Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Chiméra amerického hypotéčního trhu včera znovu poslala Wall Street do defenzivy

Chiméra amerického hypotéčního trhu včera znovu poslala Wall Street do defenzivy

16.08.2007 10:19

Chiméra amerického hypotéčního trhu včera znovu poslala Wall Street do defenzivy. Jedním z hlavních důvodů středeční nervozity se přitom staly spekulace o možném bankrotu největšího amerického poskytovatele hypotečních úvěrů společnosti Coutrywide Financial. Její akcie propadly o 13 % poté, co analytici investiční banky Merrill Lynch (69 USD, -3,36%) ve svém komentáři zmínili riziko insolventnosti, pokud by věřitele společnosti přinutili rozprodávat aktiva společnost za stavájící deprimované ceny.

Výrazně také ztráceli producenti základních surovin. Jejich oborový index propadl o 3,1 %, tažen především akciemi Freeport McMoran, které propadly o více než 6,5 %. Akciové indexy se sice po větší část seance pohybovaly v kladném pásmu, avšak rozuzlení přišlo opět až v poslední hodině seance, kdy plošné výprodeje seslaly hlavní akciové indexy hluboko do záporu. Index S&P 500 skončil o 1,4 % níže čím anuloval veškeré letošní zisky. Index Dow Jones pak oslabil o 1,3 %, přičemž skončil pod psychologickou úrovní 13 000 bodů.

Technologický Nasdaq pak ze své hodnoty umazal 1,9 %. Zahraniční komentátoři přitom tento pohyb považují za počátek druhé fáze korekce, ve které by se hodnoty jednotlivých akciových indikátorů mohly dostat na úrovně z jarní korekce, které jsme byli svědky počátkem března. V tomto přesvědčení je krom jiného utvrzuje především rostoucí volatilita akciových trhů. Kupř. index VIX, zohledňující volatilitu amerických akcií vzrostl nad hodnotu 30, tedy na úroveň, na které se naposledy ocital v lednu roku 2003.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
18.12.2025
17:21Jakou logikou se nyní řídí trh, odkupy a IPO?
16:55Jan Bureš: ČNB ponechává sazby beze změny, ale mírní jestřábí rétoriku
16:31Německo v roce 2026: Pomalý růst a tlak na konkurenceschopnost
15:57Dominik Rusinko: ECB stále „in a good place“. V roce 2026 sazby zřejmě měnit nebude
14:38ČNB ponechala sazby beze změny
14:38ECB nechává sazby na místě a spoléhá se na přicházející data. Prognózu vylepšila
14:27Jádrový byznys Tesly tvoří jen zlomek její tržní hodnoty. Otěže převzala autonomie
13:57Ceny bytů v Česku rostou nejrychleji za poslední rok. Ve 3Q zdražily o 14,5 procenta
13:40Micron překvapil rekordními výsledky. Výhled tržeb na další kvartál převyšuje očekávání analytiků z Wall Street  
13:30Britská centrální banka podle očekávání snížila základní sazbu na 3,75 procenta
12:02MakroMixér: Ocel jako strategická surovina? Bez férových podmínek hrozí zánik
10:30Micron válcuje očekávání. Akcie po uzavření trhu přidávaly osm procent
9:12Rozbřesk: ČNB bez změny sazeb. Zajímavá bude reakce na odpuštění POZE a nižší lednovou inflaci
8:56J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Čtvrtletní zpráva investorům Q3 2025
8:43O sazbách rozhodne ČNB, ECB i BoE. Erste získává zelenou pro Santander a Micron roste  
6:08Investiční výhled 2026: Dolar může dál ustupovat, zlato stále dává smysl  
17.12.2025
22:02Nervozita na Wall Street: technologie pod tlakem, investoři rotují do defenzivy  
17:39Ignorují akcie dluhopisy a vynucují si oba trhy snižování sazeb?
15:58Traders Talk: Santa rally nepřišla, co sledovat na konci roku a ohlédnutí za 2025
14:55Americké akcie míří k dalšímu růstovému roku?

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
JP - Základní O/N úroková sazba
16:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university
16:00USA - Prodeje starších domů