Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Asie klesá čtvrtý týden v řadě, obavy z krize a drahá ropa nadále straší banky a aerolinky

Asie klesá čtvrtý týden v řadě, obavy z krize a drahá ropa nadále straší banky a aerolinky

22.08.2008 9:09

Asijský region zakončil týden v červených číslech, negativně zasažen novými obavami z dopadů úvěrové krize a poté, co se pokles ropy zastavil na úrovni kolem 111 USD/barel, aby opět v průběhu týdne posílila téměř na 122 USD/barel.

Panasijský index MSCI Asia Pacific oslabil o dalších 0,7 %, celkově tento týden ztrácí 2,2 % a tento rok pak 23 %. Japonský index Nikkei 225 odepsal 0,68 %, když dnes hongkongská burza neobchodovala z důvodu nebezpečí blížící se tropické bouře. Čínský index CSI 300 ztrácí kolem 1,85 %.

Pod tlakem se dnes opět ocitl bankovní sektor poté, co Goldman Sachs (156 USD, -1,16%) předpověděl další ztráty amerických bank a analytik Citigroup (17 USD, -0,11%) snížil odhady zisků největších amerických investičních bank. V Japonsku oslabily akcie Sumitomo Mitsui Financial (-3,6 %), v Jižní Koreji akcie největší banky Kookmin Bank (-6 %).

Růst mezi regionálními indexy zaznamenal australský S&P/ASX 200 index (+1,15 %) podpořen těžařskými tituly jako BHP Billiton (+3 %), nebo ropní společností Woodside Petroleum (+3,5 %), když ropa v průběhu včerejší americké seance posílila o více než 5 USD/barel doprovázená oslabením dolaru vůči euru.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
08.05.2026
6:15Gundlach: Na zlatu přijde lepší bod vstupu, sazby půjdou letos spíš nahoru než dolů
07.05.2026
22:01Divoké povýsledkové reakce v US  
17:18Příběh, v němž je S&P 500 na 16 000 bodech
15:50Ferguson: Nařčení, kterým Powell čelí, nejsou žádné detaily. Zůstává, aby se vše vyřešilo
14:31Vyšší inflace s ČNB nepohnula. Úroková sazba zůstává na 3,5 procenta
13:32Morgan Stanley: Zisky technologických firem přebíjí obavy z geopolitiky. Odhady pro rok 2026 rostou  
12:18Goldman Sachs: Americká ekonomika neuvěřitelně odolná, nesnažte se nyní časovat akciový trh
11:26Vlna optimismu v Evropě slábne, akciové trhy se konsolidují. Koruna před ČNB sílí  
11:12Čtvrtletní zisk Shellu kvůli vyšším cenám ropy a plynu vzrostl o 24 procent
11:00Arm naráží na výrobní limity u nových AI čipů, akcie padají i přes rekordní tržby
10:30Korunové ETFko na světové akcie má ode dneška eurovou sestru. Novinky pro české investory přinesou následující týdny
9:03Rozbřesk: Jak vyzní dnešní zasedání ČNB? Centrální bankéři by nejraději Írán „vyseděli“
8:53ČNB rozhodne o sazbách, nová naděje mezi USA a Íránem a Fed varuje před inflací  
6:00Watchlist: Začínáme sledovat ServiceNow a Nokii  
06.05.2026
17:48Rychlá regenerace trhu a úvahy o jeho předraženosti
16:50Uber překonal očekávání. Trh ale váhá, zda z robotaxi nevznikne nový kapitálově náročný příběh  
15:31Traders Talk: AMD vystřelilo, Palantir narazil na vlastní valuaci a CSG po útoku shortaře krvácí
14:22Nvidia se vrhá do optiky. Se společností Corning postaví v USA tři pokročilé závody
13:22Akcie CSG se po prudkém poklesu pomalu vzpamatovávají. Posilují až o sedm procent
13:16Komerční banka, a.s.: Výpis z obchodního rejstříku

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00DE - Průmyslová výroba, y/y
14:30USA - Míra nezaměstnanosti, s.a.
14:30USA - Průměrná hodinová mzda, y/y
14:30USA - Změna počtu prac. míst
16:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university