Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
LN: Ceny bytů přestávají růst

LN: Ceny bytů přestávají růst

25.08.2008 8:52
Autor: 

PRAHA (MEDIAFAX) - Růst cen nemovitostí se zastavuje a tento jev se netýká pouze Prahy, ale postihuje i další města republiky. Informuje o tom pondělní vydání Lidových novin (LN).

Zejména v posledních letech rostly ceny bydlení v Česku rekordním tempem. Podle Českého statistického úřadu se cena bytů ještě v prvním čtvrtletí meziročně zvýšila v průměru o 5,6 procenta. V současné době se v Praze prodávají byty v průměru za 55 000 za metr čtvereční, nicméně odborníci už pozorují první známky ochlazení. „Ceny většiny bytů v Praze už nerostou, a to se týká jak starších nemovitostí, tak i novostaveb. Hlavní příčinou stagnace je převis nabídky nemovitostí,“ uvedl Jan Borůvka z Asociace realitních kanceláří.

Tomu napovídají i výsledky hypotečních bank. „Letos lze na celkovém trhu očekávat minimálně desetiprocentní propad objemu nově poskytnutých hypoték,“ sdělil Jan Sadil, ředitel Hypoteční banky.

Pokles zájmu lidí o nové hypotéky dokládají i statistiky ministerstva pro místní rozvoj. Za letošní první pololetí čerpaly domácnosti hypoteční úvěry za 59,5 miliardy oproti 74,5 miliardy ve stejném období loňského roku, což znamená více než dvacetiprocentní propad.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
01.06.2025
10:02Víkendář: Přehání se to se zásluhami centrálních bank a jejich politiky cílování inflace?
31.05.2025
15:22Fidelity International: Co mohou očekávat investoři do technologií?
10:05Víkendář: Cla a nedoceněné přínosy evropské měnové unie
30.05.2025
17:12Která země má nejvíce (čistých) zahraničních aktiv? A jak to souvisí s globálními (ne)rovnováhami?
17:02Trumpova celní politika opět zvedá volatilitu na akciovém trhu  
15:37Lee věří v další růst akcií, pozitivní je i Siegel
14:57ČNB: Český růst byl podpořen investicemi a exportem, výhled zhoršují cla
14:15Čeká nás akciový výprodej? Penzijní fondy se chystají vyvážit portfolia
14:01Trumpovy celní vrtochy už spálily firmám přes 34 miliard dolarů, spočetla agentura Reuters
12:22Perly týdne: TACO, umění vyjednávat a chvíle pro euro
11:54Philip Morris ČR vyplatí za loňský rok dividendu 1220 korun na akcii, stejnou jako loni
10:59Jan Bureš: HDP revidován vzhůru, rok 2025 již bude silný…
10:33Trumpova cla opět platí. A budou platit i zítra? Trhy na zprávy reagují tlumeně  
10:21Zpřesněný odhad HDP za první kvartál ukázal nejrychlejší růst ekonomiky za téměř 3 roky
9:09Rozbřesk: Trumpova cla: platí, neplatí a znovu platí
8:47Bessent: Obchodní rozhovory USA s Čínou váznou, měli by se zapojit prezidenti
8:46Odvolací soud obnovil Trumpova cla
8:44Ministerstvo financí navrhuje zrušit daňový strop 40 milionů, Trumpova cla znovu na scéně a futures jsou smíšené  
6:15Slavný index S&P 500 letos nestíhá. Má smysl začít kupovat akcie mimo USA?
29.05.2025
22:00Nvidia po výsledcích táhla trhy vzhůru  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data