Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Tři noví nobelisté... přehled zpráv

Tři noví nobelisté... přehled zpráv

16.10.2007 10:11
Autor: Tomáš Vlk, Patria Finance

Guvernér ČNB Tůma upozornil na značné napětí na trhu práce, ze kterého mohou plynout inflační tlaky. Podle viceguvernéra Singera by mohlo tempo růstu sazeb zpomalit kvůli silné koruně. Ve stejném smyslu se vyjádřil i viceguvernér Niedermayer. Člen bankovní rady Tomšík vyzdvihl novou prognózu jako důležitý faktor pro další pohyb sazeb. (Více ZDE)

Slovenská harmonizovaná inflace za září dosáhla 1,7 procenta, meziměsíčně ceny vzrostly o 0,3 procenta. Výsledky jsou mírně nad očekáváním trhu. 

Nobelovu cenu za ekonomii získali tři američtí ekonomové Leonid Hurwicz, Eric Maskin a Roger Myerson za teorii návrhu mechanismů. Ta se zabývá navrhováním situací, které by směřovaly k požadovanému fungování trhů. 

Index podnikatelské nálady newyorského Fedu za říjen vzrostl na 28,75 bodu, což je výrazně více než očekávaných 13 bodů. Index je nejvýše od července 2004.

Spotřebitelské ceny v Polsku v září meziročně vzrostly o 2,3 procenta, trh čekal 1,9 procenta. Mzdy v soukromém sektoru za stejný měsíc stouply o 9,5 procenta. Běžný účet v srpnu skončil schodkem 637 milionů euro, což je lepší výsledek, než se čekalo. 

Podle šéfa MMF Rodriga Rata je dolar stále nadhodnocen, vidí prostor pro jeho oslabení. Euro je velmi blízko ekvilibria. Čínský juan by měl být pružnější a více odrážet reálnou čínskou ekonomiku.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
28.02.2026
8:47Víkendář: Neroste hodnota zlata, ale klesá hodnota dolaru?
27.02.2026
22:00Americké akciové indexy uzavírají týden mírným poklesem  
17:30Cena za dluhy a budoucí akciová přívětivost ekonomického prostředí
17:08Státní dluh ČR loni vzrostl o 312,3 mld. Kč na 3,678 bilionu Kč, uvedlo MF
16:17Další "šváb"? Kolaps Market Financial Solutions odhaluje podezření z podvodu i díry v kolaterálu
14:47Perly týdne: Zlato roste bez fundamentu a americké akcie stále mají potenciál. Které nejvíc?
14:08Evropské akcie na rekordu. STOXX 600 roste osmý měsíc v řadě
13:39CoreWeave zklamala provozními výsledky, přesto potvrzuje silný růstový příběh  
12:25Anthropic odmítá požadavky Pentagonu na neomezené využití své AI
12:19Rocket Lab překonává odhady. Raketa Neutron by poprvé měla odstartovat koncem 2026
12:14Block šokuje propuštěním téměř poloviny pracovní síly. Kvůli AI
10:12Duolingo hlásí silná čísla, ale slabý výhled podkopává důvěru. Cíl sto milionů denních uživatelů do 2028  
9:42Netflix sice boj o Warner Bros. prohrál, ale zvolil racionální cestu a snadno vydělal 2,8 miliardy dolarů, míní Jakub Blaha
8:59Footshop a.s.: Vnitřní informace - Footshop a.s. plánuje jmenovat Aleše Pitra do role CEO
8:47Rozbřesk: Levné čínské zboží, drahá evropská realita
8:47Paramount vítězí v boji o Warner Bros, Block místo poloviny lidí nasadí AI a ČEZ zvažuje prodej části větrných elektráren  
6:02Obavy z dopadů AI vyvolávají rozkol na evropských trzích. Analytici vidí hodnotu, investoři riziko  
26.02.2026
22:01Hlavním hybatelem v zámoří byla dnes Nvidia  
17:40Končí doba vysoké návratnosti kapitálu technologických firem?
15:59Johnsonová: Bilionové IPO SpaceX? Vysoká valuace naznačuje extrémní očekávání

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data