Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Orco koupilo dva pozemky pro své nové projekty ve Varšavě

Orco koupilo dva pozemky pro své nové projekty ve Varšavě

15.01.2008 17:50
Autor: 

Společnost Orco Property Group oznámila, že uzavřela akvizice pozemků pro své nové projekty ve Varšavě: 22,4 ha pro nové logistické centrum na ulici Okólna ve městě Marki a 4,7 ha pro druhou fázi rezidenčního projektu Drawska na ulici Przy Parku. Obě akvizice ještě více upevní pozici společnosti v rezidenčním i logistickém sektoru na polském realitním trhu.

Nově zakoupený pozemek na ulici Okólna v Marki se rozkládá na přibližně 22,4 ha a nachází se v 1. zóně varšavské oblasti skladovacích prostor se skvělou dostupností centra Varšavy, vzdáleného pouhých 12 km. V těsné blízkosti se nachází také hlavní dopravní tepna - Baltická dálnice (E-67). Na pozemku se nyní nalézá ziskový projekt rozkládající se na 38 000 m2, který bude posléze upraven dle plánů na postupnou výstavbu nových skladovacích prostor kategorie A o rozloze cca 50 000 m2. V současné době probíhá výběrové řízení na návrh projektu. Předpokládá se, že stavební práce budou zahájeny na konci roku 2008 a první fáze bude dokončena během roku 2009. Výstavba skladovacích prostor proběhne v souladu s pravidly projektů trvale udržitelného rozvoje, které společnost přijala za vlastní pro všechny své nové projekty. Náklady investice jsou odhadovány na 60 milionů Euro.

Druhou akvizicí je pozemek na ulici Przy Parku, který společnost využije pro výstavbu druhé fáze rezidenčního projektu Drawska ve čtvrti Ochota. Pro rezidenční projekt Drawska ORCO již získalo platné stavební povolení a výstavba bude zahájena v 1. čtvrtletí roku 2008.

Pozemek se rozkládá na 4 674 m2 a bude se zde nacházet přibližně 50 nadstandardních plně zařízených bytů s přímým vstupem do parku Szczesliwicki. Práce na návrhu projektu mají začít ihned po výběru architekta. Zahájení stavebních prací se plánuje na 3. čtvrtletí roku 2008, přičemž dokončení se očekává ve 4. čtvrtletí 2009.

"Obě akvizice mají pro Orco Property Group strategický význam a posilují již tak silnou pozici společnosti v rychle se rozvíjejícím rezidenčním a logistickém sektoru na polském realitním trhu," uvedla společnost v tiskové zprávě. 

Mezi ostatní zajímavé rezidenční projekty, které Orco ve Varšavě v současnosti realizuje patří: Szafirowa Aleja ve čtvrti Bialoleka, Klonowa Aleja ve čtvrti Targówek a samozřejmě nejvýznamnější luxusní projekty společnosti - Mokotowska 59 a Zlota 44. Společnost také rozšiřuje své aktivity do ostatních regionů, které reprezentuje inovativní bytový projekt ve Štětíně.

(Zdroj: Orco Property Group)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
29.04.2026
10:36MakroMixér: Energetické trhy nejsou v panice, bezemisní zdroje tlačí ceny dolů. Pavel Řežábek o plynu, elektřině a konci uhlí
10:16Největší švýcarská banka UBS prudce zvýšila čtvrtletní zisk
9:57Kone kupuje TK Elevator, vznikne největší výrobce výtahů na světě
9:50Začátek roku byl pro Mercedes méně špatný, než se čekalo. Věří v obrat ve druhé polovině roku
9:00mmcité ve čtvrtém kvartále zrychlila růst, tržby vzrostly o 23 procent
8:53Rozbřesk: Ropný kartel slábne, koruna zpět v letargii
8:49Trhy vyčkávají na sazby Fedu a big tech, SAE opouštějí OPEC a futures jsou smíšené  
8:45ČEZ, a.s.: Pozvánka na valnou hromadu
6:00Preview Erste: Začátek nové kapitoly ziskovosti skupiny?  
28.04.2026
22:03Wall Street pod tlakem: technologie brzdí trh, pochybnosti k AI sílí  
17:19Jaký dopad by mohla mít umělá inteligence na dolar?
15:34OpenAI nesplnila dílčí cíle a stáhla dolů akcie svých partnerů
15:14Preview KB: Očekáváme pokles čistého zisku o 5,7 procenta  
15:09Spojené arabské emiráty opouštějí OPEC
14:43Coca-Cola ve čtvrtletí zvýšila zisk o 18 procent, zlepšila i výhled na celý rok
14:00Spotify zklamala výhledem zisku, akcie míří dolů až o 12 procent
13:42General Motors zvýšil zisk a zlepšil výhled, pomáhá silná poptávka v USA
13:40TOMA, a.s.: Konsolidovaná výroční finanční zpráva společnosti TOMA, a.s. za rok 2025
13:30TESLA KARLÍN, a.s.: Výroční finanční zpráva za rok 2025
12:16Bloomberg: Změny klimatu a extrémní počasí zdražují potraviny i pojištění

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
14:00DE - Harmonizovaný CPI, y/y
14:30USA - Objednávky zboží dlouh. spotřeby, m/m
20:00USA - Jednání Fedu, základní sazba