Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Take-Two díky GTA4 po více jak dvou letech opět v zisku

Take-Two díky GTA4 po více jak dvou letech opět v zisku

06.06.2008 12:54

Americký vydavatel a distributor her, společnost Take-Two (28 USD, 1,24%), která na začátku tohoto roku koupila české vývojářské studio Illusion Softworks, včera reportovala čtvrtletní výsledky. Společnost po více jak dvou letech vykázala první zisk především díky tržbám z prodeje hry „Grand Theft Auto IV“, které se první týden celosvětově prodalo více jak 6 milionů kusů, což představuje tržby v hodnotě 500 milionů USD. Jenom za první den tento počet činil 3,6 milionů kusů s tržbami 310 milionů USD. Jedná se tak o největší úspěch v historii herního businessu. Pro srovnání uveďme, že třetí pokračování Spider-mana zaznamenalo první týden tržby ve výši 230 milionů USD. Během května společnost vyexpedovala do obchodů 11 mil. kopií GTA4, z toho si hru koupilo 8,5 mil. zákazníků.

Čistý zisk ve druhém čtvrtletí dosáhl 98,2 milionů USD nebo 1,29 USD na akcii, oproti ztrátě 51,2 milionů/71c v loňském roce. Tržby se více než zdvojnásobily na 539,8 milionů USD. Bez odečtení některých položek činil zisk 1,52 USD na akcii, což výrazně překonalo analytiky očekávaných 1,12 USD na akcii.

Studio Illusion Softworks, které patří mezi nejúspěšnější svého druhu ve středoevropském regionu, nyní pod hlavičkou 2K Games = 2K Czech pracuje na pokračování legendární hry Mafia, které se ve světě prodalo více jak 2 miliony kusů a která pomohla popularizovat gangsterský žánr.

Vývoj akcií včera a za poslední rok.

Take two


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
07.05.2026
22:01Divoké povýsledkové reakce v US  
17:18Příběh, v němž je S&P 500 na 16 000 bodech
15:50Ferguson: Nařčení, kterým Powell čelí, nejsou žádné detaily. Zůstává, aby se vše vyřešilo
14:31Vyšší inflace s ČNB nepohnula. Úroková sazba zůstává na 3,5 procenta
13:32Morgan Stanley: Zisky technologických firem přebíjí obavy z geopolitiky. Odhady pro rok 2026 rostou  
12:18Goldman Sachs: Americká ekonomika neuvěřitelně odolná, nesnažte se nyní časovat akciový trh
11:26Vlna optimismu v Evropě slábne, akciové trhy se konsolidují. Koruna před ČNB sílí  
11:12Čtvrtletní zisk Shellu kvůli vyšším cenám ropy a plynu vzrostl o 24 procent
11:00Arm naráží na výrobní limity u nových AI čipů, akcie padají i přes rekordní tržby
10:30Korunové ETFko na světové akcie má ode dneška eurovou sestru. Novinky pro české investory přinesou následující týdny
9:03Rozbřesk: Jak vyzní dnešní zasedání ČNB? Centrální bankéři by nejraději Írán „vyseděli“
8:53ČNB rozhodne o sazbách, nová naděje mezi USA a Íránem a Fed varuje před inflací  
6:00Watchlist: Začínáme sledovat ServiceNow a Nokii  
06.05.2026
17:48Rychlá regenerace trhu a úvahy o jeho předraženosti
16:50Uber překonal očekávání. Trh ale váhá, zda z robotaxi nevznikne nový kapitálově náročný příběh  
15:31Traders Talk: AMD vystřelilo, Palantir narazil na vlastní valuaci a CSG po útoku shortaře krvácí
14:22Nvidia se vrhá do optiky. Se společností Corning postaví v USA tři pokročilé závody
13:22Akcie CSG se po prudkém poklesu pomalu vzpamatovávají. Posilují až o sedm procent
13:16Komerční banka, a.s.: Výpis z obchodního rejstříku
13:10Akcie Walt Disney letí po výsledcích nahoru, návštěvnost parků ale klesla

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00DE - Průmyslové objednávky, y/y
9:00CZ - Obchodní bilance - nár. pojetí, mld. Kč
9:00CZ - Průmyslová výroba, y/y
11:00EMU - Maloobchodní tržby, y/y
14:30CZ - Měnové jednání ČNB, zákl. sazba
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.