Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ČTK: J&T Banka koupila podíl v Unipetrolu za 3,08 miliardy Kč

ČTK: J&T Banka koupila podíl v Unipetrolu za 3,08 miliardy Kč

18.09.2007 16:24
Autor: ČTK

Praha 18. září (ČTK) - Slovensko-česká finanční skupina J&T koupila šestiprocentní podíl ve skupině Unipetrol. ČTK o tom dnes informoval mluvčí J&T Jiří Ochec. Prodej 6,5procentního podílu v Unipetrolu ráno oznámil holding KKCG Investments ze skupiny KKCG podnikatele Karla Komárka. Skupina koupila 11 milionů akcií Unipetrolu za 3,08 miliardy korun.

"J&T věří v silný růstový potenciál Unipetrolu a je přesvědčena, že jde o vhodnou investiční příležitost," řekl Ochec. Finanční skupina již před pondělním nákupem akcií podíl v Unipetrolu držela, mluvčí však nechtěl upřesnit, v jaké výši.

J&T se tak pravděpodobně stala největším menšinovým akcionářem petrochemické skupiny, kterou kontroluje polský PKN Orlen. Ten vlastní v Unipetrolu 63 procent akcií, zbytek je v rukou menšinových akcionářů.

KKCG držel cenné papíry Unipetrolu od letošního května, kdy je koupil od několika subjektů. Na celé transakci zřejmě podle odhadů vydělal několik stovek milionů korun.

Skupina J&T vlastní v Česku například peněžní ústav J&T Banka či fotbalový klub Sparta Praha. Investuje rovněž do realit a do českých a slovenských průmyslových a energetických podniků. Skupina je aktivní také ve zdravotnictví, cestovním ruchu a médiích.

V roce 2006 konsolidovaný čistý zisk J&T klesl zhruba o třetinu na 2,95 miliardy slovenských korun (přibližně 2,39 miliardy Kč). Aktiva skupiny, která zaměstnává více než 12.000 lidí, na konci loňského roku dosáhla téměř 90 miliard Sk.

Unipetrol měl loni zisk 1,62 miliardy korun. Tržby společnosti se vyšplhaly na 94,59 miliardy korun.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
19.05.2026
17:14Akcie a rostoucí výnosy dluhopisů
15:09GEVORKYAN po výsledcích: Loď se otáčí. Růst potáhne obrana, Itálie a efekt dokončených investic
13:27Preview Nvidie: trh má vysoká očekávání, tržby by se měly blížit 80 miliardám dolarů  
12:20Evropské akcie se zvedají, ale výnosy ani Amerika povzbudivě nevypadají  
12:05Největší investoři světa odkrývají karty: Razantní výprodeje i nové sázky na AI
11:39Růst HDP Japonska v prvním čtvrtletí zrychlil na 2,1 procenta, překonal odhady
10:48TOMA, a.s.: Pozvánka na řádnou valnou hromadu
10:45FX Strategie: Klid na koruně a eurodolar pod tlakem globálních vlivů  
10:18UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Oznámení výplaty úrokového výnosu z HZL XS2637445276
10:09UNIMEX GROUP, uzavřený investiční fond, a. s.: Pozvánka na řádnou valnou hromadu
10:00Google a Blackstone zakládají společný neocloud, který poběží na čipech od Googlu
9:09Rozbřesk: Globální výprodej dluhopisů řídí aktuálně Japonsko a Velká Británie
9:05Musk prohrál spor s OpenAI. Žaloba přišla podle soudu pozdě
8:42Dvouciferný růst tržeb i zisku a expanze na nové trhy. GEVORKYAN odstartoval silný začátek roku
8:42Musk prohrál s OpenAI, Google spolupracuje s Blackstone na cloudu pro AI, evropské futures v zeleném  
6:09Mag7 – jak se spolu (ne)rýmují valuace a růstová očekávání
18.05.2026
17:00KARO Leather a.s.: Výroční zpráva za rok 2025
16:25Hunterbrook si bere CSG opět na paškál, tentokrát kvůli Indonésii. Firma se znovu brání
16:11PODCAST Týdenní výhled: Nvidia otestuje optimismus, zatímco se do hry vrací inflace  
16:06Trump stáhl desetimiliardovou žalobu na finanční úřad za únik daňových přiznání

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
1:50JP - HDP, q/q anualizovaně