Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ČTK: Americký maloobchod J.C Penney konec poklesu v USA nepředpokládá

ČTK: Americký maloobchod J.C Penney konec poklesu v USA nepředpokládá

10.04.2008 17:33
Autor: ČTK

Americký maloobchodní řetězec J.C. Penney nepředpokládá, že by se zhoršování podmínek na trhu v USA zastavilo ještě letos. Uvedl to dnes generální ředitel řetězce Myron Ullman na světovém kongresu maloobchodu v Barceloně. Ullman je šéfem řetězce od roku 2004.

Současné podmínky na trhu jsou podle něj tvrdé. "Myslím, že nejsme přílišnými optimisty v tom, že by to skočilo někdy v brzké době," řekl manažer. "Současné ekonomické podmínky nejsou dobrou příležitostí pro nikoho. Za této situace se spotřebitelé obávají, jakou dostanou protihodnotu," dodal.

Od začátku letošního roku americký maloobchodní sektor zrušil 75.000 míst. Za celou americkou ekonomiku bez zemědělství je to téměř třetina zrušených pozic, vyplývá z posledních oficiálních statistik. Podle analytiků nejde jen o reakci na klesající tržby, ale je v tom také očekávání nepříznivých podmínek do budoucna.

Maloobchody ve Spojených státech mají potíže, protože spotřebitelé nechtějí utrácet kvůli vysokým cenám pohonných hmot a energií, poklesu trhu s bydlením, přísnějším úvěrovým standardům a obavám o práci. J.C. Penney dnes oznámil, že mu za březen klesly tržby ve stejných obchodech jako před rokem o 12 procent; analytici to očekávali.

Společnost přitom varovala před horším výsledkem hospodaření za první čtvrtletí. Zesílila tak obavy investorů z toho, že ve druhé polovině roku přetrvají tvrdé podmínky v celém odvětví.

Nebezpečím jsou podle šéfa J.C. Penney ceny oděvů, které po léta klesaly, ale nyní se s rostoucími mzdami v Asii budou zřejmě zvedat. "Ceny oděvů tlačily inflaci dolů posledních deset let; dnes je oblečení v průměru o 30 procent levnější než před deseti roky a to pravděpodobně skončí," citovala Ullmana agentura Reuters.


Váš názor
  •  
    10.04.2008 20:43

    my žijeme v evropě!!papouškování o usa je k ničemu.To taky můžeme probírat angolu a její vliv na cetv.
    ?
    • info
      11.04.2008 10:27

      Tak i kdyby se mi USA stokrát nelíbily tak hrajou bohužel první housle; proč tedy všichni makléři jak opičky kopírujou Wall Street, když jsou tak chytrý?
      thorn
Aktuální komentáře
18.07.2025
22:03Rekordní S&P 500 a Nasdaq, ale propad Netflixu kazí optimismus  
17:14Bank of America: USA už investory tolik nelákají. Tvoří se tam bublina
15:45Kdysi Fink označil Bitcoin za pračku peněz, teď si mne ruce. BlackRock eviduje masivní příliv do kryptoměnových ETF
14:59Další verze americké výjimečnosti
13:39Celní dohoda s USA bude podle Merze nesymetrická, jednání vrcholí
13:24Perly týdne: Zvedají se celní inflační tlaky, umělá inteligence se začne ukazovat v ziscích
13:23Saab těží ze zbrojního boomu. Ve 2Q překonal odhady a navýšil celoroční výhled
12:30Stát zaplatí firmě KHNP za dva bloky Dukovan 407 miliard a 15 miliard za palivo
10:41Akcie Netflix i přes silné výsledky doplácejí na prémiovou valuaci  
10:25Akcie pokračují v růstu před spotřebitelskou důvěrou a holubičím komentářem z Fedu  
10:10M2C oznámila kontakt, který má zvýšit příjmy z trhů západní Evropy o dvě třetiny
9:14Netflix šlape na plyn: Rekordní zisky, vylepšený výhled i nové hity
8:54Rozbřesk: Zdražování potravin zůstává v Česku nadprůměrné
8:49ČEZ plánuje SMR v Temelíně, Meta pokračuje v náboru AI expertů z Applu a futures jsou v zeleném  
6:43Velká dohoda s Čínou? Trumpův obrat u Nvidie k ní možná otevírá dveře
17.07.2025
22:02Dynamické pokračování trendu na indexech v USA  
17:23Traders Talk: Trhy se třesou s Powellovou židlí, volatilita nahrává bankám a ASML jako skrytá šance
17:14Vítězí obrana, prohrávají zemědělci a příroda, hodnotí rozpočet EU server Politico
16:27Uber a Lucid spojují síly, chtějí zaplavit svět autonomními taxíky. Akcie automobilky prudce rostou
16:11Když si soused dá k obědu kuře a vy nic…

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
3M Co (06/25 Q2, Bef-mkt)
Charles Schwab Corp/The (06/25 Q2, Bef-mkt)
Truist Financial Corp (06/25 Q2, Bef-mkt)
7:00Electrolux AB (06/25 Q2)
7:00Husqvarna AB (06/25 Q2)
7:30Danske Bank A/S (06/25 Q2)
7:30Saab AB (06/25 Q2)
7:30Skanska AB (06/25 Q2)
7:45Boliden AB (06/25 Q2)
8:00Yara International ASA (06/25 Q2)
13:00American Express Co (06/25 Q2)
13:00Atlas Copco AB (06/25 Q2)
13:00Schlumberger NV (06/25 Q2)
14:30USA - Počet nově zahájených staveb
16:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university