Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Evropa v minulém týdnu zažila největší růst od června

Evropa v minulém týdnu zažila největší růst od června

03.12.2007 16:04

Evropské trhy zaznamenaly v minulém týdnu největší růst od června, a ukrojily tak část ze svých posledních ztrát. Dělo se tak díky spekulacím, že americký Fed opět sníží základní úrokovou sazbu, aby ochránil největší světovou ekonomiku před recesí a stabilizoval situaci na hypotéčním trhu.

Sektor základních materiálů rostl nejvíce za posledních 10 týdnů, když BHP Billiton opět zvýšila svou nabídku převzetí na konkurenta Rio Tinto. Spekulovalo se však i na převzetí společnosti Vedanta Resources. Akcie BHP Billiton si připsaly v uplynulém týdnu 2,5 %, Rio Tinto rostlo o 6,1 %, Anglo Ameican o 10 %, Vedanta Resources dokonce o 12 %.

Bankovní sektor se vzchopil ze svých dvouletých nejnižších hodnot, když o téměř pětiprocentní podíl ve společnosti Citigroup projevil zájem Emirát Abu Dhabí. O 4,2procentní podíl v belgické společnosti Fortis pak projevila zájem druhá největší čínská pojišťovna Ping An Insurance. Akcie Fortisu si tak v týdnu připsaly 7,3 %. Britská Barclays přidala v posledních pěti dnech 10 % po oznámení, že očekává za rok 2007 stejné výsledky jako analytici. Akcie německé Commerzbank přidaly dokonce 14 %.

Národní indexy v týdnu rostly ve všech 18 západoevropských zemích. Celoevropský index DJ Stoxx 50 získal stejně jako německý DAX 3,4 %, francouzský CAC 40 a britský FTSE 100 přidaly 2,7 %.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
18.06.2025
14:28Kubíček z ČNB: Prostor pro snižování sazeb byl vyčerpán
13:46Bloomberg: Trumpova hospodářská agenda odrazuje investory a sráží hodnotu dolaru
12:34Komentář: Česká inflace na průměru EU, výrazně rychleji ale zdražují potraviny
11:45Mezi Íránem a Fedem. Na trzích sledujeme nevýrazné pohyby  
10:54Index S&P 500 je těsně pod historickými maximy. Wall Street varuje před přehnaným optimismem
10:05Senát USA schválil zákon o stablecoinech označovaný za milník pro kryptoměny
9:51Inflace v Británii v květnu klesla na 3,4 procenta, ceny potravin se ale zvyšují
9:44Direct Financing s.r.o.: Vnitřní informace - Oznámení o výplatě úrokového výnosu
9:13Rozbřesk: Koruna jako Rambo. Odolná a silnější
8:52Ropa poblíž 5měsíčních maxim, Fed může naznačit jedno letošní snížení sazeb a evropské futures jsou smíšené  
6:36Gundlach: Neuvěřitelně nezajímavé akcie
17.06.2025
22:03Indexy krvácí: Wall Street ve stínu nejistoty, nicméně zatím bez paniky  
20:05Jak Američané zachránili Čínu před plnými důsledky kolapsu jejího realitního trhu
17:07Ropa reaguje na nejistotu ohledně Trumpova angažmá na Blízkém východě  
16:02Gundlach: Mění se investiční paradigma
15:48NET4GAS, s.r.o.: Zveřejnění vnitřní informace
14:16J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Konference pro investory
13:55Chanos: U Tesly vlastně všechno závisí na robotech
13:35UNICAPITAL Invest VI a.s.: Oznámení o třetí výplatě úrokového výnosu
12:44ZEW: Důvěra investorů v německou ekonomiku v červnu stoupla více, než se čekalo

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
11:00EMU - CPI, y/y
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
14:30USA - Počet nově zahájených staveb
20:00USA - Jednání Fedu, základní sazba