Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Akcie bank zachránily ruský trh před dalším poklesem

Akcie bank zachránily ruský trh před dalším poklesem

02.09.2008 17:11
Autor: Pavol Mokoš, Patria Finance

Ruský akciový trh v úvodu sice ztrácel, ale v průběhu dne dokázal smazat ranní ztráty a zavírá v blízkosti včerejších zavíracích hodnot, když dolarový RTS index poklesl o 0,4 % na 1.660 bodů a rublový index MICEX vzrostl o 0,2 %.

Říjnový futures kontrakt na americkou ropu v průběhu dne poklesl na svá pětiměsíční minima pod 106 USD/barel a aktuálně se obchoduje o 6 % slabší na 108,5 USD/barel. V červených číslech zakončily ADR druhé největší ruské ropné společnosti, Lukoil, když poklesly o 3,48 % na 72,2 USD. GDR společnosti Rosněft, která je největší ruskou ropnou společností, zavřely beze změny na 8,71 USDUSD. V zelených číslech zavírají ADR ropné společnosti Surgutněftegaz, jejíž ADR vzrostly o 1,38 % na 7,33 USD, a ADR společnosti Gazprom Něft, které vzrostly o 1,18 % na 24 USD. Své ranní ztráty dokázaly smazat ADR Gazprom a zavírají podobně jako GDR Rosněft beze změny.

Tahounem ruského trhu se dnes staly akcie největší ruské banky Sberbank, jejíž GDR rostou ve Frankfurtu o 8,6 % na 194,4 EUR poté, co evropský bankovní sektor zažívá rally díky klesající ceně ropy, která snižuje výhled inflace. GDR druhé největší ruské banky VTB Bank zavřely v Londýně o 1,6 % výše na 5,7 USD.

Hluboko v červených číslech zavírají GDR ocelářské společnosti Evraz Group, které v Londýně poklesly o 4,34 % na 75 USD a ADR největší ruské těžební společnosti, MMC Norilsk Nickel, které poklesly o 4,02 % na 18,86 USD.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
24.06.2026
6:03Jestřáb maskovaný jako hrdlička
23.06.2026
17:44„Komoditní“ cyklus umělé inteligence a rýmy s technologickou bublinou
16:16Akcie SpaceX už klesly pod debutovou cenu, tržní hodnota opět pod dvěma biliony dolarů
16:05Po čipech je dalším limitem pro AI elektřina. Novou sázkou mohou být bateriová úložiště
14:48Čipy padají, investoři se obávají vysokých valuací. Micron rozhodne  
13:12Miran: Současné změny sazeb se projeví až za rok a v tu dobu zmizí vyšší inflační tlaky
11:23Vzniká ČEZ Energy. Prodej až 49% podílu může financovat odkup minorit
10:51Korekce na techu zrychlila v Koreji a pokračuje dál na západních trzích  
10:49Aktivita v eurozóně dál klesá, tempo se ale zmírňuje
9:23Rozbřesk: Maestro Greenspan položil základ nezávislého centrálního bankovnictví
8:56ČEZ, a.s.: Vnitřní informace - Skupina ČEZ uzavřela dodatečné financování ve výši 8,9 mld. Kč k existující úvěrové smlouvě
8:52ČEZ založil ČEZ Energy, ETF lákají rekordní miliardy a Lucid propouští  
6:06Šéf JP Morgan je překvapen výkonem akciových trhů. Na ekonomiku se podle něj valí „malá tsunami“
22.06.2026
17:34Tři „ziskové“ zajímavosti
16:03PODCAST Týdenní výhled: Chaos kolem Íránu, rezignace britského premiéra a Micron v centru pozornosti  
15:16Politický otřes v Británii: Starmer odstupuje z čela, o vedení se hlásí Burnham
14:18Zemřel bývalý šéf Fedu Alan Greenspan
14:12AbbVie převezme Apogee za téměř 11 miliard dolarů. Chce držet krok s rostoucí konkurencí
12:08Trump staví novou celní zeď. Některé země získají výhodu, jiné si pohorší
10:58Zmatečné zprávy kolem Íránu ani pád další britské vlády na trhy vzrušení nepřinesly  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
10:00DE - Index podnikatelského klimatu Ifo
16:00USA - Prodeje nových domů