Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Střední Evropa: Čekání na FED, likvidita na bodu mrazu

Střední Evropa: Čekání na FED, likvidita na bodu mrazu

11.12.2007 13:00

Dnešní obchodování se dá charakterizovat jako čekání na FED. Investoři zaujímají vyčkávací postoj před zveřejněním nastavení amerických úrokových sazeb, čeká se snížení o 0,25 %, i když je nemálo těch, kteří spekulují na snížení o 0,5 %.

Křivka "intraday" vývoje evropských akciových trhů včetně středoevropského regionu je víceméně totožná, po počátečním optimismu dochází k částečnému vybírání zisků. Maďarský index BUX ztrácí 0,5 %, projevuje se 1procentní pokles akcií MOL (25 595 HUF, -0,79%) i OTP (8 970 HUF, -0,99%), podporou je Gedeon Richter (40 130 HUF, 0,83%), o nejž se zajímají zahraniční investoři a úroveň 40000 HUF se jeví jako silná podpora.

V Polsku se zisky vybírají na TPSA (24 PLN, -2,58%), Bank Pekao (247 PLN, -2,22%) a KGHM (116 PLN, -0,86%). Daří se především stavebnímu sektoru.

Likvidita zůstane zřejmě až do konce seance nízká, větších pohybů se dočkáme až zítra, jelikož nastavení amerických úrokových sazeb bude zveřejněno až ve 20:15 CET.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
22.10.2025
22:40Tesla hlásí po dvou čtvrtletích poklesu v řadě růst tržeb o 12 procent
22:02Wall Street oslabila, investoři vybírají zisky z růstových titulů, klesá zlato i kryptoměny  
17:32Výhled na výsledky: MONETA míří k meziročnímu růstu zisku o 11 %  
17:31K nákupům akcií a zlata centrálními bankami…
17:03Export z Japonska se vrátil k růstu navzdory pokračujícímu poklesu vývozu do USA
16:52Stovky světových osobností v prohlášení volají po zákazu vývoje superinteligence
15:32Propast mezi množstvím energie a AI se za našeho života neuzavře, soudí šéf strategie udržitelnosti v Apollo
14:06Preciznost, AI a růst. Intuitive Surgical po silném kvartálu zvyšuje výhled i marže  
13:57Beyond Meme? Akcie výrobce rostlinných burgerů vystřelily o 1300 procent za čtyři dny
12:36Otřes představenstva Novo Nordisk. Výrobce léků na hubnutí hledá cestu k americkému spotřebiteli
11:31Výsledky tlačí akcie níž, zatímco zlato se po výplachu stabilizuje  
11:05Výsledky Netflix: Jednorázový náklad z Brazílie zatížil marže a poslal akcie o 6 procent níže  
10:20Trh se po výprodeji zlata a stříbra připravuje na další volatilitu  
8:55Netflix pod tlakem, švýcarský frank na steroidech a summit Trump-Putin možná nebude  
8:43Rozbřesk: Mohou nižší ceny energií změnit náladu v bankovní radě?
6:07Kdysi se jí říkalo 'výrobce vdov'. Nyní jde o nejvýnosnější sázku na dluhopisovém trhu  
21.10.2025
22:35Zisk Netflixu skončil ve třetím čtvrtletí pod odhady, příjmy z reklamy ale byly rekordní
22:00Americké akciové trhy atakují historická maxima  
17:18AI má z ekonomického hlediska hodně dobré podmínky pro rozvoj, částečně si dláždí cestu sama sobě
16:12Automobilky se bojí nedostatku vzácných zemin. Čína může do dvou měsíců zastavit celý průmysl, tvrdí

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data