Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Středoevropské burzy dnes střízlivěly z páteční euforie

Středoevropské burzy dnes střízlivěly z páteční euforie

22.09.2008 17:59
Autor: Pavol Mokoš, Patria Finance

Středoevropské burzy dnes mírně korigovaly prudké páteční zisky, když nejvíce poklesl budapešťský BUX , který odepsal 1,06 %. Pražský PX oslabil o 0,48 %, varšavský WIG 20 odepsal 0,1 % a vídeňský ATX zavírá o 0,23 % výše.

Díky růstu ceny mědi dnes zavírají akcie těžební společnosti KGHM (61 PLN, 1,75%) v zelených číslech již třetí den v řadě. Akcie této polské společnosti vzrostly o 1,8 % na 61 PLN. Akcie uhelné společnosti NWR (296 CZK, 2,46%) zavírají o 9 % výše na 40,4 PLN, když cena uhlí vzrostla téměř na dvoutýdenní maximum. Akcie největší polské stavební společnosti Polimex-Mostostal ztratily 10 %, když ING (19 EUR, -5,59%) přistoupila ke snížení doporučení u tohoto titulu na „prodat“ z „držet“.

Zhoršení sentimentu v bankovním sektoru a varování Morgan Stanley (29 USD, 8,31%) poslaly akcie největší maďarské banky OTP (6 700 HUF, -4,29%) Bank o 5,2 % níže na 6.635 HUF, což je největší pokles během posledních 6 měsíců. Analytici Morgan Stanley dnes vystrašili investory prohlášením, že společnost OTP Bank možná nesplní svůj cíl zisku před zdaněním pro rok 2010 ve výši 2 mld. EUR kvůli zpomalování ekonomik střední a východní Evropy.

Negativnímu sentimentu v evropském bankovním sektoru nedokázaly odolat akcie rakouské společnosti Erste Bank (1 022 CZK, -1,92%), které zavírají o 1,1 % níže na 42,5 EUR. Vyšší cena ropy dnes podpořila akcie ropné společnosti OMV (36 EUR, 1,55%), které posílily o 1,55 % na 36,05 EUR.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
07.02.2026
14:27Gundlach: Směr nedolarové trhy a měny, vládní intervence se stávají reálnější možností
10:06Víkendář: Byl kdy dolar vůbec tradičním bezpečným útočištěm?
06.02.2026
17:46Budoucnost akcií, dluhopisů a portfolio 60/40
16:18Perly týdne: Měnící se pohled na umělou inteligenci a transformace budoucího šéfa Fedu
15:12Braňo Soták: 200 miliard, které zatřásly trhem. Amazon testuje hranice trpělivosti investorů  
14:02Traders Talk: Tech ustupuje, otěže přebírá defenziva a Stellantis těžce krvácí
14:01Investoři znejistěli. Čínské výrobce elektromobilů brzdí drahé suroviny i slábnoucí poptávka  
12:28Reddit zasadil medvědům tvrdou ránu. Tržby rostly o 70 procent, výhled zůstává optimistický  
10:58Amazon sentimentu přitížil, ale propad trhů opět láká kupce  
10:52Průmysl ke konci roku rostl, dočkáme se v roce 2026 zrychlení
10:47Komerční banka: Pokles jádrových výnosů i poplatků částečně vyvažuje atraktivní dividenda  
10:28Stellantis couvá od elektromobility. Za restrukturalizaci zaplatí 22 mld. eur a nevyplatí dividendu. Akcie klesají o 22 procent
8:49Novo Nordisk čelí levnější napodobenině Wegovy, Anthropic vydává novou verzi Clauda, evropské futures v záporu  
8:48Rozbřesk: ČNB zůstává jednotná a kolabující bitcoin pomáhá dolaru
8:45Komerční banka, a.s.: Hospodářské výsledky 4Q 2025
8:25Komerční banka oznámila slabší závěr roku, ale optimistický výhled na 2026
05.02.2026
22:35Amazon bude utrácet ještě více než Alphabet. Letošní výdaje odhaduje na 200 miliard dolarů
17:25Návrat hodnotových akcií a cyklické signály akciového trhu
16:26Excalibur Army ze skupiny CSG získala v Asii zakázku na obrněná vozidla za šest miliard
16:18Jan Bureš: ČNB ponechává sazby beze změny, jejich pokles je však stále ve hře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data