Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Wall Street ztratila, většinu z mezidenních ztrát však v závěru zachránila, dolar zůstává pod tlakem prodejců

Wall Street ztratila, většinu z mezidenních ztrát však v závěru zachránila, dolar zůstává pod tlakem prodejců

09.11.2007 8:55

Americké trhy včera ukrojily většinu z mezidenních ztrát zejména v poslední hodině obchodování, kdy se finanční tituly vracely ze svých dvouletých minimálních hodnot. Akcie společnosti Citigroup například otočily z úrovně 31 USD zpět na 32,90 USD, což i tak značí pokles o 1,5 %. Finanční sektor jako celek nakonec přidal 0,5 %.

Výrazný pokles však zaznamenaly akcie technologických společností, v čele s výrobcem počítačových technologií, společnosti Cisco Systems, jejíž akcie ztratily téměř 10 %. Společnost totiž varovala před poklesem objednávek ze strany finančního sektoru, který nyní ztrácí díky obavám ze zpomalení hospodářského růstu a inflace. Na tyto problémy včera upozornili i vrcholní představitelé amerického Fedu a ECB.

ECB včera jednomyslně rozhodla, že hlavní úroková sazba v eurozóně zůstane na 4 %, neočekává se ani změna v nejbližší době. Americký dolar se totiž dostává vůči měně euro na historicky nejnižší úroveň - nad 1,47 za euro. Index Dow Jones ukončil včerejší obchodování o 0,3 % níže na hodnotě 13 266 b., širší S&P500 klesl o 0,1 %, technologický Nasdaq však ubral 1,9 %.


Váš názor
  • proboha
    09.11.2007 10:18

    to psal analytik nebo překladatel? každopádně by nadpisu asi mělo být intradenních a ne mezidenních....zbytek radši číst ani nebudu, málo času
    nicknamed
Aktuální komentáře
27.08.2025
12:55Výsledky Nvidie jsou za dveřmi. Co Wall Street očekává?
12:01Evropa je na tom smíšeně. Před výsledky Nvidie bude převládat vyčkávání  
11:56Indie ušetřila dovozem ruské ropy miliardy, cla ale zisky rychle smažou
11:47Lego zaznamenalo rekordní první polovinu roku
11:02Vyšetřování UnitedHealth je širší, netýká se jen Medicare
9:11Rozbřesk: Proč Německo ztrácí pozici “exportní mašiny”?
8:40Začala platit americká 50procentní cla na dovoz z Indie, Cooková se proti svému odvolání brání u soudu  
8:16Objem akciových obchodů na pražské burze byl v úterý rekordních 5,17 mld. Kč
6:01Marks: První fáze bubliny
26.08.2025
17:21Mnoho pohledů na „správnou“ výši sazeb, rozhodující je přitom něco jiného
15:51Šéf Nvidie: Kdo chce koupit akcie TSMC, je velmi chytrý člověk
15:21ČEZ, a.s.: ČEZ, a. s. podepsal s Českou spořitelnou dodatek k úvěrové lince vázané na ESG ukazatel
14:17Pád Evergrande zanechal na čínském realitním trhu hluboké jizvy
13:01MONETA Money Bank, a.s.: Oznámení o výplatě výnosu podřízených Tier 2 dluhopisů
12:44V USA je už více ETF než jednotlivých akcií
11:26Sentiment dopoledne zhoršuje francouzská rozpočtová hrozba a odvolání guvernérky Fedu  
11:06Trumpovy nové celní hrozby míří znovu na Čínu a země uplatňující digitální daň
10:33Trump dál torpéduje Fed. Odvolává členku Rady guvernérů Lisu Cookovou
10:23RMS Mezzanine, a.s.: Vnitřní informace
8:56Evropské akciové trhy míří k nižšímu otevření kvůli napětí kolem americké centrální banky  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data