Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ČTK: Skupina G7 slíbila zasáhnout na ochranu finančního systému

ČTK: Skupina G7 slíbila zasáhnout na ochranu finančního systému

22.09.2008 15:38
Autor: ČTK

Washington (ČTK) - Ministři financí a guvernéři centrálních bank skupiny velkých průmyslových ekonomik G7 dnes přislíbili, že udělají vše proti prohlubující se úvěrové krizi a zasáhnou na ochranu globálního finančního systému. Činitelé G7 na dnešní telefonní konferenci také přivítali americký plán na vyvedení nelikvidních hypotečních aktiv z bankovního sektoru.

V prohlášení vydaném ministerstvem financí USA činitelé G7 uvedli, že na konferenci diskutovali o stavu globálních finančních trhů a ujistili, že hodlají zachovat "zvýšenou těsnou spolupráci". Minulý týden v reakci na zhoršování krize na trzích centrální banky průmyslových zemí napumpovaly na peněžní trhy dodatečné peníze v objemu 180 miliard dolarů.

"Slibujeme zesílit mezinárodní kooperaci a postavit se nastalým výzvám globální ekonomiky a světových trhů," uvedla G7. "Jsme připraveni podniknout jakýkoli zásah, který bude nezbytný, jednotlivě i kolektivně, abychom zajistili stabilitu mezinárodního finančního systému," píše se v prohlášení.

Globální finanční krize se prudce zhoršila minulé pondělí po bankrotu přední americké investiční banky Lehman Brothers a potížích největší americké pojišťovny AIG. Americká vláda na událost reagovala vypracováním plánu na stabilizaci trhů, který počítá s tím, že stát vykoupí od finančních institucí špatná hypoteční aktiva až za 700 miliard dolarů. USA přitom vyzvaly ostatní průmyslové země, aby se pokusily sestavit podobné záchranné plány pro své bankovní sektory.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
13.05.2025
18:19Traders Talk: ČEZ doručí slabší zisky, Wall Street nabírá dech a kde hledat příležitosti
17:34Kam došla rotace a „úpadek“ americké výjimečnosti
17:00Technologie táhnou Wall Street dál nahoru  
16:24Direct Financing s.r.o.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
15:59Amazon: Uklidnění na celní frontě posílá akcie nahoru  
15:15Americká inflace v dubnu klesla. Pro trhy malé plus, pro Fed se situace nemění
13:08Mluvčí EK: Dopis českému ministrovi ohledně Dukovan není právně závazný
12:55Preview ČEZ: Pokles tržeb i zisku a nárůst provozních nákladů. Pozitivní příspěvek by měla přinést akvizice GasNet  
12:51Boeing může znovu prodávat do Číny. Během roku by měl dodat 50 letadel
12:24Tržby prodejce bot Footshop v prvním čtvrtletí meziročně vzrostly na 422 mil. Kč
11:46Důvěra investorů v německou ekonomiku se v květnu překvapivě rychle zotavila z dubnového propadu
11:29Tržní euforie opadla před inflačními daty, která ale budou znovu zastaralá  
11:09Trump míří do Perského zálivu. Co od jeho první zahraniční cesty čekat
11:02Trhy se po celní bouři opět uklidňují, bezpečné přístavy naopak letošní zisky korigují
10:06Spotřebitelská inflace za duben byla potvrzena na 1,8 pct, je nejníže za sedm let
9:08Rozbřesk: Nižší čínsko-americká cla, je vyhráno?
8:52Dukovany na čekané, optimismus ohledně příměří USA-Čína a smíšené evropské futures  
8:38EBRD opět zhoršila výhled růstu české ekonomiky, letos čeká růst o 1,6 procenta
8:30Footshop a.s.: Vnitřní informace - Zveřejnění výsledků za Q1 2025
6:21FX Strategie: Příměří na ose USA-Čína spustilo vybírání zisků, deeskalace je dobrá zpráva pro korunu  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
11:00DE - Index očekávání ZEW
14:30USA - CPI, y/y