Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ČEZ se v Bulharsku dohodl s odbory na nastavení mezd

ČEZ se v Bulharsku dohodl s odbory na nastavení mezd

11.04.2008 10:35
Autor: 

Dnes v 11 hodin sofijského času (10,00 CET) podepsali zástupci bulharských odborů dohodu o mzdové politice na roky 2008 a 2009 s vedením společnosti CEZ Razpredelenie Bulgaria (ČEZ Distribuce Bulharsko).

Konečná dohoda obsahuje nárůst základních mezd o 24,97 %, významnou část spotřebuje vyrovnání mezd stejných profesí mezi jednotlivými regiony po sloučení původních tří distribučních společností do jedné. Oproti tomu však dojde ke snížení variabilních složek platů a bonusů. Dále se sníží fond, ze kterého jsou placeny zaměstnanecké výhody jako je stravování či příspěvky na dovolené a svátky.

„Dohoda je kompromis dosažený po složitých a dlouhých jednáních, jako úspěch chápeme to, že se zároveň podařilo vyjednat již rámec navýšení v roce 2009 – inflace + 2 procenta. Přičemž podstatná část navýšení bude směřovat do výkonnostní složky platu,“ uvedl Luboš Pavlas, country manager ČEZ (1 215 CZK, 1,42%) v Bulharsku.

Odbory již ohlásily oficální konec stávky , již od rána však stávka efektivně neprobíhá a zaměstnanci pracují. Plány na snižování počtu zaměstnanců v rámci pokračující restrukturalizace společnosti tak zůstávají nadále v platnosti, podařilo se také dojednat snížení odstupného při odchodu ze společnosti z organizačních důvodů a při odchodu do důchodu.

Včerejší stávky se podle oficiálních údajů zúčastnilo 42 % zaměstnanců ČEZ Razpredelenie Bulgaria (ČEZ Distribuce Bulharsko).
 
Komentář je kompletním zněním tiskové zprávy skupiny ČEZ


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
20.05.2025
22:09Začíná korekce na akciích v USA?  
17:21Jak akcie reagují na výsledková překvapení…
16:43Pavel: Šéfka EK bude urychleně a transparentně řešit situaci ohledně Dukovan
16:41Stavba větrných elektráren u New Yorku může pokračovat. Akcie firmy Orsted rostou o 14 procent
15:58Nejvlivnější bankéř světa varuje investory. Nálada na trhu neodráží rizika.
13:55Němečtí ekonomové se neshodnou na hodnocení programu nové vlády
13:37Jižní Korea se stává důležitým hráčem v jaderné energetice, píše Bloomberg
13:11EU schválila sedmnáctý balík sankcí proti Rusku za jeho agresi na Ukrajině
12:29Grantham: Nyní je lepší být opatrnější než jindy, trhy ovlivňují tři hlavní faktory
11:56Honda sníží investice do elektromobilů o 30 procent, trh podle ní roste pomalu
11:42Průzkum ČSOB: Ceny energií a materiálů rostly v prvním čtvrtletí u více než poloviny firem
10:54Dluhopisům i evropským akciím se daří, Wall Street však zatím vypadá na pokles  
9:48TOMA, a.s.: Pozvánka na řádnou valnou hromadu
9:33Akcie CATL při debutu na hongkongské burze výrazně posílily
9:03Rozbřesk: Není downgrade jako downgrade
8:59Footshop a.s.: Informace pro investory
8:54Evropské trhy zamíří v úvodu výše, EDU II podala kasační stížnost  
6:27JP Morgan rozvojovým trhům věří. Černým koněm by mohla být Brazílie
19.05.2025
22:00Wall Street se nakonec sníženým ratingem USA nenechala rozhodit  
17:10Velký celní obrat a lepšící se cyklický výhled

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data