Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Český trh minulý týden vzrostl o 1,3 %, ČEZ prolomil magickou hranici  1 200

Český trh minulý týden vzrostl o 1,3 %, ČEZ prolomil magickou hranici 1 200

01.10.2007 16:49

Český trh, měřeno indexem PX , v minulém týdnu vzrostl o 1,3 procenta a uzavíral na hodnotě 1 816,3 bodu. Celkový objem obchodování na pražské burze dosáhl hodnoty 849,9 mil. USD, což je 12,7 procenta pod dvanáctiměsíčním týdenním průměrem 973,0 mil USD. Vzhledem ke státnímu svátku měl minulý týden pouze čtyři pracovní dny.

Nejlepší akcií a zároveň nejobchodovanějším titulem se za minulý týden stal ČEZ. Emise posílila za týden o 5,6 %, prolomila magickou hranici 1 200 a dosáhla své rekordní hodnoty, když byla podporována pokračujícím odkupem vlastních akcií a zájmem investorů. Komerční banka přidala téměř 5 procent a také stanovila svá historická maxima. Pozitivně působily spekulace, že Warren Buffet koupí podíl v Bear Stearns a zvýšení doporučení DRKW pro EU bankovní sektor. Posledním kdo uzavřel týden v kladných číslech byl Unipetrol a připsal si 1,9 procenta. Telefonica O2 CR oslabila o 1,6 procenta při nedostatku kupců. Erste Bank zaostala za poslední týden nejvíce o 2,1 procenta. Zbytek trhu ztratil od -0,7 do -1,7 procenta.

Bankovní rady ČNB nechala podle očekávání na svém pravidelném měnovém jednání úrokové sazby beze změn na 3,25 procentech.

Tento týden pořádá Orco mimořádnou a řádnou valnou hromadu se změnou sídla a odkupem vlastních akcií na programu. Neočekáváme žádné další významné korporátní události.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
19.05.2026
15:09GEVORKYAN po výsledcích: Loď se otáčí. Růst potáhne obrana, Itálie a efekt dokončených investic
13:27Preview Nvidie: trh má vysoká očekávání, tržby by se měly blížit 80 miliardám dolarů  
12:20Evropské akcie se zvedají, ale výnosy ani Amerika povzbudivě nevypadají  
12:05Největší investoři světa odkrývají karty: Razantní výprodeje i nové sázky na AI
11:39Růst HDP Japonska v prvním čtvrtletí zrychlil na 2,1 procenta, překonal odhady
10:48TOMA, a.s.: Pozvánka na řádnou valnou hromadu
10:45FX Strategie: Klid na koruně a eurodolar pod tlakem globálních vlivů  
10:18UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Oznámení výplaty úrokového výnosu z HZL XS2637445276
10:09UNIMEX GROUP, uzavřený investiční fond, a. s.: Pozvánka na řádnou valnou hromadu
10:00Google a Blackstone zakládají společný neocloud, který poběží na čipech od Googlu
9:09Rozbřesk: Globální výprodej dluhopisů řídí aktuálně Japonsko a Velká Británie
9:05Musk prohrál spor s OpenAI. Žaloba přišla podle soudu pozdě
8:42Dvouciferný růst tržeb i zisku a expanze na nové trhy. GEVORKYAN odstartoval silný začátek roku
8:42Musk prohrál s OpenAI, Google spolupracuje s Blackstone na cloudu pro AI, evropské futures v zeleném  
6:09Mag7 – jak se spolu (ne)rýmují valuace a růstová očekávání
18.05.2026
16:25Hunterbrook si bere CSG opět na paškál, tentokrát kvůli Indonésii. Firma se znovu brání
16:11PODCAST Týdenní výhled: Nvidia otestuje optimismus, zatímco se do hry vrací inflace  
16:06Trump stáhl desetimiliardovou žalobu na finanční úřad za únik daňových přiznání
15:55Novo Nordisk se připravuje s pilulkou Wegovy na globální ofenzivu. Do vybraných zemí vstoupí ještě letos
14:34NextEra Energy koupí Dominion Energy za 66,8 miliardy dolarů

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
1:50JP - HDP, q/q anualizovaně