Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Richter - Platnost Lex MOL zasahuje i mimo energetický sektor

Richter - Platnost Lex MOL zasahuje i mimo energetický sektor

09.10.2007 10:38
Autor: KBC/Patria

Maďarský parlament včera schválil dvě novely hospodářského zákona země, které jsou součástí balíku zákonů, jejichž cílem je podle analytiků chránit před převzetím společnosti MOL (26 600 HUF, -1,66%). Zatímco jiná ochranná opatření mají chránit pouze strategicky významné energetické společnosti (tzv. Lex MOL), byla následující dvě ochranná opatření přijata pro všechny maďarské společnosti:

• Neexistuje žádný horní limit pro nákup vlastních akcií (dříve bylo jako horní limit stanoveno 10 %).
• Limit pro hlasovací práva akcionářů může být stanoven dokonce i ve veřejně obchodovaných společnostech.

Náš názor:
Podle našeho názoru je tato zpráva pro společnost Richter (38 710 HUF, -0,74%) mírně negativní, protože novely dávají do rukou vedení společnosti Richter další nástroje ochrany, což by mohlo snížit šance na převzetí, jakmile vyprší směnitelné dluhopisy. Věříme, že tato opatření jsou v souladu s právními předpisy EU, a
očekáváme, že vstoupí v platnost poté, co zákon podepíše prezident.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
05.09.2025
22:06Wall Street: Boj mezi strachem z recese a nadějí na nižší sazby  
17:01Více než 10 let po krizi v eurozóně: Kdo je dluhový „premiant“ a kdo zaostává?
15:39Tvorba nových pracovních míst v USA se zastavuje, rostou spekulace na razantní Fed  
15:19Broadcom posiluje díky novému AI zákazníkovi a výrazně lepšímu výhledu tržeb  
13:56Jeden bilion dolarů. Tesla nabízí Muskovi bezprecedentní odměnu
12:57Perly týdne: Bitcoinové zklidnění, nezastavitelná NVIDIA
11:18Broadcom spolupracuje s OpenAI na výrobě AI čipu, akcie po výsledcích vystřelily o 9 %
11:00ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
10:53Slabý trh práce - je to dobře, nebo špatně? Trhům se před důležitými daty daří  
10:06Jan Bureš: Maloobchod zvolňuje tempo, spotřeba však dál poroste
9:03ČEZ koupil firmu Gas Distribution, která rozvádí plyn na jihu Čech a na Vysočině
8:54ČEZ, a.s.: Vnitřní informace - Skupina ČEZ kupuje společnost Gas Distribution provozující plynovou distribuční soustavu na jihu Čech a v části Kraje Vysočina
8:54Trump snížil cla na japonské automobily, ČEZ kupuje distribuční síť od E.ON. AKcie zahájí pozitivně  
8:40Rozbřesk: Inflace v srpnu lehce zvolnila na 2,5 %, ČNB však sazby měnit nebude
6:54Míří USA ke státnímu kapitalismu prorostlému korupcí?
04.09.2025
22:03Čtvrteční obchodování na Wall Street v zeleném tónu, nicméně s mírou opatrnosti  
17:31Relativita investičních bezpečných přístavů a dluhová dynamika Evropy
15:40Z léku na obezitu naděje pro mozek. Novo Nordisk testuje pilulku typu Ozempic proti Alzheimerovi  
15:13Příjmy rozpočtu přesáhnou plán, u výdajů se ale naplňují rizika, varuje Národní rozpočtová rada
14:57ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data