Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Rusko během příštího roku nejspíš nevstoupí do WTO – ruský akciový trh se propadá

Rusko během příštího roku nejspíš nevstoupí do WTO – ruský akciový trh se propadá

25.08.2008 17:11
Autor: Pavol Mokoš, Patria Finance

Hned dvě negativní politické zprávy ovlivnily dnešní obchodování s ruskými akciemi. První zástupce ruského premiéra, Igor Šuvalov, řekl, že během příštího roku Rusko nejspíš nevstoupí do WTO kvůli zvýšenému napětí ve vztazích se Západem díky pokračujícímu konfliktu v Gruzii. Ruský parlament dnes navíc schválil nezávislost obou separatistických provincií na území Gruzie. Investoři se tak obávají další eskalace rusko-gruzínského konfliktu. V rublech denominovaný MICEX dnes klesl o 3,94 % na 1.320 bodů a dolarový RTS klesl o 3,17 % na 1647 bodů.

Na páteční prudký pokles ceny ropy dnes navíc reagovaly akcie ropných společností. Tento „informační mix“ přivedl akcie společnosti Rosněft (5 EUR, -3,47%), která je největším ropným producentem v Rusku, k propadu o 4,57 % na 190,3 RUB. Akcie Lukoil ( USD, 0,00%) ztratily 4,9 % (1.714 RUB) a akcie Gazprom (17 EUR, -0,97%) Něft oslabily o 4,35 %. Dalšímu poklesu se nedokázaly vyhnout ani akcie plynárenského gigantu Gazprom, které poklesly o více než 3,17 % na 232,8 RUB.

V zeleném dokázaly zavřít akcie společnosti MMC Norilsk (21 USD, 2,74%) Nickel, jenž v pátek po zavření trhu oznámila plán na odkup vlastních akcií až do výše 2 mld. USD. Akcie této největší těžební společnosti v Rusku zavřely silnější o 1,32 % na 4.938 RUB.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
09.02.2026
22:17Americké akciové indexy zavírají v zelených číslech
17:52Týdenní výhled: Pondělí ovládly zprávy z Asie, trhy začínají pochybovat nad návratností investic do AI  
16:29„Nejméně logická věc na světě“ a pár valuačních poznámek k softwarové korekci
15:18Čína vyzvala domácí banky k omezení nákupů amerických státních dluhopisů. Americké výnosy mírně rostou
14:55Morgan Stanley: Využijte propadu, růst amerických technologií bude pokračovat  
11:52Japonské akcie slaví výsledek voleb. Evropa obchoduje smíšeně, dluhopisy pod lehkým tlakem  
11:37MakroMixér: Elektromobilita je teď ztrátová. Evropa Green Deal přehání, chybí nám sebevědomí i realismus
11:10Lednová míra nezaměstnanosti nad pěti procenty. I kvůli flexinovele
10:33Japonské akcie po volebním vítězství Takaičiové vystřelily na rekord
10:20Ambiciózní výhled UniCreditu: růst zisku i výnosů a 50 mld. eur pro akcionáře  
10:08Bitva o Wegovy pilulku pokračuje. Akcie Novo Nordisku po zásahu FDA prudce posilují, zatímco Hims&Hers se propadá
9:00Rozbřesk: Jestřábí vyznění prognózy versus opatrná bankovní rada
8:59Trhy se po technologickém propadu zotavují, ale Amazon zůstává pod tlakem  
6:08Průzkum: Investoři věří akciím víc než dluhopisům. Dolar čeká další pokles, zlato naopak růst
08.02.2026
14:58Z okraje do mainstreamu: Katastrofické dluhopisy nejspíš zažijí další rekordní rok
10:03Víkendář: Nezamýšlené důsledky amerických cel
07.02.2026
14:27Gundlach: Směr nedolarové trhy a měny, vládní intervence se stávají reálnější možností
10:06Víkendář: Byl kdy dolar vůbec tradičním bezpečným útočištěm?
06.02.2026
17:46Budoucnost akcií, dluhopisů a portfolio 60/40
16:18Perly týdne: Měnící se pohled na umělou inteligenci a transformace budoucího šéfa Fedu

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
10:00CZ - Nezaměstnanost