Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ČTK: American Home Mortgage zažádal o bankrotovou ochranu

ČTK: American Home Mortgage zažádal o bankrotovou ochranu

06.08.2007 15:27
Autor: ČTK

New York 6. srpna (ČTK) - Americký hypoteční ústav American Home Mortgage Investment Corp. zažádal o soudní bankrotovou ochranu před věřiteli. Uzavřel se tak rychlý pád velké americké hypoteční banky, která půjčovala lidem s příznivým ohodnocením rizik splácení. Krach American Home Mortgage ukázal, že se potíže z trhu hypoték horší kvality mohou rozšířit na společnosti s kvalitními půjčkami, napsala dnes agentura Reuters.

American Home Mortgage Investment je realitní investiční trust a desátý největší poskytovatel hypoték na obytné domy v USA. Podnik požádal o ochranu před věřiteli bankrotový soud ve Wilmingtonu v Delaware.
V pátek American Home zastavil většinu aktivit a propustil všechny zaměstnance až na 750 lidí. Na začátku roku jich měl přitom přes 7400. Podnik má za sebou velmi rušný týden; před deseti dny zmrazil výplatu dividendy 70 centů na akcii, kterou měl toho dne vyplácet.

Minulý týden American Home Mortgage oznámil, že mnoho jeho věřitelů chce peníze zpět. Zároveň uvedl, že není schopen vyplatit 800 milionů dolarů, které na hypotékách slíbil klientům na domy. American Home poskytoval půjčky na domy na rozhraní trhů pro spolehlivé a méně spolehlivé klienty.

Akciový trh předpokádal, že společnost vyhlásí bankrot. Zatímco na konci minulého roku se její akcie prodávaly za více než 35 dolarů, v pátek spadly na 69 centů. Před dnešním otevřením burz emise klesla v elektronickém obchodování na půl dolaru, tedy o 28 procent.

Čtyřicítka největších věřitelů American Home Mortgage zahrnuje téměř celý Wall Street. Trojici největších věřitelů tvoří Deutsche Bank (97 EUR, -0,92%) AG, Wilmington Trust Co. a JPMorgan (44 USD, -2,11%) Chase & Co.
American Home Mortgage si najal jako hlavního bankrotového poradce právní firmu Young Conaway Stargatt & Taylor LLP. Jako hlavního manažera pro restrukturalizaci si American Home Mortgage najal Stephena F. Coopera, který v této pozici působil i při reorganizaci zkrachovalé energetiky Enron, napsaly agentury Reuters a AP.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
16.12.2025
12:30Růst podnikatelské aktivity v eurozóně na konci roku zpomalil víc, než se čekalo
12:04ZEW: Důvěra investorů v německou ekonomiku se v prosinci zvýšila
11:41Nasdaq podal žádost o rozšíření obchodních hodin na 23 hodin denně od pondělí do pátku
10:50Desátý měsíc poklesu. Průmyslové ceny v Česku táhnou dolů energie
10:15Auto-revoluce na půl plynu. Brusel přehodnocuje čistě elektrickou budoucnost
9:18Ford ustupuje od elektromobility, investuje do hybridů a baterií pro datacentra
8:48Trump žaluje BBC, Musk s majetkem přes 600 miliard USD a bankovní ambice PayPalu  
8:45Rozbřesk: Koruna vyhlíží zasedání ČNB a ECB. Dolar před klíčovými daty z amerického trhu práce slábne
8:40Muskovo jmění je spočteno na 677 miliard dolarů. V této dimenzi je jediným člověkem na světě, tahounem nyní Space X
6:09Investiční výhled 2026: Příznivé makro prostředí, rostoucí zisky, ale také vyhrocenější rizika  
15.12.2025
18:05PODCAST Týdenní výhled: Trhliny v AI narativu, opožděná makrodata a zasedání centrálních bank  
17:46Wall Street kolísá, trhy čekají na klíčová data z USA  
17:23Ekonomika a zisky obchodovaných firem v příštím roce
15:50SAP, Klarna, Spotify: Analytici předpovídají v příštím roce silný růst
14:25JPMorgan: Dolar bude ovlivňovat „ne tak velká americká výjimečnost“
11:45Stříbro letos překonává i zlato. Příští rok může jeho jízda podle analytiků pokračovat
11:28Evropské akcie začínají týden růstem. Vedle AI se v příštích dnech vloží do hry makro  
10:00Revolucionář v robotických vysavačích iRobot vyhlásil bankrot
8:56Poslední celý obchodní týden roku pro akcie otevírají zisky futures a zlato u maxima. Otazníky nad AI a Santa rally  
8:47Rozbřesk: Nová vláda přebírá ekonomiku s nízkou inflací. Energie ji v lednu mohou stlačit ještě níže

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - PPI, y/y
9:30DE - PMI v průmyslu
10:00EMU - PMI v průmyslu
11:00DE - Index očekávání ZEW
14:00HU - Jednání MNB, základní sazba
14:30USA - Maloobchodní tržby, m/m
14:30USA - Míra nezaměstnanosti, s.a.
14:30USA - Průměrná hodinová mzda, y/y
14:30USA - Změna počtu prac. míst