Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ČTK: CS Cargo plánuje vstup na burzu v druhé polovině roku 2009

ČTK: CS Cargo plánuje vstup na burzu v druhé polovině roku 2009

06.08.2008 11:38
Autor: ČTK

Největší tuzemský silniční dopravce CS Cargo chystá uvedení svých akcií na burzu v druhé polovině příštího roku. Akcie by se měly obchodovat na pražské burze, případně na dalších trzích, pravděpodobně v Polsku. Na setkání s novináři to dnes uvedl mediální zástupce firmy Vladimír Bystrov.

Firma o zvažovaném vstupu na akciový trh informovala již v minulosti, kdy jako jeden z možných termínů uváděla letošní rok. Vstup na burzu v příštím roce bude podmíněn vývojem hospodaření firmy a získávání podílu na trzích, kde působí. V posledních třech letech společnost, které patří 15 procent tuzemského trhu, rostla o více než 50 procent.

Vedle Česka CS Cargo působí na Slovensku, v Maďarsku a Polsku. Pobočky má i v rumunském přístavu Konstanca, slovinském Koperu a polském Štětíně. Nově otevřela zastoupení v Německu a v řádu dní chystá otevřít pobočku v Moskvě.

Podle generálního ředitele CS Cargo ČR Petra Vlčka v současnosti firma jedná o dvou akvizicích, které by měla oznámit během několika týdnů. Firma loni koupila konkurenční Šmidberský Transport a slovenskou mGal Spedition, letos pak JTC Transcentrum a polskou TSL Unitrans.

Firma se podle Vlčka nehodlá připojit k případným protestům autodopravců proti drahé naftě nebo rozšíření pátečního zákazu jízd kamionů na celý rok. "Zvyšující se ceny nafty máme ošetřeny ve smluvních doložkách s našimi zákazníky," uvedl Vlček. Firma se podle něj vyrovná i s pátečním zákazem, i když se to zřejmě projeví v nutnosti zvýšit kapacitu a v konečném důsledku i v cenách pro zákazníky.

CS Cargo nyní v Česku vlastní 1000 kamionů. Firma letos podepsala smlouvu na dodávku 1500 vozů od společnosti Mercedes-Benz během dvou let. Dosud převzala 250 aut a dalších 150 nakoupí do konce roku.

Skupina loni zvýšila tržby na téměř 4,3 miliardy korun z předchozích 2,8 miliardy . Její zisk před zdaněním, úroky a odpisy (EBITDA) dosáhl zhruba 600 milionů.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
15.07.2025
22:01Zámořské indexy oslabily navzdory růstu polovodičových titulů  
17:18Cla a opakování a konec boomu dvacátých let
16:59Americké indexy proráží na nová maxima, hodnota zlata mírně klesá
16:23Brusel má v případě neúspěchu s USA připravenou celní odvetu za 72 miliard eur
16:12Čínský trh se smartphony zažil po šesti kvartálech růstu pokles. Apple přestává oslabovat
15:25Efekt cel se začíná zvolna projevovat, americká inflace v červnu zrychlila  
15:15Braňo Soták k JPMorgan: S výsledky jsme spokojeni. Kde výhled dává prostor a kde dře?  
15:01Citigroup překonala odhady, čistý zisk dosáhl čtyř miliard
13:40JP Morgan opět překonala očekávání analytiků, v meziročním srovnání ale zaostává
12:20Průmyslová výroba v EU v květnu vzrostla o 1,5 procenta, v Česku klesla
11:59ZEW: Důvěra investorů v německou ekonomiku v červenci stoupla víc, než se čekalo
11:49Komentář analytika: Přijdou pro Nvidii z Číny dobré zprávy?  
11:00Akcie před inflací a výsledky lehce rostou. Trump znovu ustupuje a posílá vzhůru Nvidii  
10:23Obrat Washingtonu, Nvidii povolil vyvážet čipy H20 do Číny. Akcie se dostávají nad 170 dolarů
9:02Rozbřesk: Ukáží se už cla v americké inflaci? Nápověda dnes odpoledne
8:51Čína ukazuje odolnost vůči americkým clům, Trump prodá zbraně na Ukrajinu. Evropa zahájí pozitivně  
8:37Čínská ekonomika stále drží růst nad 5 procenty a překvapuje odolností proti americkým clům
8:36Hypomonitor: Objem hypoték v červnu stoupl o devět procent na 37,5 mld. Kč
8:31Cla by sebrala české ekonomice 0,4 % z růstu letos a 1,1 % příští rok, odhaduje MF. Trump opět po „náhozu“ avizuje ochotu jednat
5:55Měla by nastat změna ve vedení Applu?

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Alcoa Corp (06/25 Q2, Aft-mkt)
Progressive Corp/The (06/25 Q2, Bef-mkt)
Prologis Inc (06/25 Q2, Bef-mkt)
United Airlines Holdings Inc (06/25 Q2, Aft-mkt)
7:00ASML Holding NV (06/25 Q2)
9:00CZ - PPI, y/y
12:30First Horizon Corp (06/25 Q2)
12:45Bank of America Corp (06/25 Q2)
12:45Johnson & Johnson (06/25 Q2)
13:30Goldman Sachs Group Inc/The (06/25 Q2)
13:30Morgan Stanley (06/25 Q2)
14:30USA - PPI, y/y
15:15USA - Průmyslová výroba, m/m