Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Wall Street: Finanční sektor opět táhne trh do záporu

Wall Street: Finanční sektor opět táhne trh do záporu

03.03.2008 17:45

Americký trh dnes obchoduje opět v červeném poté, co analytici snížili odhady zisků pro brokerské firmy, čímž se pod tlak opět dostává finanční sektor. Negativní náladu podtrhuje i prohlášení W. Buffetta, který je přesvědčen, že US ekonomika se nachází již v recesi. Na tuto zprávu společně s negativními daty indexu RPX reaguje stavební sektor, který je největším propadlíkem a oslabuje o více jak čtyři procenta. Finanční sektor ztrácí 1,7 procenta, čímž se dostává na čtyřleté minimum.

Z ostatních sektorů stojí za zmínku akcie společnosti Boeing (79 USD, -4,22%), které oslabují o čtyři procenta, když společnost nedostala vládní zakázku v hodnotě 35 mld. USD. Nedaří se také třetímu největšímu světovému výrobci automobilů společnosti Ford (6 USD, -3,83%), která je v nelibosti analytiků Citigroup (23 USD, -2,28%), kteří snížili doporučení na „sell“ z „hold“. Ford tak oslabuje o více jak tři procenta.

V 16:00 byl také zveřejněn index nákupních manažerů (ISM) v průmyslu za měsíc únor. Index sice klesl na 48,3 bodu, ale analytici očekávali pokles až na 48 bodů. Dodejme, že hodnota pod 50 bodů indikuje recesi.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
27.07.2025
8:22Víkendář: Spojené státy jsou ve skutečnosti výrobní velmocí
26.07.2025
16:08Kdyby mi dnes bylo 20 let, studoval bych fyzikální vědy, řekl šéf Nvidie
8:09Víkendář: Čínský šok
25.07.2025
22:02Wall Street poblíž historických maxim, nicméně zklamání Intelu či kombinace makra a preziidenta USA drží investory ve střehu  
17:57Bloomberg: Značka Porsche se stává chudým příbuzným zářící Škody
17:10Podle Trumpa je šance na uzavření dohody s EU zhruba 50 procent
17:07Kdysi byli investoři ochotni platit za dolar dividendy jen 17 dolarů. Nyní více než 60
15:37Perly týdne: Tesla na sestupu, přetahovaná o AI experty a nové výhledy Goldman Sachs
14:42Meta kvůli nové unijní legislativě zastaví od října politickou reklamu v EU
14:09Traders Talk: Alphabet září, Tesla zklamala a 3+1 akcie, které teď sledovat
12:38Technická analýza: Deutsche Bank na vzestupu, akcie míří na desetileté maximum  
11:50Analytik Jakub Blaha k Intelu (-7 %): Pod novým CEO zatím nejeví žádné známky obratu  
11:05Akcie Intelu v pre-marketu klesají. Firma není na výrobu AI produktů připravená
11:03Evropské akcie ztrácejí, americké se ještě rozhodnou o směru  
10:39Puma očekává, že letos skončí ve ztrátě, akcie padají o 18 procent
10:29Jakub Blaha: Newmont hlásí rekordní volný peněžní tok navzdory nižší produkci  
8:56Volkswagen hlásí pokles zisku, Škoda jede na plný plyn
8:51Rozbřesk: ECB bude velmi opatrná směrem k dalšímu poklesu sazeb
8:49Trump nechce odvolat Powella, ale dál tlačí na pokles sazeb. Provozní zisk Volkswagenu klesl o třetinu a futures jsou smíšené  
6:33To poslední, co potřebujeme, je kontinuita v americké centrální bance

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data