Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
USA: Index filadelfského Fedu nad odhady; předstihové ukazatele indikují další zpomalení ekonomiky

USA: Index filadelfského Fedu nad odhady; předstihové ukazatele indikují další zpomalení ekonomiky

20.03.2008 15:31
Autor: 

Následuje přehled nejdůležitějších makroekonomických ukazatelů, které byly dnes zveřejněny v USA:

  • Index podnikatelské aktivity filadelfského Fedu v březnu stoupl na -17,4 bodu z únorových -24,0 bodu. Analytici očekávali zvýšení indexu pouze na -18,3 bodu. Index vykazuje záporný výsledek již čtvrtý měsíc v řadě. Negativní znaménko u tohoto indexu ukazuje na pokles zpracovatelského sektoru v regionu.

 

  • Index předstihových ukazatelů, klíčový ukazatel ekonomického růstu USA, v únoru klesl již popáté v řadě, a naznačil tak, že by růst amerického HDP mohl v příštích měsících dále zpomalit. Index v souladu s očekáváním klesl o 0,3 % na 135,0 bodu po revidovaném poklesu o 0,4 % za leden (původně uváděla snížení o 0,1 %).

 

  • Počet uchazečů, žádajících poprvé o podporu v nezaměstnanosti v USA v minulém týdnu vzrostl o 22.000 na 378.000 z revidovaných 356.000 z předchozího týdne. Analytici čekali zvýšení počtu žádostí jen na 360.000 z původně oznámených 353.000 za předchozí týden.

 

  • Počet pokračujících žádostí o podporu v nezaměstnanosti v týdnu končícím 8.března vzrostl na 2,865 mil. (odhad 2,85 mil.) z 2,833 mil. v týdnu před tím. Dostal se tak na nejvyšší úroveň od týdne končícím 28.srpnem 2004.

(Zdroj: Reuters)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
07.05.2026
15:50Ferguson: Nařčení, kterým Powell čelí, nejsou žádné detaily. Zůstává, aby se vše vyřešilo
14:31Vyšší inflace s ČNB nepohnula. Úroková sazba zůstává na 3,5 procenta
13:32Morgan Stanley: Zisky technologických firem přebíjí obavy z geopolitiky. Odhady pro rok 2026 rostou  
12:18Goldman Sachs: Americká ekonomika neuvěřitelně odolná, nesnažte se nyní časovat akciový trh
11:26Vlna optimismu v Evropě slábne, akciové trhy se konsolidují. Koruna před ČNB sílí  
11:12Čtvrtletní zisk Shellu kvůli vyšším cenám ropy a plynu vzrostl o 24 procent
11:00Arm naráží na výrobní limity u nových AI čipů, akcie padají i přes rekordní tržby
10:30Korunové ETFko na světové akcie má ode dneška eurovou sestru. Novinky pro české investory přinesou následující týdny
9:03Rozbřesk: Jak vyzní dnešní zasedání ČNB? Centrální bankéři by nejraději Írán „vyseděli“
8:53ČNB rozhodne o sazbách, nová naděje mezi USA a Íránem a Fed varuje před inflací  
6:00Watchlist: Začínáme sledovat ServiceNow a Nokii  
06.05.2026
17:48Rychlá regenerace trhu a úvahy o jeho předraženosti
16:50Uber překonal očekávání. Trh ale váhá, zda z robotaxi nevznikne nový kapitálově náročný příběh  
15:31Traders Talk: AMD vystřelilo, Palantir narazil na vlastní valuaci a CSG po útoku shortaře krvácí
14:22Nvidia se vrhá do optiky. Se společností Corning postaví v USA tři pokročilé závody
13:22Akcie CSG se po prudkém poklesu pomalu vzpamatovávají. Posilují až o sedm procent
13:16Komerční banka, a.s.: Výpis z obchodního rejstříku
13:10Akcie Walt Disney letí po výsledcích nahoru, návštěvnost parků ale klesla
12:03Infineon těží z AI boomu a vylepšuje výhled. Poptávka po čipech pro datová centra raketově roste
11:53AMD táhnou vzhůru serverové procesory. Trh začíná věřit, že umělá inteligence vytvořila nové úzké hrdlo  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00DE - Průmyslové objednávky, y/y
9:00CZ - Obchodní bilance - nár. pojetí, mld. Kč
9:00CZ - Průmyslová výroba, y/y
11:00EMU - Maloobchodní tržby, y/y
14:30CZ - Měnové jednání ČNB, zákl. sazba
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.