Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
V podmínkách rekordně silné koruny se českým dluhopisům dařilo... a další zprávy z trhů dluhopisů

V podmínkách rekordně silné koruny se českým dluhopisům dařilo... a další zprávy z trhů dluhopisů

15.04.2008 10:22
Autor: 

Americké dluhopisy včera oslabily. Ranní obchodování ještě zájem o dluhopisy udrželo podpořené slabými výsledky americké banky Wachovia, vysokými cenami Treasuries a rostoucí cenou ropy, ale zvýšilo obavy z vyšších inflačních tlaků, a to při jen mírných ztrátách akcií zasáhlo dluhopisový trh. Jeho ztráty nakonec nebyly významné, protože nečekaný růst maloobchodních tržeb způsobily především dražší pohonné hmoty. Výnosy tak vzrostly o 2 až 4 bps a výnosová křivka zestrměla.
 
Dnes budou zveřejněna zajímavá čísla. Díky drahé ropě zřejmě stoupne meziměsíčně výrobní inflace. U podnikatelské nálady ve státě N.Y. se sice předpokládá lepší výsledek, indexy nálad ale zpravidla zklamaly. Celkově by se pesimistické výhledy na ekonomiku neměly změnit, vyšší výrobní inflace ale zájem o dluhopisy zmírní. Celkově tak dnes nečekáme výraznější změny, výnosová křivka by měla ale dále zestrmět.

Evropské dluhopisy se v pondělním obchodování prakticky nezměnily. Výnosy rostly do 1 bps na kratším konci a výnosová křivka při nízkých objemech obchodů mírně zploštěla.

Z dnešních statistik bude nejzajímavější německá podnikatelská nálada ZEW. Měla by být o něco málo lepší, v poslední době se jí ale příliš pozornosti nevěnuje, protože vychází z odhadů analytiků a výzkumných ústavů. Dluhopisové trhy proto budou zřejmě čekat na signály z akciových trhů. Americká výrobní inflace by ale měla zájem o dluhopisy tlumit.

V podmínkách rekordně posilující koruny a propadajících se akciových trhů se českým dluhopisům nemohlo nic jiného než dařit. Výnosy tak klesaly podél celé výnosové křivky a to v rozmezí 3-4 bazických bodů. Poněkud překvapivě nijak extrémně silná koruna nevzrušila peněžní trh, kde došlo k jen minimálním změnám.

Silná domácí měna by mohla ještě nějaký čas pomoci udržet dobrou náladu na domácím trhu. Odpoledne však do obchodování promluví americká čísla, kde bude důležitý nejen výsledek výrobní inflace, ale také např. start obchodování na akciových trzích. Vysoké americké výrobní ceny však pro dluhopisy považujeme za rizikový faktor.

(ČSOB - Denní finanční zpravodaj)

Celou denní analýzu si můžete stáhnout ve formátu PDF v sekci Měny & Sazby Výzkum -> Analýzy. Klienti Patria Plus si mohou nastavit automatické zasílání této analýzy e-mailem.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
13.11.2025
6:06Dluhopisový trh se mění. Proč investoři volí korporace před státy  
12.11.2025
22:01Dow Jones na rekordních hodnotách před hlasováním o ukončení shutdownu  
17:23Pětileté valuační „pravidlo“ – nyní „tentokrát jinak“?
17:21Nejlepší Dlouhodobý investiční produkt alias DIP na trhu nabízí Patria Finance, ocenila prestižní soutěž
17:05Spoření na penzi mají témeř 4 miliony lidí, letos jejich počet klesl
15:36Jakub Blaha: AMD představilo dlouhodobé finanční cíle, zisk má vyrůst o 400 procent  
15:34Goldman Sachs: Americké akcie čeká slabší dekáda, diverzifikujte mimo USA  
14:39Švýcarský On navyšuje výhled a chce být nejprémiovější sportovní značkou na trhu
13:32Foxconn zvýšil zisk o 17 %, chystá spolupráci s OpenAI
13:19Dolar nejatraktivnějším aktivem? Carry strategie poráží akcie i dluhopisy
12:42RMS Mezzanine, a.s.: Vnitřní informace
11:33AI čipy potáhnou AMD k rekordním ziskům, míří na 35% růst tržeb
10:50Akcie jsou na tom dnes smíšeně, pozitivní vývoj však převládá  
10:29Světová poptávka po ropě a plynu může růst až do roku 2050, uvedla agentura IEA
10:03Infineon očekává návrat k růstu tržeb díky zlepšenému výhledu v segmentu umělé inteligence
8:57Rozbřesk: Redukce růstu ve čtvrtém čtvrtletí by měla být do jednoho procentního bodu
8:51CFO ČEZ pro Patria.cz, Infineon sází na AI, AMD predikuje 35% růst tržeb a futures jsou smíšené  
7:59GasNet i jaderný rekord versus padající ceny elektřiny, rozklíčovává výsledky i výhled šéf financí ČEZ Novák
6:09Wells Fargo varuje: Technologie jsou nadhodnocené, je čas realizovat zisky
11.11.2025
22:02Wall Street bez jasného směru: Dow Jones posílil, zatímco Nasdaq mírně ztratil  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00UK - HDP, q/q
8:00UK - Průmyslová výroba, y/y
11:00EMU - Průmyslová výroba, y/y
14:30USA - CPI, y/y
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.