Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    ČTK: Finská Nokia zvýšila očištěný čtvrtletní zisk o 57 procent

    ČTK: Finská Nokia zvýšila očištěný čtvrtletní zisk o 57 procent

    24.01.2008 13:11
    Autor: 

    Helsinky 24. ledna (ČTK) - Finský výrobce mobilních telefonů Nokia (32 USD, 2,37%) zvýšil v posledním čtvrtletí minulého roku zisk o 57 procent. Firmě se podařilo ve světovém prodeji telefonů dosáhnout 40procentního podílu. Její akcie proto vzrostly ještě před zveřejněním dnešní výsledkové zprávy o osm procent.

    Nokia ve čtvrtletí vytvořila na akcii bez jednorázových příjmů a výdajů zisk 47 eurocentů, zatímco analytici podle Reuters odhadovali tento výsledek na 44 centů. Za stejné čtvrtletí minulého roku Nokia vydělala na akcii 0,30 eura.

    Provozní zisk Nokie vzrostl na 2,49 miliardy eur (64,5 miliardy Kč), což představuje meziročně o 64 procent více. Tržby společnosti vzrostly o 34 procent na 15,7 miliardy.

    Nokia ve čtvrtletí prodala 133,5 milionu telefonů. Je to více, než kolik prodali její tři nejbližší rivalové dohromady. Zároveň tím překonala odhadovaných 130,7 milionu mobilů, což očekávali analytici.
     
    Akcie skupiny rostly ještě před zveřejněním zprávy, protože analytici předpovídali, že Nokia 40procentní hranice ve světovém podílu dosáhne. Po zveřejnění zprávy se dnešní zisk emise zvýšil na 12 procent při ceně 23,21 eura, napsaly agentury Reuters a AP.


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    02.08.2026
    9:13Víkendář: Jaká je skutečná dluhová zátěž a co s ní udělalo pár posledních let?
    01.08.2026
    9:09Víkendář: Nedostatek zaměstnanců není ve skutečnosti hrozbou, ale příležitostí
    31.07.2026
    17:30Co nyní říkají o americkém trhu jeho „skutečné“ valuace?
    15:55Fidelity: Volatilita a pesimismus vytváří příležitosti. Favority jsou měď, uran, hliník i drahé kovy
    14:33Eurozóna na pozitivní vlně, podnikatelský sentiment signalizuje dobrý vstup do třetího kvartálu
    14:08Perly týdne: Vy si bojujte, my vyhrajeme
    14:00Tatry mountain resorts, a.s.: Pololetní zpráva 2025/2026
    12:28Apple hlásí rekordní červnový kvartál. Investory ale zklamal výhled
    12:09Dluhy domácností v ČR u bank v červnu stouply o 26,5 miliard na 2,72 bilionu Kč
    11:36Inflace v eurozóně v červenci vzrostla na 2,9 procenta, uvedl v odhadu Eurostat
    11:24Po depresi mánie. Polovodiče otočily a dnešní pokračování růstu podpoří Amazon  
    10:26AI investor Leopold Aschenbrenner byl po výrazných ztrátách nucen uzavřít všechny své akciové pozice
    8:44Rozbřesk: Tokio už dávno není drahé. Praha už dávno není levná. A Švýcarsko je pořád Švýcarsko
    8:40Microsoft píše historii, Amazon překvapil cloudem a Apple zklamal službami  
    8:26Amazon obhájil miliardové sázky na AI. AWS výrazně zrychlilo a akcie prudce rostou
    8:15Apple výrazně překonal očekávání, investory ale zklamal růst služeb
    6:09Menší trpělivost s Teslou i s umělou inteligencí
    30.07.2026
    16:36PODCAST Traders Talk: Korekce na Wall Street nemusí být u konce. Meta vypadá zajímavě
    16:01Mag7 s valuacemi blízko celému trhu. PE informační šum vysoko
    15:36Americký spotřebitel se ve 2Q rozjel, celá ekonomika však zpomalila  

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    Nebyla nalezena žádná data