Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Asijské trhy jdou nahoru. Býci úřadují.

Asijské trhy jdou nahoru. Býci úřadují.

09.08.2007 9:06

Zdá se, že optimistická vyjádření americké monetární autority FED byla právě ona slova, která asijští a američtí investoři potřebovali slyšet. Wall Street roste třetí den po sobě a většina burz v asijském regionu je též v zelených číslech. To, jestli mají američtí bankéři a zejména stavbaři to nejhorší už za sebou, a zda je tento nový optimismus udržitelný, ukáží až nejbližší měsíce.

MSCI Asia-Pacific index a japonský Nikkei 225 Stock Average přidali shodně +1,3 %, jihokorejský index Kospi rostl o +0,6 %, index Hang Seng +0,91 % a australský S&P/ASX 200 Index +1,1 %. Ztrácí pouze burza v Pákistánu – 4,09 %.

Samsung Electronics Co., největší výrobce čipů do mobilních telefonů v Asii, který minulý rok představoval 16 % jihokorejských exportů, rostl o +3 %. Důvodem byly zprávy o větším než očekávaném růstu počtu žadatelů o hypotéky v USA coby důkaz, že největší světová ekonomika ustojí propad ve stavebnictví. Taiwan Semiconductor Manufacturing Co., výrobce čipů, zpevnil o +1,4 %.

Softbank, třetí největší japonský výrobce mobilních telefonů, si přilepšil o +3,9 %. LG.Philips LCD Co., druhý největší výrobce LCD obrazovek, přidal +3,3 %. Alps Electric Co., japonský výrobce elektronických součástí, vzlétnul o +6,1 %.

Jinde si přilepšily akcie AMMB Holdings Bhd. (+3,8 %), páté největší banky v Malajsii. Akcie japonské Toyoty rostly o +1,2 %. Canon Inc., největší světový výrobce digitálních fotoaparátů, přidal +2,3 % a Sony Corp., celosvětově největší výrobce videoher s přilepšil o +2 %.

(Zdroj: Bloomberg)


Váš názor
  • US economy
    09.08.2007 14:48

    Mortgage and credit markets have yet a long way to the bottom. The FED doesn't see any threat to overall economy yet, inflation is still a primary concern where vigilancy is needed and as Bernanke said: They will not save financial companies for their lavish lending pactices and underwriting standards. We will see more funds defaulting as higher rates on mortgages are starting kick in.
    Rob.
Aktuální komentáře
04.03.2026
22:00Silná makrodata podpořila hlavně technologické akcie; Bitcoin +8 %  
17:48Apple zlevňuje vstup do svého ekosystému. Nový MacBook Neo může změnit pravidla hry
17:43Na povrchu se zase tolik měnit nemusí, ale pod ním se to úplně převrátilo
17:06Lodní doprava Hormuzským průlivem se kvůli válce snížila o 90 procent
16:02S&P 500 testuje klíčové úrovně. Trh balancuje mezi odrazem a korekcí  
15:04Skupina CSG a Eurenco postaví na Slovensku továrnu na náplně do munice
14:20Blog ECB: AI bude možná pracovní místa vytvářet, než rušit. Prozatím
12:37AI dokáže předvídat 70 procent rozhodnutí správců aktiv, hodnota se ale skrývá ve zbytku
11:34Trhy přestávají panikařit kvůli Íránu a dopoledne se zvedají, napětí zůstává  
11:18Nejhorší den za půl století. Jihokorejský akciový index se propadl o 12 procent
11:10Slušný výhled, ale stejně pod odhady. Bayer nadále svazují soudy v USA
10:38Česká inflace poklesla kvůli potravinám
10:00Adidas zklamal výhledem. Akcie padají, investoři zůstávají nervózní
8:56Rozbřesk: Sníží NBP sazby v době, kdy ropa a plyn letí vzhůru a zlotý slábne?
8:45Asie v panice, ropa dál roste a private credit pod tlakem. Evropské futures v zeleném!  
8:30Trump: Španělsko je hrozné, ukončím veškerý obchod. Zajistíme ochranu plavidel v Hormuzu
6:04Jefferies: Akciové firmy, které by mohla nahradit AI
03.03.2026
22:21Wall Street i v úterý pod tlakem dění v Íránu  
17:44Dopad AI na sazby a následně na akcie
16:34Stablecoiny jako riziko pro euro? ECB vidí hrozbu importu dolarových podmínek

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
11:00EMU - Maloobchodní tržby, y/y
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.