Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Nabídka Sanofi za Zentivu... a další ekonomické zprávy

Nabídka Sanofi za Zentivu... a další ekonomické zprávy

18.06.2008 17:40
Autor: 

ČR:
• Největší akcionář Zentivy Sanofi-Aventis učinil dobrovolnou nabídku ve výši 1 050 za akcii, což je o 10,5% více než konkurenční nabídka PPF. Nová nabídka znamená 19% prémii vůči naší cílové ceně 881 a zhruba 25% průměrnou prémii vůči sektoru středoevropských výrobců léčiv.
Maloobchodní tržby se v dubnu meziročně zvýšily o 4,6 % y/y (konsensus: 5,6 %) po snížení o 3,0 % y/y v březnu. Ekonomika zpomaluje, inflace neklesá, spotřeba domácností/maloobchod to musí pocítit.

Evropa:
• Britský maloobchodní řetězec J Sainsbury reportoval za čtvrtletí do poloviny června zpomalení tržeb na 3,4% meziročně (bez pohonných hmot) v důsledku snížení cen vybraných druhů zboží. To má podpořit ochabující poptávku a snižovaní tržního podílu firmy ve prospěch diskontních řetězců.
• Evropské aerolinky dnes klesaly po sníženém doporučení od Morgan Stanley, důvody jsou stále stejné - zvýšené prognózy cen ropy a ochlazení poptávky. Morgan Stanley preferuje provozovatele letišť jakožto defenzivní alternativu.

USA
• Společnost Morgan Stanley reportovala meziroční pokles zisku o 57% na 1,03 mld. USD a mírně překonala očekávání trhu. Zklamáním však byly tržby, které zaostaly za tržním konsensem o 8%.
• Dopravní firma FedEx reportovala čtvrtletní ztrátu ve výši 241 mil. USD v důsledku vyšších cen pohonných hmot a odpisům aktiv. Společnost také uvedla, že očekává velmi obtížné prostředí a zveřejnila výhled na současný fiskální rok, který je na úrovni čistého zisku 17% pod aktuálním tržním konsensem.

Ostatní:
• Na trhu zemědělských komodit se projevila povodeň na americkém středozápadě. Kukuřice a sója jsou opět v blízkosti historických maxim.

Patria Finance Research


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
03.05.2025
14:37PIMCO: Přichází změna investičního paradigmatu, posun k novému ale bude trvat dlouho
8:21Víkendář: Podle nové studie hrála politika ECB při snižování inflace jen podružnou roli
02.05.2025
17:20Evropa směřuje k rovnováze, USA se budou letos (opět) spoléhat na spotřebitele?
16:48TikTok dostal v EU pokutu 530 milionů eur za nedostatky při ochraně dat
16:19S&P 500 stoupá a přesně po měsíci maže ztráty z cel  
16:16Reuters: ČNB pravděpodobně sníží úrokové sazby, ale zůstává opatrná
15:41Trh práce v zámoří dál podporuje akcie. Útlum zaměstnanosti se nekoná  
14:23Dubnový deficit rozpočtu se prohloubil, příjmová strana se ale lepší
13:53Morgan Stanley: Trh s humanoidními roboty dosáhne na 5 bilionů dolarů
13:50Výsledky ropných gigantů Chevronu a Exxonu: Zisky klesají, ale strategie zůstává
13:45LVMH propustí přes tisíc zaměstnanců. Důvodem jsou problémy na klíčových trzích
13:23Škoda Auto zvýšila v prvním čtvrtletí prodej o 8,2 procenta na 238.600 aut
13:06Perly týdne: Americké akcie za zenitem, Čína pod tlakem
12:44Prodej vozů Tesla ve Švédsku v dubnu klesl o 81 procent, propadá se i jinde
12:20Inflace v eurozóně si v dubnu udržela tempo růstu, tlačily ji nahoru zejména služby
12:16WOOD & Company, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s: Výroční zpráva za rok 2024
12:06Březnová nezaměstnanost v EU stagnovala na 5,8 %. Nejnižší byla v Česku
11:08Patria zvyšuje cílovou cenu Erste Bank, potvrzuje odolný výkon a nákladovou disciplínu  
11:04Jakub Blaha: Amazon očekává nižší provozní zisk kvůli obavám z cel. Růst cloudu navíc zaznamenal zpomalení  
11:01Po důležitých výsledcích jsou tu přípravy na jednání USA - Čína. Trhy pokračují v růstu  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data