Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Prudké výprodeje na akciových trzích se nevyhly ani střední Evropě

Prudké výprodeje na akciových trzích se nevyhly ani střední Evropě

05.09.2008 17:50
Autor: Pavol Mokoš, Patria Finance

Středoevropské burzy si dnes připisují vysoké ztráty, když negativní náladu na světových trzích prohlubují slabá makroekonomická data z USA. Největší ztrátu zaznamenal index varšavské burzy WIG 20, který oslabil o 4,14 %, což je největší denní propad za posledních 7 měsíců. Budapešťský BUX oslabil o 3,53 %, vídeňský ATX ztrati 2,53 % a pražský PX zavřel o 3,84 % níže.

Další prudký pokles cen mědi poslal dolů akcie společnosti KGHM (67 PLN, -8,65%), které oslabily o 8,65 % na 67,1 PLN. Pokles akcií polských bank vedly akcie společnosti BRE Bank (335 PLN, -6,34%), jež oslabily o 6,3 % na 335,4 PLN. Akcie společnosti Bank Pekao (172 PLN, -5,96%) oslabily o 6 % na 172,1 PLN a akcie společnosti Bank Zachodni poklesly o 4,2 % na 170 PLN.

Pokles ceny akcií finanční společnosti OTP (6 699 HUF, -4,99%) Bank o více než 5 % odpovídá vývoji v celém bankovním sektoru. Tento bankovní ústav navíc potvrdil zájem o akvizici bankovního ústavu v Ázerbájdžánu. Vývoj v Rakousku pak nenabídl odlišný obrázek, ztrácela převážná část titulů v čele s Erste Bank (970 CZK, -4,39%), jejíž akcie za poslední 3 dny ztratily přes 8 %. Poklesly i akcie společnosti OMV (40 EUR, -0,68%), když zdroj poklesu našly v klesající ceně ropy.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
15.12.2025
18:05PODCAST Týdenní výhled: Trhliny v AI narativu, opožděná makrodata a zasedání centrálních bank  
17:46Wall Street kolísá, trhy čekají na klíčová data z USA  
17:23Ekonomika a zisky obchodovaných firem v příštím roce
15:50SAP, Klarna, Spotify: Analytici předpovídají v příštím roce silný růst
14:25JPMorgan: Dolar bude ovlivňovat „ne tak velká americká výjimečnost“
11:45Stříbro letos překonává i zlato. Příští rok může jeho jízda podle analytiků pokračovat
11:28Evropské akcie začínají týden růstem. Vedle AI se v příštích dnech vloží do hry makro  
10:00Revolucionář v robotických vysavačích iRobot vyhlásil bankrot
8:56Poslední celý obchodní týden roku pro akcie otevírají zisky futures a zlato u maxima. Otazníky nad AI a Santa rally  
8:47Rozbřesk: Nová vláda přebírá ekonomiku s nízkou inflací. Energie ji v lednu mohou stlačit ještě níže
6:01Investiční výhled 2026: Čína přispívá k růstu i rizikům  
14.12.2025
13:21BlackRock: Umělá inteligence přinese dezinflační tlaky, Fed by měl jít se sazbami dolů
9:33Víkendář: Místo centrální banky podřízené vládě je lepší to, co udělal Clinton v 90. letech
13.12.2025
14:29Trumpova politika a její skutečné plody
9:07Víkendář: Změní stablecoiny monetární prostředí a fungování centrálních bank?
12.12.2025
22:00Wall Street se propadla nejvíce za tři týdny; stačilo pár komentářů k AI  
17:36Třetí fáze akciového trhu: těšení se na přínosy nových technologií
16:04Apple vs. AI bublina. Proč investoři hledají útočiště u výrobce iPhonu?
14:04Českou ekonomiku zatím táhne spotřeba a investice, ale zpomalení je na obzoru
12:37Euforie nevydržela. Akcie Broadcomu po konferenčním hovoru klesají kvůli obavám o ziskovost v AI  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
0:50JP - Index podnikatelské aktivity Tankan
3:00Čína - Maloobchodní tržby, y/y
3:00Čína - Průmyslová výroba, y/y
10:00CZ - Běžný účet, mld. Kč
11:00EMU - Průmyslová výroba, y/y
14:30USA - Empire State Manufacturing index