Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Wall Street: lepší růst HDP pomohl k největšímu posílení akcií za poslední tři týdny

Wall Street: lepší růst HDP pomohl k největšímu posílení akcií za poslední tři týdny

29.08.2008 8:48

Americké akcie včera zaznamenaly největší nárůst za poslední tři měsíce poté, co byl zveřejněn lepší růst hrubého domácího produktu, než se očekávalo. HDP ve 2Q vzrostl o 3,3 %, zatímco trh očekával růst o 2,7 %. Tempo růstu je největší za téměř rok. V prvních třech měsících letošního roku americká ekonomika vzrostla o 0,9 % a v posledním loňském čtvrtletí dokonce klesla o 0,2 %. Zveřejněn byl také počet žádostí podporu v nezaměstnaností, který byl v souladu s očekáváním, když se počet žádostí snížil na 425 tis. z předchozích 435 tisíc.

Tento netrpělivě očekávaný údaj dodal trhům optimismus a hlavní akciové indexy si připsaly v průměru 1,5 %. Největší zisky si včera připsal finanční sektor (+4,5 %) spolu s průmyslovými společnostmi.

Včera se dařilo také akciím Tiffany (44 USD, 10,70%), které si díky lepší čtvrtletním ziskům připsaly více jak 10 %, což představuje největší nárůst těchto akcií od roku 2005. Dobré výsledky zveřejnil také provozovatel obchodních řetězců Sears Holding, jehož akcie vzrostly nejvíce za posledních 15 let, a to o 21 %. Naopak nedařilo se akciím Coca-Cola (53 USD, -1,25%), když švýcarská banka Credit Suisse (32 EUR, 8,15%) řekla, že výhled zisku společnosti ohrožuje posilující dolar a snížila doporučení pro tento titul na „neutrální“ z předchozího „outperform“.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
07.05.2026
22:01Divoké povýsledkové reakce v US  
17:18Příběh, v němž je S&P 500 na 16 000 bodech
15:50Ferguson: Nařčení, kterým Powell čelí, nejsou žádné detaily. Zůstává, aby se vše vyřešilo
14:31Vyšší inflace s ČNB nepohnula. Úroková sazba zůstává na 3,5 procenta
13:32Morgan Stanley: Zisky technologických firem přebíjí obavy z geopolitiky. Odhady pro rok 2026 rostou  
12:18Goldman Sachs: Americká ekonomika neuvěřitelně odolná, nesnažte se nyní časovat akciový trh
11:26Vlna optimismu v Evropě slábne, akciové trhy se konsolidují. Koruna před ČNB sílí  
11:12Čtvrtletní zisk Shellu kvůli vyšším cenám ropy a plynu vzrostl o 24 procent
11:00Arm naráží na výrobní limity u nových AI čipů, akcie padají i přes rekordní tržby
10:30Korunové ETFko na světové akcie má ode dneška eurovou sestru. Novinky pro české investory přinesou následující týdny
9:03Rozbřesk: Jak vyzní dnešní zasedání ČNB? Centrální bankéři by nejraději Írán „vyseděli“
8:53ČNB rozhodne o sazbách, nová naděje mezi USA a Íránem a Fed varuje před inflací  
6:00Watchlist: Začínáme sledovat ServiceNow a Nokii  
06.05.2026
17:48Rychlá regenerace trhu a úvahy o jeho předraženosti
16:50Uber překonal očekávání. Trh ale váhá, zda z robotaxi nevznikne nový kapitálově náročný příběh  
15:31Traders Talk: AMD vystřelilo, Palantir narazil na vlastní valuaci a CSG po útoku shortaře krvácí
14:22Nvidia se vrhá do optiky. Se společností Corning postaví v USA tři pokročilé závody
13:22Akcie CSG se po prudkém poklesu pomalu vzpamatovávají. Posilují až o sedm procent
13:16Komerční banka, a.s.: Výpis z obchodního rejstříku
13:10Akcie Walt Disney letí po výsledcích nahoru, návštěvnost parků ale klesla

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00DE - Průmyslová výroba, y/y
14:30USA - Míra nezaměstnanosti, s.a.
14:30USA - Průměrná hodinová mzda, y/y
14:30USA - Změna počtu prac. míst
16:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university