Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Třetí týden v lednu, třetí týden v červeném

Třetí týden v lednu, třetí týden v červeném

21.01.2008 14:28

Český akciový trh, měřeno indexem PX , minulý týden oslabil o 5,8 procenta a uzavřel na 1 561,7 bodech. Celkový zobchodovaný objem na BCPP dosáhl 1 718,5 mil. USD, což je 47,1 procenta nad 12měsíčním týdenním průměrným objemem 1 168,6 mil. USD.

Nejaktivněji obchodovaný titul ČEZ byl také jedním z titulů s nejlepším výkonem, když ztratil 2,7 procenta. Během týdne se objevily informace, že by stát nemusel prodat celý plánovaný 7procentní podíl v ČEZu, to však ministrem financí odmítl. Někteří analytici také pro ČEZ zvýšili své cílové ceny. Unipetrol oslabil o téměř 9 procent, když jeho generální ředitel očekává špatné výsledky za poslední čtvrtletí loňského roku ovlivněné druhou částí modernizačního programu. Philip Morris byl jednou ze dvou akcií, které uzavřely týden v plusu. Naši analytici zvýšili pro tohoto výrobce cigaret doporučení na Koupit s cílovou cenou 9 040 na akcii. Druhou společností v kladných číslech byly za minulý týden Zentiva s přírůstkem asi 1 procenta. Negativní nálada pokračuje v bankovním sektoru. Komerční banka spadla v minulém týdnu nejvíce, o 13,5 procenta. Také sentiment v realitním sektoru se nezlepšuje a oba developeři obchodovaní na pražské burze - Orco a ECM - odepsali přes 7 procent.

Tento týden nejsou očekávány žádné podstatné korporátní události. V úterý budou zveřejněna data o maloobchodních tržbách za listopad.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
18.06.2025
10:54Index S&P 500 je těsně pod historickými maximy. Wall Street varuje před přehnaným optimismem
10:05Senát USA schválil zákon o stablecoinech označovaný za milník pro kryptoměny
9:51Inflace v Británii v květnu klesla na 3,4 procenta, ceny potravin se ale zvyšují
9:44Direct Financing s.r.o.: Vnitřní informace - Oznámení o výplatě úrokového výnosu
9:13Rozbřesk: Koruna jako Rambo. Odolná a silnější
8:52Ropa poblíž 5měsíčních maxim, Fed může naznačit jedno letošní snížení sazeb a evropské futures jsou smíšené  
6:36Gundlach: Neuvěřitelně nezajímavé akcie
17.06.2025
22:03Indexy krvácí: Wall Street ve stínu nejistoty, nicméně zatím bez paniky  
20:05Jak Američané zachránili Čínu před plnými důsledky kolapsu jejího realitního trhu
17:07Ropa reaguje na nejistotu ohledně Trumpova angažmá na Blízkém východě  
16:02Gundlach: Mění se investiční paradigma
15:48NET4GAS, s.r.o.: Zveřejnění vnitřní informace
14:16J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Konference pro investory
13:55Chanos: U Tesly vlastně všechno závisí na robotech
13:35UNICAPITAL Invest VI a.s.: Oznámení o třetí výplatě úrokového výnosu
12:44ZEW: Důvěra investorů v německou ekonomiku v červnu stoupla více, než se čekalo
12:37Spor mezi Íránem a Izraelem zvyšuje cenu za přepravu ropy Hormuzským průlivem
11:49Průzkum: Podíl zlata v rezervách centrální bank poroste na úkor dolarů
11:41RMS Mezzanine, a.s.: Vnitřní informace
11:29Trhy se bojí kombinace Blízký východ plus Trump. Akcie dopoledne klesají  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
11:00EMU - CPI, y/y
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
14:30USA - Počet nově zahájených staveb
20:00USA - Jednání Fedu, základní sazba