Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
USA: Výstavba domů v říjnu na historickém minimu, přesto nad odhady

USA: Výstavba domů v říjnu na historickém minimu, přesto nad odhady

19.11.2008 14:59
Autor: 

Spojené státy v říjnu vykázaly pokles výstavby nových domů o 4,5 % na nejnižší úroveň v historii sestavování této statistiky, když počet započatých staveb na roční bázi klesl na 791 tisíc z revidovaných 828 tisíc o měsíc dříve, uvedlo dnes ministerstvo obchodu. Analytici oslovení Reuters přesto očekávali horší výsledek, když pro říjen předpokládali nově započatou výstavbu na úrovni 780 tisíc. Jejich odhady však vycházely z původně oznámeného čísla za měsíc září dosahujícího 817 tisíc.
 
Druhý sledovaný indikátor nové výstavby, kterým je počet stavebních povolení, na roční bázi spadl o 12 % na 708 tisíc, nejníže od listopadu 1981, zatímco ekonomové čekali pokles jen na 780 tisíc ze zářijových 805 tisíc.

Včera zveřejněný předběžný výsledek indexu NAHB/Wells Fargo Housing Market za listopad, jenž sestavuje Národní asociace stavitelů (NAHB), oslabil na 9 bodů z říjnových 14, a je tak nejníže od zavedení tohoto ukazatele v roce 1985. Výsledek pod 50 body značí, že je více stavebních firem, které vidí podmínky na trhu jako slabé, než je těch, které je považují za příznivé. Současná data tak ukazují, že sentiment stavitelů domů v USA klesl na své historické minimum.

(Zdroj: Reuters)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
20.06.2026
9:04Víkendář: Krugman o investicích do „geniality Elona Muska“
19.06.2026
17:38Trhy, staronová centrální banka a její superautopilot
15:53Výhled Invesco na druhé pololetí: AI dál podpoří trhy, slabší dolar může nahrát akciím mimo USA
15:32J&T Global Finance XI., s.r.o: Oznámení o desáté výplatě úrokového výnosu a splacení jistiny dluhopisu
14:06Gerber: Tesla je bez fúze se SpaceX bezcenná. Pokud investujete s Elonem, nemáte žádná práva, ale zisky ano
13:36Kuba pod tlakem sankcí USA spouští zásadní reformy. Otevírá ekonomiku soukromému sektoru
13:26TOMA, a.s.: Zpráva z valné hromady konané 19. června 2026
12:04Perly týdne: Zlato mířící opět nahoru a ega budující AI infrastrukturu
11:51RMS Mezzanine, a.s.: Oznámení výsledků rozhodování Per rollam valné hromady společnosti
10:56Růstová nálada ochladla. Jednání s Íránem se odkládají, USA útočí na ASML a dluhopisy tíží politika  
10:11TESLA KARLÍN, a.s.: Zpráva z jednání valné hromady společnosti
10:08Eisman: Pozornost se může přesouvat k AI firmám, které nemusí navyšovat kapitál pro své investice
9:33J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Pozvánka na konferenci pro investory
9:27Komerční banka, a.s.: Informační povinnost
9:15WOOD & Company, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.: Manažerská transakce
8:24SpaceX chystá miliardový dluh, USA a Írán odpočítávají dohodu a Amerika dnes "nejede"  
5:54Trh je rozdělený mezi Fed a ropu. Krátké výnosy rostou, dlouhé klesají  
18.06.2026
22:00Akcie na Wall Street poslední obchodní den v tomto týdnu pořádně zabraly  
17:20Zajímavá předpověď nejdůležitější ceny na globálních trzích a jeden návrat ke starému novému normálu
16:26Jan Bureš: ČNB zvyšuje sazby, může však jít o „první a poslední krok“

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data