Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Růst mezd v ČR zpomalil... denní přehled Trhy, data, výsledky

    Růst mezd v ČR zpomalil... denní přehled Trhy, data, výsledky

    27.08.2008 18:16
    Autor: 

    ČR

    Pegas (378 CZK, 2,72%) - celkové výnosy dosáhly v 2Q08 EUR 37,6m +27,9y/y díky nové lince která byla spuštěna v listopadu 2007. EBITDA v 1H2008 poklesla o 0,9% na EUR 20,7m z důvodů jednorázových výnosů v 2007, bez těchto výnosů v minulém roce by roční nárůst EBITDA byl v 1H2008 4,2% y/y. Čistý zisk v polovině roku 2008 dosáhl výše EUR 23,2m 775%y/y díky nerealizovaných kurzových zisků.

    • Developer ECM (466 CZK, -1,69%) oznámil za 2Q08 ztrátu 4,8 mil. EUR. Hodnota NAV/akcie se snížila na 55 EUR z 57,3 EUR.

    Mzdy v ČR v druhém čtvrtletí zpomalily na 8 % z 10,4 % v předchozím kvartále. Reálný růst mezd kvůli inflaci dosáhl jen 1,1 %.


    Evropa

    • Rakouská ocelářská společnost Voestalpine (37 EUR, 0,95%) ohlásila za první čtvrtletí fiskálního roku 2009 snížení čistého zisku o 9% na 217 mil. EUR. Pokles zisku byl způsoben kromě vyšších úrokových nákladů zejména rostoucími cenami železné rudy a koksárenského uhlí, které nebylo vzhledem k dlouhodobým kontraktům možné promítnout do cen produkce.

    • Polská centrální banka ponechala úrokové sazby beze změny na 6,00 %. V doprovodném komentáři banka uvedla, že ke snížení inflace může být třeba dalšího utažení měnové politiky.


    USA

    • Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby v USA za červenec stouply o 1,3 %, když se čekala stagnace. Výsledek vylepšily objednávky letadel, po vyloučení dopravních prostředků růst činil 0,7 procenta. Pozitivní je silný růst u kapitálového zboží mimo sektor obrany. 

    Patria Finance Research


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    11.08.2026
    17:14Mimořádná levnost i drahost amerických akcií. Vše vysvětluje jedna skrytá proměnná
    15:50Eli Lilly stíhá Novo Nordisk. V Británii získala první povolení pro pilulku na hubnutí mimo USA
    14:31Provozovatel datových center DayOne se chystá na svůj první den na burze v USA
    14:31Umělá inteligence jako budování železnic, období bankrotů i slávy
    14:07Od valuace 98 miliard k až 30 miliardám dolarů. Shein se připravuje na vstup na burzu
    14:02Návrat Intelu nabírá obrátky. Firma si zajistila 20 miliard dolarů na expanzi
    13:08Rocket Lab roste raketovým tempem, ziskovost však stále zůstává na oběžné dráze  
    11:38ČEZ zaostal za odhady na provozním zisku. Slabý Trading přebil pozitivní zprávu o vyšším výhledu  
    11:05Inflace zůstává pod cílem, domácí tlaky ale nepolevují
    10:08Wall Street vidí za Bessentovými kroky známky úzkosti na trhu s dluhopisy  
    8:52ČEZ v pololetí meziročně zvýšil čistý zisk o deset procent a zahraniční trhy sledují nové zdroje financování AI  
    8:44ČEZ, a.s.: Vnitřní informace - Výsledky hospodaření za I. pololetí 2026
    7:57Čistý zisk ČEZ přesáhl za první pololetí 18 miliard, společnost znovu navýšila výhled
    10.08.2026
    17:01Pár úvah o plánech FIFA, skutečném podnikání a tržním systému
    15:38PODCAST Týdenní výhled: Výsledková sezóna trenduje díky AI vysoko nad odhady a Bessent brání státní dluhopisy  
    14:44Trumpovy příjmy z licencí loni vzrostly o 71 procent na 59,5 milionu dolarů
    13:25TSMC umlčela obavy z ochlazení AI. Tržby dál rostou o desítky procent
    12:40Trhu s humanoidními roboty vládne Čína. V prvním pololetí se postarala o více než 97 % světových dodávek
    11:19Míra nezaměstnanosti v červenci stoupla na 5 %. Trh práce ale zůstává napjatý
    10:04Rozbřesk: Extrémní sucho a nízká hladina Rýna je další komplikací pro německý průmysl

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    9:00CZ - CPI, y/y
    16:00USA - Prodeje starších domů