Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Rekordní výprodeje v Praze... denní přehled Trhy, data, výsledky

    Rekordní výprodeje v Praze... denní přehled Trhy, data, výsledky

    16.09.2008 18:15
    Autor: 

    Evropa:

    • Banka Barclays se stále zajímá o vybraná aktiva Lehman Brothers poté, co se rozhodla nekoupit celou firmu. Britská banka má zájem koupit makléřskou divizi, aby posílila svou pozici v oblasti obchodování s cennými papíry a M&A poradenství, podle Wall Street Journal se hovoří o ceně okolo 2 mld. USD.

    • Index německé podnikatelské nálady ZEW se v září zlepšil na -41,1, zatímco trh počítal s -53,0 body. Pomohl pád ropy a eura.

    Sazby ON USD Liboru vyskočily během dne nad 10 % Extrémní poptávka po dolarech zablokovala peněžní trh v evropských obchodních hodinách a zvýšila tlak na ECB, aby poskytla dodatečnou likviditu.

    Inflace v eurozóně v srpnu na 3,8 %, tedy bez revize od předběžného odhadu a podle očekávání.


    USA:

    • Také americká inflace splnila předpoklady. Oproti předchozímu měsíci se ceny snížily o 0,1 %. Významnou měrou k tomu přispěla ropa a potraviny. Očištěný index vzrostl o 0,2 %. Meziroční inflace zvolnila na 5,4 %.

    • Zisky Goldman Sachs Group se propadly o 70% z důvodů poklesu poradenského a obchodního sektoru. Akcie společnosti se propadly o 5%, což bylo také částečně způsobeno snížením úvěrového hodnocení pro American International Group.


    ČR:

    Maloobchodní tržby v červenci stouply o 3,6 %, když významně pomohl vyšší počet pracovních dní. Celkově jejich vývoj ukazuje značné slábnutí útrat v posledních měsících. Argument pro nižší sazby.

    • Komentáře z ČNB: Hampl: Dopady globálního zpomalení na Česko mohou být intenzivnější, než se zdálo. Averze investorů k riziku by pak mohla vrátit posilování koruny. Singer: ČNB může v případě prudkého zpomalení české ekonomiky "přidat plyn" nižšími sazbami. Záleží na výhledu inflace. V.Tomšík: V době nejistoty je dobrá varianta ponechat sazby beze změny. 

    Patria Finance Research


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    12.08.2026
    10:04CoreWeave znovu potvrdil sílu AI boomu. Rekordní zakázky poslaly akcie prudce vzhůru
    9:16Rozbřesk: Koruna zpět v prázdninové letargii, ropa i výnosy před americkou inflací rostou
    8:57ČEZ uklidnil obavy z windfall tax, trhy sledují ropu i AI. Večer budeme pozorovat zatmění Slunce  
    5:59Pokles cen elektřiny tady je, přiznává Martin Novák z ČEZ. Ovoce ale začíná přinášet Gas Distribution
    11.08.2026
    21:59Wall Street pokračovala v konsolidaci; probuzení může přinést aktuální CPI  
    17:14Mimořádná levnost i drahost amerických akcií. Vše vysvětluje jedna skrytá proměnná
    15:50Eli Lilly stíhá Novo Nordisk. V Británii získala první povolení pro pilulku na hubnutí mimo USA
    14:31Provozovatel datových center DayOne se chystá na svůj první den na burze v USA
    14:31Umělá inteligence jako budování železnic, období bankrotů i slávy
    14:07Od valuace 98 miliard k až 30 miliardám dolarů. Shein se připravuje na vstup na burzu
    14:02Návrat Intelu nabírá obrátky. Firma si zajistila 20 miliard dolarů na expanzi
    13:08Rocket Lab roste raketovým tempem, ziskovost však stále zůstává na oběžné dráze  
    11:38ČEZ zaostal za odhady na provozním zisku. Slabý Trading přebil pozitivní zprávu o vyšším výhledu  
    11:05Inflace zůstává pod cílem, domácí tlaky ale nepolevují
    10:08Wall Street vidí za Bessentovými kroky známky úzkosti na trhu s dluhopisy  
    8:52ČEZ v pololetí meziročně zvýšil čistý zisk o deset procent a zahraniční trhy sledují nové zdroje financování AI  
    8:44ČEZ, a.s.: Vnitřní informace - Výsledky hospodaření za I. pololetí 2026
    7:57Čistý zisk ČEZ přesáhl za první pololetí 18 miliard, společnost znovu navýšila výhled
    10.08.2026
    17:01Pár úvah o plánech FIFA, skutečném podnikání a tržním systému
    15:38PODCAST Týdenní výhled: Výsledková sezóna trenduje díky AI vysoko nad odhady a Bessent brání státní dluhopisy  

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    14:30USA - CPI, y/y