Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Americké dluhopisy zažily po zprávě od Ambac vybírání zisků... a další zprávy z trhů dluhopisů

Americké dluhopisy zažily po zprávě od Ambac vybírání zisků... a další zprávy z trhů dluhopisů

05.03.2008 9:43
Autor: 

Americké dluhopisy v úterý ztrácely. Vysoké ceny dluhopisů lákaly k vybírání zisků zvláště po zveřejnění zpráv, že pojišťovatel dluhopisů Ambac je blízko uzavření smluv o navýšení kapitálu. Optimismus později ale zchladil B. Bernanke projevem předpokládajícím další pokles cen nemovitostí a další odpisy ztrátových úvěrů a nedostatek likvidity i u velkých bank. V mírnějším duchu se později vyjádřil i další člen Fedu Paulson, a to stačilo eliminovat zájem o akcie. Výnosy pak celkově vzrostly až o 8 bps a výnosová křivka zestrměla. Pravděpodobnost poklesu sazeb podle futures o 75 bps na březnovém zasedání FOMC mírně klesla ze 74 na 70 %.
 
Dnes budou zveřejněny index nákupních manažerů ve službách a změna pracovních míst v soukromém sektoru. Zatímco ten první by měl vykázat růst, u druhého se čeká výrazný pokles stejně jako u lednových zakázek. Pokles asijských akcií dnes ráno a predikované problémy finančních institucí by proto měly udržet zájem o dluhopisy a korigovat jejich včerejší ztráty.

Evropské dluhopisy včera na rozdíl od amerických posílily a výnosová křivka zploštěla. V zemích EMU převládly obavy o stav finančních institucí podpořený pesimistickými výhledy šéfa Fedu. To pak poslalo do mínusu nejen akciové trhy ale zvýšilo i spread mezi německými papíry a dluhopisy dalších zemí, např. rozdíl výnosů desetiletého Bundu proti obdobnému italskému papíru se zvýšil o 4 bps na nejvyšší úroveň od přechodu na euro.

Dnešní odhady indexů nákupních manažerů ve službách jsou pro hlavní země EMU spíše optimistické. Zítra ale zasedá ECB a před vystoupením jejího prezidenta bude patrná spíše opatrnost. Dluhopisy by tak dnes mohly dorovnat včerejší vývoj v USA zvláště když ani výrobní inflace eurozóny neklesá.

České dluhopisy v úterý mírně posílily a výnosová křivka zploštěla. Zájem o české papíry posílil po oznámení, že agentura Fitch zvyšuje rating ČR na AA- v domácí a na A+ v cizí měně a to se stabilním výhledem.
 
Hlavní událostí dnešního dne je aukce dluhopisu 4,0 %/2017. Ministerstvo financí nabízí papíry v objemu 7 mld. , po slabých výsledcích předcházejících aukcí nelze ale přílišný zájem očekávat. Určité překvapení by mohla iniciovat jen včerejší změna ratingu, která by přitáhla zahraniční zájemce.

Dnes nebudou zveřejněny žádné domácí statistiky. Včerejší obavy guvernéra ze silné koruny a vyšší rating by ale mohly zájem o české papíry udržet a výnosová křivka ještě o něco zploštět.
 
(ČSOB - Denní finanční zpravodaj)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
29.07.2025
8:54Rozbřesk: Obchodní „nevýhra“ Evropské unie
8:53Evropa míří výše, výsledky zveřejnily AstraZeneca a Barclays  
6:01Formule netáhne pouze o víkendech. Goldman Sachs motorsportu věří i na trzích
28.07.2025
22:03Červená čísla na konci obchodního dne v USA navzdory pozitivním zprávám  
17:33Týdenní výhled: Obchodní dohoda není výhra, ale snižuje napětí. Fed sazby ponechá  
17:27Co kdyby svět přestal Američanům půjčovat?
16:46Škoda je třetí nejprodávanější značkou v Evropě
16:30Reuters: Evropa byla donucena přijmout nejméně špatnou obchodní dohodu
16:29Trump chce dát Rusku na ukončení války proti Ukrajině 10 nebo 12 dní
15:00Hollywoodská hvězda odstartovala další meme mánii. Hodnota firmy roste o stovky milionů
14:30Obrací Kelly Ortberg kormidlo? Wall Street čeká od Boeingu snížení ztráty
12:33Nadšení z obchodní dohody vadne. Automobilky klesají, indexy se však drží v plusu  
11:12Trhy slaví dohodu, ale její klíčové body dál rozdělují obě strany. A ani automobilky nejásají
9:37Heineken překonal očekávání, ale čelí tlaku amerických cel i slabému prodeji v Evropě
9:11Samsung získal zakázku od Tesly: AI čipy za miliardy jako šance na návrat mezi lídry
8:56Rozbřesk: Co přináší obchodní dohoda EU s USA?
8:46USA a EU uzavřely obchodní dohodu, trhy slaví. Nyní investoři čekají na Fed a výsledky technologických gigantů  
6:21Random Thoughts #8: Trh trestá ASML příliš tvrdě, vodou na mlýn jsou plány TSMC  
27.07.2025
16:17Meme stocks se vrací: Co jsou zač a proč se o ně zajímat?
8:22Víkendář: Spojené státy jsou ve skutečnosti výrobní velmocí

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Air Liquide SA (06/25 Q2, Bef-mkt)
Amundi SA (06/25 Q2, Bef-mkt)
Boeing Co/The (06/25 Q2, Bef-mkt)
Croda International PLC (03/25 Q1, Bef-mkt)
Electronic Arts Inc (06/25 Q1, Aft-mkt)
Ferrovial SE (06/25 Q2, Aft-mkt)
L'Oreal SA (06/25 Q2, Aft-mkt)
MARA Holdings Inc (06/25 Q2, Aft-mkt)
PayPal Holdings Inc (06/25 Q2, Bef-mkt)
PPG Industries Inc (06/25 Q2, Aft-mkt)
Procter & Gamble Co/The (06/25 Q4, Bef-mkt)
Royal Caribbean Cruises Ltd (06/25 Q2, Bef-mkt)
Sika AG (03/25 Q1, Bef-mkt)
Spotify Technology SA (06/25 Q2, Bef-mkt)
Starbucks Corp (06/25 Q3, Aft-mkt)
Stellantis NV (06/25 Q2, Bef-mkt)
Teladoc Health Inc (06/25 Q2, Aft-mkt)
UnitedHealth Group Inc (06/25 Q2, Bef-mkt)
Visa Inc (06/25 Q3, Aft-mkt)
7:00Koninklijke Philips NV (06/25 Q2)
7:00SIG Group AG (06/25 Q2)
8:00AstraZeneca PLC (06/25 Q2)
8:00Barclays PLC (06/25 Q2)
12:00United Parcel Service Inc (06/25 Q2)
12:55CBRE Group Inc (06/25 Q2)
13:00Merck & Co Inc (06/25 Q2)
13:00SoFi Technologies Inc (06/25 Q2)
14:30USA - Bilance zahr. obchodu, předb., mld. USD
16:00USA - Index spotř. důvěry Conference Board
16:00USA - Nově otevřená prac. místa
22:00Booking Holdings Inc (06/25 Q2)
22:05Mondelez International Inc (06/25 Q2)