Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Asie zaznamenává další propad, důvodem opět špatná americká makrodata

Asie zaznamenává další propad, důvodem opět špatná americká makrodata

07.01.2008 9:15

Po mírném zotavení v pátek se dnes asijské akcie opět vydaly do záporného teritoria. Negativní nálada dorazila ze Spojených států, kde burzy zakončily seanci hluboko v červených číslech. Důvodem dalšího globálního oslabení byla špatná americká makrodata v podobě reportu NFP, kde bylo podle předběžných odhadů vytvořeno pouze 18 000 nových míst a míry nezaměstnanosti, která dosáhla v prosinci 5 %. Obě čísla jsou horší než očekávání. Na následný lepší než očekávaný výsledek ukazatele ISM už investoři nebrali ohled.
Panasijský index MSCI Asia-Pacific dnes v průběhu obchodování oslabil až o 2,2 %, oslabují také hlavní indexy Nikkei 225 (-1,3 %), Hang Seng (-2,43 %) a australský ASX 200 (-2,3 %).

Austrálii dnes táhly k zemi akcie těžařských společností. Po poklesu cen kovů na londýnské burze o 1,6 % následně oslabovaly akcie BHP Billiton (-2 %) a Rio Tinto (-2,2 %). V Japonsku oslabily akcie Sumitomo Metal Mining (-6,6 %).

V sektoru exportérů oslabily nejvíce akcie výrobců spotřební elektroniky, tchajwanské Hon Hai Precision Industry (-6,3 %), dále akcie Nintendo (-6,1 %), japonského výrobce hracích konzol Wii. Důvodem bylo oslabení akcií americké společnosti Westfield (-2,6 %), která ve Spojených státech provozuje téměř 60 nákupních center.

V Jižní Koreji propadly akcie společnosti Samsung (-3,7 %), největšího výrobce čipů a mobilních telefonů po vyhlášení makléřského domu CJ Investment & Securities, že zisky této společnosti ve čtvrtém kvartálu budou o 25 % nižší než v předchozím kvartálu.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
17.06.2026
11:29Volatilita na techu a smíšené obchodování před premiérou nového šéfa Fedu  
10:22Jakub Blaha: Evropské automobilky v krizi, tlak na marže bude pokračovat  
9:12Rozbřesk: O krátkém a dlouhém konci české výnosové křivky. Jak se budou vyvíjet úrokové sazby?
8:55Komerční banka, a.s.: Oznámení o stanovení MREL
8:46SpaceX pokračuje v letu do stratosféry, Volkswagen je pod tlakem a dnes bude mít premiéru nový šéf Fedu  
6:00Warsh chce změnit Fed. Méně komunikace, více flexibility  
16.06.2026
22:01Technologické akcie zastavily růst S&P 500, SpaceX výrazně posílil  
17:14Jen jedna dominance
16:22Yum! Brands prodává Pizza Hut za 2,7 miliardy USD. Dál sází na KFC a Taco Bell
15:41Konec dominance technologií? Podle Goldman Sachs se kormidlo otáčí směrem k cyklickým akciím  
14:13Banka CREDITAS a.s.: Oznámení o předčasném splacení dluhopisů
13:59CSG a Ukrainian Armor se dohodly na výrobě pohonných jednotek pro střely a drony
13:42Průzkum BofA: Investoři do AI mírně brzdí, ale z akcií stále neutíkají  
12:35Menší rozloha, vyšší standardy. Nové rezidenční projekty odrážejí proměňující se realitní trh
12:10Goldman Sachs: Trhy se přenastavily na růst sazeb, AI trend bude pokračovat
11:46Akcie rostou pomaleji, ale příznivý sentiment odolává rizikům na obzoru  
10:30Konec éry levných peněz? Japonsko zvyšuje sazby na maximum od roku 1995
10:21FX Strategie: Fed s novým šéfem může otřást dolarem a ČNB je na rozcestí  
9:01Rozbřesk: Ropné šoky už nejsou, co bývaly. Pokles cen ropy může být ještě výraznější
8:58NET4GAS, s.r.o.: Zveřejnění vnitřní informace

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
11:00EMU - CPI, y/y
14:30USA - Maloobchodní tržby, m/m
20:00USA - Jednání Fedu, základní sazba