Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Zlotý a forint se vezly na vlně globálního sentimentu... přehled zpráv

    Zlotý a forint se vezly na vlně globálního sentimentu... přehled zpráv

    30.08.2007 10:06
    Autor: 

    Česká koruna včera v odpoledním obchodování ztrácela, když lepší nálada na akciových trzích přinutila nízko-úročené měny korigovat úterní zisky. EUR/CZK se tak vyhoupl zpět k 28,70.

    Dnes se většina pozornosti bude točit kolem ČNB. Pokud počká se zvýšením sazeb na září, může to být pro část trhu zklamání a pro korunu mírný negativní signál. Tím je ostatně i současná nálada na trzích, ve které se začalo opět dařit akciím (uvidíme na jak dlouho?). I z tohoto pohledu by dnes CZK měla zažít slabší seanci.

    Euro vůči dolaru získalo včera zpět valnou část svých ztrát z předcházejících dnů, měnový pár po ranních EUR/USD 1,3577 končil na 1,3675. Pro změnu nálady na trhu nebyl přitom žádný významný důvod, po předcházejícím růstu výnosů, propadu akci a posílení nízko úročených měn zřejmě nastal čas vybírání zisků, který poslal vzhůru akcie a výnosy dluhopisů a oslabil yen.

    Dnes již bude zveřejněno plno zajímavých statistik. Zvýšit by se měl odhad růstu amerického HDP, což může podpořit ty investory, kteří nečekají snížení sazeb již příští měsíc a uchránit dolar od dalších ztrát. Další sada čísel včetně inflace se čeká také zítra spolu s vystoupením šéfa Fedu. Obě události by mohly naznačit další vývoj, do té doby čekáme proto spíše obchodování kolem stávajících hodnot.

    Slovenský devízový trh bol včera kvôli štátnemu sviatku zatvorený. Menový pár EUR/SKK sa držal tesne pod hranicou 33,80. Dnes sme bez čísiel z domácej scény a tak bude koruna naďalej pod vplyvom globálneho sentimentu. Veľké pohyby kurzu však nepredpokladáme, mal by oscilovať v blízkosti súčasných úrovní.

    Zlotý ve středu posílil, po úvodních EUR/PLN 3,84 nejprve oslabil, později ale využil zlepšené nálady vůči rizikovějším aktivům a posílil. Další impuls polské měně dodalo zasedání Výboru pro měnovou politiku, který zvýšil základní úrokovou sazbu o 0,25 % na 4,75 % z obav o růst inflace. Měnový pár EUR/PLN pak končil den na 3,8250.

    Dnes bude zveřejněné HDP za druhé čtvrtletí, mělo by naznačit nižší přesto ale solidní růst. Hlavní impulz lze však očekávat z vyspělých trhů. Ranní posilování asijských akcií naznačuje možnost ještě dalšího posílení zlotého, později čekáme ale spíše uklidnění a obchodování kolem nových hodnot.

    Forint včera posílil, po ranních 258,79 končil 255,95, maďarská měna se při absenci domácích událostí svezla s náladou na globálních trzích.

    Dnes zveřejněná výrobní inflace by měla vykázat meziroční pokles. To podpoří očekávané snížení sazeb, ranní růst asijských akciových trhů by ale měl alespoň zpočátku hrát ještě pro další posílení forintu. Později čekáme spíše stagnaci.

    (ČSOB - Denní finanční zpravodaj)

    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    24.07.2026
    7:39Moneta zvýšila čistý zisk o 8,1 procenta a navýšila celoroční výhled
    6:09Eli Lilly odkládá žádost o schválení nové generace léku na hubnutí. Přípravek v klíčových studiích ale uspěl
    23.07.2026
    22:03Konflikt mezi Íránem a USA nadále eskaluje
    17:03Budování AI železnic?
    15:20ServiceNow ukázala, že na AI už umí vydělávat. Investory potěšil růst i lepší výhled  
    15:11ECB podle očekávání nechala úroky beze změn, depozitní sazba je na 2,25 procenta
    14:59CSG si vzala úvěr až na 74 miliard korun na refinancování svých stávajících úvěrů
    13:50Trh čeká tři zvýšení sazeb. Podle Kubíčka je takový scénář přehnaný
    12:46Tesla sice prodala více aut, ale poprvé za dva roky spálila víc peněz, než sama vydělala  
    11:58Na akcie doléhá příliš drahá AI, rostoucí výnosy dluhopisů i výsledky  
    11:00Alphabet poprvé od svého IPO vykazuje záporný cash flow. Akcie i přes famózní výsledky klesají  
    10:38UniCredit ve druhém čtvrtletí klesl zisk o 13 procent
    9:21Rozbřesk: Jak Detroit prohrál s Japonskem a proč by Evropa měla zbystřit
    8:36Výsledky dodaly Alphabet a Tesla, Evropa zahájí spíše negativně  
    8:26Prodej aut v EU v červnu stoupl o 13,6 procenta, dál posílili čínští výrobci
    8:19Muskova automobilka Tesla zvýšila tržby o čtvrtinu, ale zisk jí klesl
    22.07.2026
    22:39Alphabet překonal odhady. Poptávka po AI je enormní, cloud vykázal více než 80procentní růst
    22:01Akcie před výsledky technologických gigantů kolísaly, růst ropy zvýšil obavy z inflace  
    18:10Stát by mohl dát na burzu až 40 procent akcií pražského letiště v roce 2028, řekl Babiš
    18:05A komu tím prospějete?

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    Acerinox SA (06/26 Q2)
    SLB Ltd (06/26 Q2, Bef-mkt)
    Verizon Communications Inc (06/26 Q2, Bef-mkt)
    Volkswagen AG (06/26 Q2, Bef-mkt)
    13:00American Express Co (06/26 Q2)