Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Asijské akcie počátkem nového roku oslabují, převládají obavy ze zpomalení růstu

    Asijské akcie počátkem nového roku oslabují, převládají obavy ze zpomalení růstu

    02.01.2008 9:16

    Asijské burzy dnes zaznamenaly největší oslabení za poslední dva týdny. Panasijský index MSCI Asia-Pacific odepsal 1,1 %, oslabovaly regionální indexy Hang Seng (-1,54 %), jihokorejský Kospi (-2,3 %). Australský ASX200 si připsal mírných 0,21 % a Japonsko neobchodovalo.

    Negativní náladu v regionu podpořila zpráva, že singapurská ekonomika zaznamenala meziroční kontrakci HDP ve výši -3,2 %, zatímco se očekávala 3,1% expanze. Odhad růstu své ekonomiky snížila také Jižní Korea, za hlavní důvod se považuje možnost nižších prodejů na zámorských trzích.

    Pokles dnes zaznamenaly akcie exportérů po zprávách o slabších internetových prodejích v USA v průběhu vánočních prázdnin. Jihokorejský Samsung odepsal 2,2 %, Hon Hai Precision Industry (-3,7 %).

    Burzu v Sydney držely nad hladinou akcie těžebních společností BHP Billiton (+0,4 %) a Woodside Petroleum (+1,1 %). Růst akcií těchto společností byl podpořen rostoucí cenou ropy, když cena únorového futures kontraktu narostla v průběhu elektronického obchodování na NYMEX o 0,7 % na 96,6 USD/barel.

    Posílily také akcie australské Centro Properties Group (+3 %) po prohlášení že společnost hledá zájemce o koupi části svých aktiv, zvažuje se také prodej celé společnosti. Akcie Centro Properties Group ztratily v minulém měsíci kolem 80 % své hodnoty, protože společnost nedokáže financovat téměř 3,4 mld. USD dluhu.


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    01.08.2026
    9:09Víkendář: Nedostatek zaměstnanců není ve skutečnosti hrozbou, ale příležitostí
    31.07.2026
    17:30Co nyní říkají o americkém trhu jeho „skutečné“ valuace?
    15:55Fidelity: Volatilita a pesimismus vytváří příležitosti. Favority jsou měď, uran, hliník i drahé kovy
    14:33Eurozóna na pozitivní vlně, podnikatelský sentiment signalizuje dobrý vstup do třetího kvartálu
    14:08Perly týdne: Vy si bojujte, my vyhrajeme
    14:00Tatry mountain resorts, a.s.: Pololetní zpráva 2025/2026
    12:28Apple hlásí rekordní červnový kvartál. Investory ale zklamal výhled
    12:09Dluhy domácností v ČR u bank v červnu stouply o 26,5 miliard na 2,72 bilionu Kč
    11:36Inflace v eurozóně v červenci vzrostla na 2,9 procenta, uvedl v odhadu Eurostat
    11:24Po depresi mánie. Polovodiče otočily a dnešní pokračování růstu podpoří Amazon  
    10:26AI investor Leopold Aschenbrenner byl po výrazných ztrátách nucen uzavřít všechny své akciové pozice
    8:44Rozbřesk: Tokio už dávno není drahé. Praha už dávno není levná. A Švýcarsko je pořád Švýcarsko
    8:40Microsoft píše historii, Amazon překvapil cloudem a Apple zklamal službami  
    8:26Amazon obhájil miliardové sázky na AI. AWS výrazně zrychlilo a akcie prudce rostou
    8:15Apple výrazně překonal očekávání, investory ale zklamal růst služeb
    6:09Menší trpělivost s Teslou i s umělou inteligencí
    30.07.2026
    16:36PODCAST Traders Talk: Korekce na Wall Street nemusí být u konce. Meta vypadá zajímavě
    16:01Mag7 s valuacemi blízko celému trhu. PE informační šum vysoko
    15:36Americký spotřebitel se ve 2Q rozjel, celá ekonomika však zpomalila  
    14:04Adidas prodával jako nikdy předtím. Investory ale zklamala ziskovost

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    Nebyla nalezena žádná data