Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
140 USD za barel se stává blízkou realitou

140 USD za barel se stává blízkou realitou

16.06.2008 16:41

Ropa v odpoledních hodinách agresivně zareagovala (139,89 USD) na nepříliš pozitivní zprávy Empire State Index newyorského FEDu a společně s posilujícím EUR/USD na hranici 1,5500, kde dočasně dolar nalezl oporu, pokořila ropa nová maxima.

Ačkoli Saudská Arábie vyjádřila snahy o zvýšení limitů těžby ropy během příštího měsíce nad 9,5 milionu barelů denně, což je nejvíce za téměř tři roky, investoři reagovali negativně spíše na zprávy o problémech v Severním moři, blízko norského pobreží. Během včerejšího dne totiž došlo k požáru v hlavní rozvodovně elektrického proudu na těžební plošině Oseberg (StatoilHydro ASA), která dodává zhruba 150tis. barelů ropy denně.

Dle Ricka Muellera, ředitele Energy Securities Analysis Inc., trhy v poslední době daleko více nervózněji reagují na jakékoli zprávy ohledně i nepatrných výpadků dodávek ropy. Také dodal: ,,Pokud se objeví i sebemenší náznak slabosti dolaru, peníze se rychle přesouvají do "bezpečných přístavů" jako je ropa."

Dle technické analýzy je zřejmé, že ropa dnes prorazila důležitou oblast resistance na hladině 136,00 USD, která byla vytvořena trojúhelíkovou formací. Tím si otevřela cestu k přímému pokoření hladiny 140 USD. V následujících hodinách očekáváme korekci tohoto pohybu zpět k 136 USD, který by později mohl být startovní úrovní k budoucímu růstu ceny. Další vývoj bude závislý na vývoji amerického dolaru, který by mohl být silně ovlivněn dnešním vystoupením šéfa FEDu Bernankeho a také zítřejšími výsledky PPI m/m.

Společně s vývojem ropy, reagovaly růstem zlato, stříbro. Americký index DJIA otevřel v negativním teritoriu.

Obrázek: Ropa - Porušení 6 denní trojúhelníkové formace na úrovni 136.00 USD za barel
Ropa - trojuhelnik
(Zdroj: Bloomberg)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
18.07.2025
22:03Rekordní S&P 500 a Nasdaq, ale propad Netflixu kazí optimismus  
17:14Bank of America: USA už investory tolik nelákají. Tvoří se tam bublina
15:45Kdysi Fink označil Bitcoin za pračku peněz, teď si mne ruce. BlackRock eviduje masivní příliv do kryptoměnových ETF
14:59Další verze americké výjimečnosti
13:39Celní dohoda s USA bude podle Merze nesymetrická, jednání vrcholí
13:24Perly týdne: Zvedají se celní inflační tlaky, umělá inteligence se začne ukazovat v ziscích
13:23Saab těží ze zbrojního boomu. Ve 2Q překonal odhady a navýšil celoroční výhled
12:30Stát zaplatí firmě KHNP za dva bloky Dukovan 407 miliard a 15 miliard za palivo
10:41Akcie Netflix i přes silné výsledky doplácejí na prémiovou valuaci  
10:25Akcie pokračují v růstu před spotřebitelskou důvěrou a holubičím komentářem z Fedu  
10:10M2C oznámila kontakt, který má zvýšit příjmy z trhů západní Evropy o dvě třetiny
9:14Netflix šlape na plyn: Rekordní zisky, vylepšený výhled i nové hity
8:54Rozbřesk: Zdražování potravin zůstává v Česku nadprůměrné
8:49ČEZ plánuje SMR v Temelíně, Meta pokračuje v náboru AI expertů z Applu a futures jsou v zeleném  
6:43Velká dohoda s Čínou? Trumpův obrat u Nvidie k ní možná otevírá dveře
17.07.2025
22:02Dynamické pokračování trendu na indexech v USA  
17:23Traders Talk: Trhy se třesou s Powellovou židlí, volatilita nahrává bankám a ASML jako skrytá šance
17:14Vítězí obrana, prohrávají zemědělci a příroda, hodnotí rozpočet EU server Politico
16:27Uber a Lucid spojují síly, chtějí zaplavit svět autonomními taxíky. Akcie automobilky prudce rostou
16:11Když si soused dá k obědu kuře a vy nic…

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data