Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
CzechInvest: Japonské podniky už v ČR proinvestovaly 100 miliard

CzechInvest: Japonské podniky už v ČR proinvestovaly 100 miliard

22.10.2007 14:45
Autor: 

Společnosti, které do České republiky z Japonska přilákala agentura CzechInvest, se už v ČR zavázaly proinvestovat přes sto miliard korun. Vyplývá to z pololetní statistiky agentury. O nových investicích a širší podpoře pro technologicky náročné projekty tento týden přímo v Japonsku jednají představitelé agentury CzechInvest.

„Jen za tento rok nás kontaktovala nejméně desítka japonských společností, které uvažují o tom, že rozšíří své podnikání do České republiky,“ upřesňuje Roman Čermák, generální ředitel agentury CzechInvest. „Ve čtvrtek 25. října se také v Jokohamě zúčastníme speciálního investičního semináře s dalšími potenciálními japonskými investory. Nejdůležitější je přirozeně podpora projektů směřujících do vědy a výzkumu, které navazují na současnou velmi silnou japonskou výrobní základnu v ČR.“

V Česku v současné době působí 196 japonských firem, 76 firem je výrobních, 4 založily výzkumná a vývojová střediska a ostatní se věnují obchodu, nemovitostem, přepravě a dalším službám. Ve svých závodech zaměstnají přes 38 tisíc lidí. V České republice podnikají především v automobilovém průmyslu, ve strojírenství nebo v elektronice.

Zástupci agentury CzechInvest mají během návštěvy Japonska naplánovaná setkání s několika významnými společnostmi, které se zajímají o možnosti investovat v České republice. Kromě toho budou jednat o spolupráci a o podpoře pro další investory s dvěma důležitými japonskými bankami, navštíví i vysokou školu.

„Japonským společnostem se v České republice mimořádně daří,“ potvrzuje Josef Lébl, poradce generálního ředitele CzechInvestu a specialista pro japonské investice. „Všechny investice, které přišly z Japonska, v českých podmínkách uspěly a jejich české pobočky vždy patří mezi ty nejúspěšnější ve světě.“

Japonské investice tvoří dlouhodobě asi deset procent všech projektů, na kterých se agentura CzechInvest podílí, což je řadí na čtvrté místo v pomyslném pořadí zemí. Pokud bychom jako měřítko vzali výši investice, budou japonské společnosti se sedmnáctiprocentním podílem dokonce na druhém místě.

(Zdroj: Tisková zpráva CzechInvest)

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
16.05.2025
22:01Trhy končí rekordní týden dalším nárůstem  
17:20Zisková bublina?
17:15J&T ARCH CONVERTIBLE SICAV, a.s.: Pozvánka na Valnou hromadu emitenta J&T ARCH CONVERTIBLE SICAV, a.s.
17:10J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Pozvánka na Valnou hromadu J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.
16:47Americké akcie se přibližují historickým maximům  
15:05Velká jména na Wall Street sází na malé společnosti. Jako krátkodobá spekulace mohou fungovat
13:18UNICAPITAL Invest VI a.s.: Oznámení o páté výplatě úrokového výnosu
13:11Random Thoughts #7: ReadIt  
11:56Perly týdne: Trhy opět s prémiemi na sliby, dynamika zisků na vrcholu
10:28Část bankovní rady ČNB je zdrženlivá k dalšímu snižování úrokových sazeb
9:22RMS Mezzanine, a.s.: Oznámení o rozhodovaní per rollam valné hromady akciové společnosti RMS Mezzanine, a.s.
9:03Rozbřesk: Růst v eurozóně: španělská euforie, německý útlum
8:51GEVORKYAN ve čtvrtletí zlepšil tržby, zisk i marži a dostává práškovou metalurgii do nových odvětví včetně zbrojařství
8:48ČEZ o výsledcích i Dukovanech, GEVORKYAN vykázal vyšší zisk i tržby a Trump uzavřel dohodu se SAE. Futures v zeleném  
7:37Finanční ředitel ČEZ Novák: Víme, že jsme dividendový titul. EDF učiní proti podpisu vše
15.05.2025
22:03Kontrasty na trhu: Krize důvěry v UnitedHealth a nákupní euforie kolem Foot Lockeru  
17:20Podceňují akcie současnou situaci?
17:10Dick's Sporting Goods kupuje menšího konkurenta Foot Locker za 2,4 miliardy USD
16:53Americké akcie korigují své zisky z předchozích dní  
16:24CNBC: Trump nechce, aby Apple vyráběl v Indii; pře se kvůli tomu s šéfem podniku

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data