Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
USA: Nové žádosti o podporu nečekaně vyletěly nejvýše za 16 let

USA: Nové žádosti o podporu nečekaně vyletěly nejvýše za 16 let

20.11.2008 15:01
Autor: 

Počet uchazečů, kteří si poprvé podali žádost o podporu v nezaměstnanosti, ve Spojených státech minulý týden po sezónním očištění nečekaně stoupl o 27.000 na 542.000, což je nejvýše od července 1992, z revidovaných 515.000 za předchozí týden. Trh přitom čekal naopak snížení na 505.000 z původně uváděných 516.000 za předešlý týden.

Klouzavý čtyřtýdenní průměr, který lépe vypovídá o trendech na trhu práce, vyskočil na 506.500, tedy nejvýše od ledna 1983, z revidovaných 490.750. Původní číslo za týden do 8.listopadu bylo 491.000.

Počet pokračujících žádostí o podporu, zveřejňovaný vždy za předminulý týden, rovněž vzrostl, a to na svou nejvyšší úroveň od týdne končícího 25.prosincem 1982 na 4,012 mil. z 3,903 mil. v týdnu předešlém, zatímco se očekával nárůst na 3,92 mil. z původně uváděných 3,897 mil. za týden předchozí. 

Údaje pravděpodobně přimějí některé ekonomy ke zvýšení odhadů míry nezaměstnanosti v USA pro příští měsíce. Řada ekonomů již nyní předpokládá, že nezaměstnanost začátkem příštího roku dosáhne sedmi procent a do konce příštího roku se vyšplhá až na osm procent, píše agentura AP.

Na horší než očekávaná data, zveřejněná hodinu před otevřením amerického trhu, zareagovaly futures na americké akciové indexy tak, že se vydaly prudce dolů, aktuálně klesají již o více než 2 %. Rovněž dolar začal vracet část svých zisků, aktuálně se pohybuje kolem 1,2515 USD/EUR.

(Zdroj: Reuters, ČTK)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
06.05.2025
17:08Traders Talk: Rekordní akvizice Erste, zvláštní pohyby na ČEZ a akciová inspirace v USA
17:06Pokračování americké výjimečnosti?
17:02Británie a Indie uzavřely rozsáhlou dohodu o volném obchodu
16:52Negativní směr akcií se přenáší zpět na Wall Street  
16:31Šok v Německu: Merz se napoprvé nestal kancléřem, parlament to napravil ještě dnes
16:09Palantir Technologies (Investiční tipy): Lídra indexu S&P 500 doběhla realita (-13 %)  
14:59Pokud jednání s USA selžou, EU zavede cla za 100 miliard eur
14:29Kdo je Buffettův nástupce? Nenápadný Kanaďan je součástí Berkshire již 25 let
13:12FLASH: Merz utrpěl šokující porážku. Nezískal potřebné množství hlasů ke zvolení kancléřem
12:27Podpis nových Dukovan musí čekat. EDF i KHNP chystají právní kroky
11:25Damodaran: Investoři dopad cel na Apple přeceňují a nedoceňují jeho schopnost adaptovat se
11:21Čínské firmy obcházejí americká cla manipulací s fakturami, upozornil FT
11:04Výsledky FIXED: Obrat loni narostl, ale na ambiciózní půlmiliardový cíl nedosáhl
10:53Kam dál po strmém růstu? Akcie v Evropě míří dolů, americké futures také  
10:50Šindel: Dubnová inflace výrazně zpomalila, ovšem při stále silném růstu jádrové inflace
10:27Soudní pře kolem jaderného tendru: Nabídka KHNP je ve všech parametrech výhodnější, ať EDF zveřejní svou
9:19Rozbřesk: Fed půjde od zápasu k zápasu, aneb tvrdá americká data nejsou tak zlá
8:54Merz přichází na německou scénu, Fordu klesne zisk kvůli clům, americký berňák nestíhá a futures jsou smíšené  
6:09Trump jako budíček pro Evropu? Podcast MakroMixér s Alexandrem Hobzou, který se podílel na vzniku Draghiho zprávy
05.05.2025
17:41Setkání s analytikem a makléřem Patrie již zítra v Českých Budějovicích

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - CPI, y/y