Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Bakala: V době, kdy kolem zuří krize, nemůže být na nová IPO ani pomyšlení

Bakala: V době, kdy kolem zuří krize, nemůže být na nová IPO ani pomyšlení

11.09.2008 16:23

V době, kdy na kapitálových trzích kolem nás zuří krize, nemůže být na nová IPO ani pomyšlení, uvedl místopředseda představenstva NWR (305 CZK, -3,48%) a spolumajitel OKD Zdeněk Bakala v online rozhovoru na serveru Respekt.cz v odpovědi na otázku, jaké plánuje další vstupy na burzu. Bakala v červnu v rozhovoru pro televizi Bloomberg uvedl, že by mohl navýšit kapitál prostřednictvím dalších IPO některých dceřiných firem RPG Industries SE.

RPG, ve které je Bakala největším akcionářem, je majoritním vlastníkem NWR, která vstoupila na pražskou burzu 6. května. „Během 18 měsíců budeme v pozici, kdy bychom mohli zahájit projekt IPO s jednou z našich investičních společností,“ uvedl tehdy Bakala, ale odmítl jmenovat konkrétně společnosti, které by mohly vstoupit na burzu.

„Pokud budu hovořit za skupinu RPG, považujeme vstup na burzu za nejtransparentnější metodu exitu. Bohužel ale v době, kdy na kapitálových trzích kolem nás zuří krize, nemůže být na nová IPO ani pomyšlení,“ řekl však Bakala v dnešním rozhovoru.

Bakala se v rozhovoru rovněž vyjádřil ke svému nedávnému nákupu většinového podílu (88,36 %) ve vydavatelství Economia. „Mé rozhodnutí investovat do médií, tím spíše do Respektu a Economie, považuji - kromě jiného - za svůj příspěvek k větší rovnováze na mediálním trhu, a to jak z pohledu nezávislosti médií, tak z pohledu koncentrace vlastnictví na trhu informací,“ uvedl Bakala.

Economii koupila společnost Respekt Media, a.s., jejímž je Bakala jediným akcionářem. Menšinový podíl ve vydavatelství Economia získává rovněž jeho management. 

Z odpovědí Bakaly rovněž vyplývá, že vydavatelství Economia a Respekt Publishing, se v budoucnu nějakým způsobem propojí. "Přípravné práce na integraci obou vydavatelství i uvedených portálů (iHNed.cz a Respekt.cz) již byly zahájeny. Shodou okolností právě dnes se poprvé setkávají informatici obou serverů k diskusi o tom, jak celý proces nejlépe provést," uvedl Bakala s tím, že "jakékoli konkrétní kroky ale nemohou samozřejmě začít dříve, než bude celá transakce po právní stránce zcela dokončena."

Jedna z otázek ve fóru také zněla: "Co sledujete koupí HN? 1. Posílit zisk. 2. Posílit vliv. 3. Investovat a se ziskem prodat. 4. Pomoci vybudovat renomovaný deník". Bakala na ni odpověděl: "Vše, kromě varianty (2)."


(Zdroj: Respekt.cz)

 


Váš názor
  • NWR
    11.09.2008 17:21

    Pane Bakala,něco pozitivního,abych vaše akcie šly nahoru.Nebo si je prodáváte sám?Kdy kupovat? Tak to už je skutečná spekulace a je to zavádějící.
    sssss
Aktuální komentáře
18.07.2025
22:03Rekordní S&P 500 a Nasdaq, ale propad Netflixu kazí optimismus  
17:14Bank of America: USA už investory tolik nelákají. Tvoří se tam bublina
15:45Kdysi Fink označil Bitcoin za pračku peněz, teď si mne ruce. BlackRock eviduje masivní příliv do kryptoměnových ETF
14:59Další verze americké výjimečnosti
13:39Celní dohoda s USA bude podle Merze nesymetrická, jednání vrcholí
13:24Perly týdne: Zvedají se celní inflační tlaky, umělá inteligence se začne ukazovat v ziscích
13:23Saab těží ze zbrojního boomu. Ve 2Q překonal odhady a navýšil celoroční výhled
12:30Stát zaplatí firmě KHNP za dva bloky Dukovan 407 miliard a 15 miliard za palivo
10:41Akcie Netflix i přes silné výsledky doplácejí na prémiovou valuaci  
10:25Akcie pokračují v růstu před spotřebitelskou důvěrou a holubičím komentářem z Fedu  
10:10M2C oznámila kontakt, který má zvýšit příjmy z trhů západní Evropy o dvě třetiny
9:14Netflix šlape na plyn: Rekordní zisky, vylepšený výhled i nové hity
8:54Rozbřesk: Zdražování potravin zůstává v Česku nadprůměrné
8:49ČEZ plánuje SMR v Temelíně, Meta pokračuje v náboru AI expertů z Applu a futures jsou v zeleném  
6:43Velká dohoda s Čínou? Trumpův obrat u Nvidie k ní možná otevírá dveře
17.07.2025
22:02Dynamické pokračování trendu na indexech v USA  
17:23Traders Talk: Trhy se třesou s Powellovou židlí, volatilita nahrává bankám a ASML jako skrytá šance
17:14Vítězí obrana, prohrávají zemědělci a příroda, hodnotí rozpočet EU server Politico
16:27Uber a Lucid spojují síly, chtějí zaplavit svět autonomními taxíky. Akcie automobilky prudce rostou
16:11Když si soused dá k obědu kuře a vy nic…

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
3M Co (06/25 Q2, Bef-mkt)
Charles Schwab Corp/The (06/25 Q2, Bef-mkt)
Truist Financial Corp (06/25 Q2, Bef-mkt)
7:00Electrolux AB (06/25 Q2)
7:00Husqvarna AB (06/25 Q2)
7:30Danske Bank A/S (06/25 Q2)
7:30Saab AB (06/25 Q2)
7:30Skanska AB (06/25 Q2)
7:45Boliden AB (06/25 Q2)
8:00Yara International ASA (06/25 Q2)
13:00American Express Co (06/25 Q2)
13:00Atlas Copco AB (06/25 Q2)
13:00Schlumberger NV (06/25 Q2)
14:30USA - Počet nově zahájených staveb
16:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university