Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Wall Street by měla dnešní zkrácenou seanci otevřít pozitivně

Wall Street by měla dnešní zkrácenou seanci otevřít pozitivně

23.11.2007 14:37
Autor: Michal Zachar, Patria Finance

Americké futures momentálně přidávají v průměru kolem 0,8 %. Investoři se dnes vrátí na trhy po včerejším svátku „ Den díkůvzdání“ do zkrácené seance. Americké burzy budou dnes otevřeny jen do 19:00 SEČ. Očekáváme pozitivní otevření, prodejní vlna z posledních dní byla zřejmě přehnaná a navzdory nízké likviditě se dá očekávat opětovné otevírání dlouhých pozic.

Americký dolar oslabil během noci v Asii až na 1,4967 USD/EUR, ale hned ráno smazal část ztrát a aktuálně se obchoduje na úrovních kolem 1,4800 USD/EUR. Ropa po odražení od 100dolarové hranice pokračuje v oslabovaní, poslední obchody s prosincovými kontrakty jsou na 96,30 USD/barel. Cena zlata je bezpečně nad osmistovkou a obchoduje se na 809,50 USD za unci.

Slabý dolar může být brán jako konkurenční výhoda pro exportéry amerických produktů, které jsou z důvodu oslabování americké měny čím dál tím levnější. Energetický sektor by měl navázat na růst v Evropě. Vzpamatovat by se měly také banky. Citigroup posiluje po zprávě, že americké banky jsou připravené pohnout se o krok dál v plánu oživení úvěrového trhu.


Váš názor
  • NEGACE 21-23.12.2007
    24.11.2007 18:56

    Již potřetí reaguji na vývoj trhů, především v USA. 2 x anylýza vycházela přesně na den, proč by tedy třetí neměla následovat : 30.11. + 11.12. dojde k k mírnému pozitovnímu vývoji, bohužel od 21.12.-23.12.2007 (hlavně 23.12.) bude následovat velmi významná korekce. Načasujte si své obchody :-) Co přinese nový rok ? .... zase příště po 23.12 ne ? :o ------------------------------------------------------------ Příspěvek neobsahuje absolutně žádná investiční doporučení ! Je to pouze soukromý názor, který můžete ignorovat, popř. na něj pozitivně i negativně reagovat. Těším se na diskuzi. viz přechozí téma : http://www.patria.cz/Zpravodajstvi/1048273/asie-po-dvou-dnech-stagnace-se-globalnimi-trhy-hnala-dalsi-ruda-lavina.html
    BigAstro
Aktuální komentáře
08.05.2025
17:09Signály k nákupům…
15:20Trump se opět opřel do šéfa Fedu poté, co ponechal sazby na stejné úrovni. Podle něj je to "hlupák" a "ztroskotanec"
15:08Obchodní bitva začíná. Evropská komise zahajuje konzultace o opatřeních proti americkým clům u WTO
14:45Trumpův velký den: USA a Británie uzavřely 'úplný a komplexní' obchodní pakt
13:45Britská centrální banka podle očekávání snížila základní úrokovou sazbu na 4,25 procenta
13:12EU dává automobilkám více času na splnění emisních cílů
10:44Franklin Resources: Místo USA se může pozvednout Evropa, zájem o americké trhy klesá
8:45Trump chce zrušit omezení na vývoz čipů. Oznámí dnes obchodní dohodu s Velkou Británií?
07.05.2025
22:04Jan Čermák: Fed se drží oblíbené mantry “počkáme a uvidíme”
22:01Wall Street: Jízda na horské dráze s dobrým koncem  
20:00Fed ponechává sazby beze změny. Riziko vyšší nezaměstnanosti i inflace roste
18:10Falešné signály předraženosti trhu
16:58Wall Street před Fedem roste, zatímco Evropa většinou zůstává v červeném  
16:38Jan Bureš: ČNB podle očekávání snížila sazby o 25bps, další kroky budou “velmi opatrné”
16:23Pozvánka na setkání s analytikem a makléřem Patrie v pondělí 12. 5. v Bratislavě
14:59Jakub Blaha k Uberu: Tržby mírně pod očekáváním kvůli pomalejšímu růstu jízd, výhled na druhé čtvrtletí vypadá naopak pozitivně  
14:38ČNB snížila úrokové sazby. Jak vidí ekonomiku nová prognóza?
13:51Branislav Soták k AMD: Přes výhled zamlžený sankcemi zůstáváme pozitivní  
12:31RMS Mezzanine, a.s.: Vnitřní informace
11:33Jakub Blaha k Novo Nordisk: Roste i přes snížený výhled a očekává silnější druhou polovinu roku  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00DE - Průmyslová výroba, m/m
13:00UK - Jednání BoE, základní sazba
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.