Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Wall Street uzavřela v kladném pásmu, průběh dne však jednoznačný nebyl

Wall Street uzavřela v kladném pásmu, průběh dne však jednoznačný nebyl

06.03.2008 9:23

Americké akcie ve středu vesměs posilovaly, avšak intraday vývoj hlavních indexů nebyl jednoznačný. Tahouny růstu se staly především akcie svázané s vývojem komodit. Ropný sektor těžil především z nárůstu ceny ropy na nová historická maxima. Konkrétně cena americké ropy vzrostla o 5 % na 104,5 USD/barel, jednalo se přitom o reakci na nečekaný pokles zásob. Dařilo se také producentům drahých kovů a základních surovin, kupř. cena zlata včera spolu se slábnoucím dolarem vzrostla o 2 %, cena mědi pak dokonce vyšplhala o více než 4 % výše.
 
Hlavní akciové indexy dokázaly uzavřít v kladném pásmu, ačkoliv v polovině seance nahlédly do záporu. Index S&P 500 přidal 0,5 %, blue chips index Dow Jones zpevnil o 0,3 %, technologický Nasdaq pak dokázal narůst o 0,6 %. Důvodem polední nervozity se staly nečekané zprávy o tom, že společnost Ambac (9 USD, -18,84%) hodlá vyřešit své finanční problémy emisí akcií za 1,5 mld. USD. Tento krok přitom nevylepší ratingový výhled tohoto pojišťovatele dluhopisů. Nepovzbudivě také vyzněla zpráva FEDu o stavu ekonomiky, tzv. Béžová kniha, které naznačila ekonomické oslabení v polovině z dvanácti sledovaných regionech (více ZDE).

Asijské trhy zrána těžily z komoditní euforie a přerušily tak sérii šesti po sobě jdoucích poklesu. Index MSCI Asia Pacific přitom vzrostl o 1,6 %, japonský index Nikkei se pak pro zajímavost zdvihl ze svého 6týdenního minima o 1,9 %.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
06.06.2025
9:24Akcie Tesly odskákaly přestřelku Muska s Trumpem. Po zákaznících Demokratech teď nadskakují Republikáni
9:06Rozbřesk: ECB znovu snížila sazby. Bylo to naposled?
9:01Alert i pro českou ekonomiku nebo technický faktor? Průmyslová výroba i export Německa v dubnu klesly výrazněji proti očekáváním
8:42Musk a Trump hledají smír poté, co akcie Tesly prudce klesly, tabák bez dividendy a evropské futures jsou lehce pod nulou  
6:3840/60 nebo 60/40? Podle Vanguard dávají smysl obě strategie portfolia
05.06.2025
18:12Hibernující Fed a jeho vliv na ekonomiku
16:58ECB se blíží konci cyklu. Dnešní zasedání pomohlo euru, dolehlo na dluhopisy  
16:26Český finanční sektor zůstává podle ČNB silný a zdravý
15:41Bankovní rada ČNB nechala beze změny pravidla pro poskytování hypoték
15:05Raiffeisenbank a.s.: Výplata úrokového výnosu dluhopisu XS2831757153
14:33ECB podle očekávání snížila úrokové sazby, zároveň snížila odhad inflace v eurozóně
13:36Nervozita na dluhopisovém trhu pokračuje. Investoři vysílají varovné signály
12:44Musk hledá miliardy pro svůj AI start-up, v Memphisu plánuje obří data-centrum
11:53J&T Global Finance XVI., s.r.o: Oznámení o druhé výplatě úrokového výnosu
11:51Wizz Air klesl celoroční zisk o 42 procent, akcie padají o 26 %
11:20IEA: Investice do energetiky letos vzrostou na rekordních 3,3 bilionu USD
11:07Klesá pravděpodobnost konsolidace vládních financí, ani Trump možná neví, co chce dělat
11:02MMF: Obchodní válka je pro centrální banky rozvíjejících se trhů horší než covid
10:56Indexy v USA se nacházejí poblíž historických maxim  
9:03Rozbřesk: ECB dnes sníží sazby a Bulharsko se v lednu stane 21. zemí eurozóny

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00DE - Průmyslová výroba, m/m
9:00CZ - Obchodní bilance - nár. pojetí, mld. Kč
9:00CZ - Průmyslová výroba, y/y
11:00EMU - HDP, q/q
14:30USA - Míra nezaměstnanosti, s.a.
14:30USA - Průměrná hodinová mzda, m/m
14:30USA - Změna počtu prac. míst