Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
E15: Hlavní město Praha chce třetinu privatizovaného Letiště Praha

E15: Hlavní město Praha chce třetinu privatizovaného Letiště Praha

30.04.2008 11:24
Autor: 

Město Praha si klade za cíl získat třetinový podíl ve státní akciové společnosti Letiště Praha, uvedl pro E15 primátor Pavel Bém. Tento podíl by podle odhadů deníku při případném prodeji mohl hlavnímu městu vynést 24 až 34 miliard korun.

Jednání o rozdělení podílů ve státní firmě, kterou ministerstvo financí připravuje k privatizaci, mezi stát, Středočeský kraj a Prahu mají začít v polovině května. Podle Pavla Béma a hejtmana Petra Bendla je však rozhodnutí již téměř jisté. „Ano, Praha by měla získat v akciové společnosti podíl 34 %,“ potvrdil E15 primátor Bém.

Hejtman Petr Bendl naopak o jednoduchosti získáním podílu v Letišti Praha pochybuje, ale boj nevzdává: „Vyrozuměli jsme, že kabinet není příliš nakloněn tomu, aby akcionářem byl i Středočeský kraj. My na tom ale trváme a s primátorem Bémem jsme dohodnutí, že se Praha s krajem podělí.“

Miroslav Kalousek, jehož ministerstvo v současnosti zkoumá studii k privatizaci Letiště Praha zpracovanou Credit Suisse (36 EUR, 3,06%), se k rozdělní podílu konkrétně nevyjádřil, s tím, že jednání ještě není tak daleko.

(Zdroj: E15)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
06.05.2026
17:48Rychlá regenerace trhu a úvahy o jeho předraženosti
16:50Uber překonal očekávání. Trh ale váhá, zda z robotaxi nevznikne nový kapitálově náročný příběh  
15:31Traders Talk: AMD vystřelilo, Palantir narazil na vlastní valuaci a CSG po útoku shortaře krvácí
14:22Nvidia se vrhá do optiky. Se společností Corning postaví v USA tři pokročilé závody
13:22Akcie CSG se po prudkém poklesu pomalu vzpamatovávají. Posilují až o sedm procent
13:16Komerční banka, a.s.: Výpis z obchodního rejstříku
13:10Akcie Walt Disney letí po výsledcích nahoru, návštěvnost parků ale klesla
12:03Infineon těží z AI boomu a vylepšuje výhled. Poptávka po čipech pro datová centra raketově roste
11:53AMD táhnou vzhůru serverové procesory. Trh začíná věřit, že umělá inteligence vytvořila nové úzké hrdlo  
10:46Výhled AMD podporuje akciové trhy v dalším růstu, ropu tlačí dolů naděje na mír  
10:33Inflace v dubnu překonala naše odhady. Hlavním viníkem jsou energie
10:15Konečně dobré zprávy: Novo díky pilulce Wegovy vylepšil výhled. Akcie rostou přes sedm procent
9:58BMW překonává slabší trh v Číně rekordními objednávkámi v Evropě  
9:31Rozbřesk: Polská inflace roste, ale sázet na zvyšování sazeb v Polsku je předčasné
8:53Geopolitické uklidnění, AMD výrazně překonalo odhady a Novo vytáhl Wegovy  
05.05.2026
22:41AMD doručilo silná čísla, tržby z datacenter vzrostly o 57 procent
22:00Producenti paměťových čipů vyhnali Nasdaq na nová maxima  
17:21Monetární dominance a inflační duch doby
15:35Bezkonkurenční čínské automobilky?
14:13Ferrari klesly v prvním čtvrtletí dodávky, vyvážily to však prodeje dražších modelů

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - CPI, y/y