Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Ztráty amerických a asijských akciových trhů by měly udržet zájem o dluhopisy, opatrnost je však na místě...

Ztráty amerických a asijských akciových trhů by měly udržet zájem o dluhopisy, opatrnost je však na místě...

13.11.2007 10:15
Autor: 

Americký trh s dluhopisy byl včera díky státnímu svátku uzavřen. Ze zajímavých čísel bude dnes zveřejněn počet kontraktů na prodeje domů. Po srpnovém propadu se čeká další, i když již mírnější pokles, realitní trh se zřejmě ještě nevzpamatoval. Včerejší ztráty amerických akciových trhů a dnešních asijských by mělo udržet zájem o dluhopisy i nadále, nízké výnosy ale naznačují možnost vybírání zisků, a vybízejí proto k opatrnosti.

Evropské dluhopisy včera mírně ztrácely. Objemy obchodů byly nízké a vysoké ceny dluhopisy iniciovaly vybírání zisků. Po požáru v Londýně se sice zájem o dluhopisy zvýšil, když však policie odmítla možnost teroristického útoku, vrátily se dluhopisy do červených čísel. Výnosy nakonec ale vzrostly jen do 2 bps a výnosová křivka zploštěla.

Dnes již bude zveřejněno několik čerstvých statistik. Průmyslová výroby EMU by měla v záři vykázat pokles a francouzská inflace naopak vzrůst. K tomu se přidá ještě index ZEW podnikatelské nálady v Německu. Důležitou roli sehrají jistě i problémy Westdeutsche Landesbank. Dnešní pokles asijských akcií a ztráty banky by proto měly zpočátku zájem o dluhopisy podpořit, později by ale slabší statistiky mohly pokles výnosů pozastavit.

Česká výnosová křivka doznala jen nepatrných změn. Rovněž na peněžním trhu došlo po několika dnech zběsilého růstu sazeb vyvolaného vysokou inflací k jisté stabilizaci.
Ztráty akciových trhů a silná koruna by neměly českým výnosům umožnit dnes cestu vzhůru. Na druhou stranu domácí tisk pokračuje v masáži veřejnosti o tom, jak rostou spotřebitelské ceny v ČR, což může udržovat peněžní trh v nervozitě.

(ČSOB - Denní finanční zpravodaj)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
16.12.2025
22:01Nasdaq přerušil třídenní pokles; Tesla na nových maximech; ropa nejníže za 5 let  
17:10Americká „blbá nálada“, fundament a technická analýza
15:31Direct Financing s.r.o.: Vnitřní informace - Oznámení o rozhodnutí o zisku Společnosti
15:17Česko v roce 2026: Stabilní inflace, silná koruna, opatrný růst
15:12V USA vzniklo v listopadu více míst, než se čekalo
13:30Pražská burza hlásí mimořádně úspěšný rok. Kromě vysokých výnosů zaznamenala i nejvyšší objem obchodů od roku 2012
12:30Růst podnikatelské aktivity v eurozóně na konci roku zpomalil víc, než se čekalo
12:04ZEW: Důvěra investorů v německou ekonomiku se v prosinci zvýšila
11:41Nasdaq podal žádost o rozšíření obchodních hodin na 23 hodin denně od pondělí do pátku
10:50Desátý měsíc poklesu. Průmyslové ceny v Česku táhnou dolů energie
10:15Auto-revoluce na půl plynu. Brusel přehodnocuje čistě elektrickou budoucnost
9:18Ford ustupuje od elektromobility, investuje do hybridů a baterií pro datacentra
8:48Trump žaluje BBC, Musk s majetkem přes 600 miliard USD a bankovní ambice PayPalu  
8:45Rozbřesk: Koruna vyhlíží zasedání ČNB a ECB. Dolar před klíčovými daty z amerického trhu práce slábne
8:40Muskovo jmění je spočteno na 677 miliard dolarů. V této dimenzi je jediným člověkem na světě, tahounem nyní Space X
6:09Investiční výhled 2026: Příznivé makro prostředí, rostoucí zisky, ale také vyhrocenější rizika  
15.12.2025
18:05PODCAST Týdenní výhled: Trhliny v AI narativu, opožděná makrodata a zasedání centrálních bank  
17:46Wall Street kolísá, trhy čekají na klíčová data z USA  
17:23Ekonomika a zisky obchodovaných firem v příštím roce
15:50SAP, Klarna, Spotify: Analytici předpovídají v příštím roce silný růst

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - PPI, y/y
9:30DE - PMI v průmyslu
10:00EMU - PMI v průmyslu
11:00DE - Index očekávání ZEW
14:00HU - Jednání MNB, základní sazba
14:30USA - Maloobchodní tržby, m/m
14:30USA - Míra nezaměstnanosti, s.a.
14:30USA - Průměrná hodinová mzda, y/y
14:30USA - Změna počtu prac. míst