Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Wall Street začíná týden v červeném

Wall Street začíná týden v červeném

17.12.2007 16:43

Negativní sentiment z páteční seance se přenáší i do nového týdne a americký trh začíná poklesem. Příčinou je opět finanční sektor, když Citigroup (31 USD, -0,13%) snížila doporučení pro devět amerických bank. Důvodem je očekávání větších ztrát z problémových úvěrů, než se dosud předpokládalo. Finanční sektor tak ztrácí již pátý den v řadě. Nedaří se také společnosti Caterpillar (72 USD, -1,96%), která oslabuje o více jak dvě procenta, když Morgan Stanley (50 USD, -0,58%) doporučuje investorům prodat tento titul.

Obdobně jako v pátek vládne na trhu vysoká volatilita a nervozita, jelikož zítra bude zveřejňovat čtvrtletní výsledky Goldman Sachs (209 USD, -0,82%), ve středu poté Morgan Stanley a ve čtvrtek Bear Stearns (95 USD, -0,42%).

Aktuálně: DJIA -0,52 %, S&P 500 -0,55 % a Nasdaq -0,92 %


Váš názor
  • nerozumiem
    18.12.2007 8:01

    tie problemové rizikové hypoteky mali byt len okrajova zaležitosť bank a financných ústavov- každy nas presviedcal ze tato rizikova čast hypotekarneho trhu je mala- a nepredstavuzje ziadny problem - ze tzv. subprime- tvori len par percent investovania bank a hypoterkarnych ústavov- a ostatne uvery a hypoteky su zdrave- a teraz to vyzera tak, že každy poskytoval len rizikové hypoteky .... to je sila ....jak rika klasik- kdepak ty soudruzi z NDR udelali chybu???
    fofo
Aktuální komentáře
12.12.2025
17:36Třetí fáze akciového trhu: těšení se na přínosy nových technologií
16:04Apple vs. AI bublina. Proč investoři hledají útočiště u výrobce iPhonu?
14:04Českou ekonomiku zatím táhne spotřeba a investice, ale zpomalení je na obzoru
12:37Euforie nevydržela. Akcie Broadcomu po konferenčním hovoru klesají kvůli obavám o ziskovost v AI  
12:20Michal Strnad plánuje expanzi. Chce z CSG udělat lídra evropského obranného průmyslu a zvažuje IPO v Amsterdamu
12:09Perly týdne: Bublina není důvod k prodeji
10:50Po euforii přichází korekce: Broadcom hlásí silné tržby a vyšší dividendu, ale AI výhled zůstává nejasný
9:55Nová cílová cena Patrie pro Komerční banku: Prostor pro růst se zmenšuje  
8:58Nová cílovka pro Komerční banku, renesance evropských dluhopisů a úspěch Eli Lilly  
8:52Rozbřesk: Odloží Evropská komise zákaz hybridních automobilů? Automobilky by tento krok uvítaly
6:10Investiční výhled 2026: Kondice ekonomik, inflace a blížící se volby  
11.12.2025
22:00Oracle po výsledcích propadá, ostatním se ale daří  
17:03Tři akciové fáze posledního čtvrt století a poučení pro dnešek
16:58EK zvažuje pětiletý odklad zákazu spalovacích motorů pro hybridní vozy
16:28WSJ:Trump po válce plánuje americké investice v Rusku včetně těžby vzácných kovů
15:41J&T ARCH INVESTMENTS - Konference pro investory
14:47Traders Talk: Fed je více holubičí, Oracle překazil rally a investoři hledají stabilitu
13:28Životní úroveň v ČR loni vzrostla na 91 procent průměru EU, je na úrovni Slovinska
12:34Partners HoldCo, a.s.: OZNÁMENÍ O ZMĚNĚ SLOŽENÍ VÝBORU PRO AUDIT
12:09Akcie Novo Nordisku se obchodují, jako by léky na hubnutí nikdy neexistovaly

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00UK - Průmyslová výroba, y/y