Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Na ruském trhu vládne optimismus

Na ruském trhu vládne optimismus

24.09.2008 10:32
Autor: Pavol Mokoš, Patria Finance

Ruský akciový trh dnes otevřel v zelených číslech, když ho podpořil pozitivní závěr obchodování v Asii. Rublový index MICEX roste o 3,54 % a dolarový RTS posiluje o 3,86 % na 1321 bodů.

Společnost VTB Bank, která je druhou největší ruskou bankou, oznámila, že její zisk se v 1Q více než zdvojnásobil na 553 mil. USD. Akcie této banky ztratily od svého IPO v květnu 2007 již 61 %. GDR VTB Bank rostou v Londýně o 4,98 % na 4,22 USD. Zprávy o navýšení kapitálu americké banky Goldman Sachs (125 USD, 3,54%) a nákupy podílů japonských bank v některých amerických bankách zlepšily sentiment v bankovním sektoru, z čehož zatím nedokáží těžit GDR největší ruské banky Sberbank (186 EUR, -0,53%), které stagnují ve Frankfurtu kolem 187 EUR.

Listopadový futures kontrakt na americkou ropu se obchoduje kolem 108 USD/barel, což je pozitivní zprávou pro akcie ropných společností. GDR největší ruské ropné společnosti Rosněft (5 EUR, 4,38%) rostou v Londýně o 5,79 % na 7,86 USD, zatímco ADR společnosti Lukoil ( USD, 0,00%), která je druhým největším producentem ropy v Rusku, klesají o 0,9 % na 66,3 USD. ADR plynárenského gigantu Gazprom rostou o 1,82 % na 33,58 USD. Vedení společnosti Gazprom oznámilo, že do konce roku splatí dluh ve výši 230 mld. RUB z vlastních zdrojů.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
15.09.2025
15:06Washington a Peking se dohodly na pokračování TikToku v USA
14:34Kolem BYD se utvořil negativní sentiment. Akciím ublížila cenová válka, čeká se na nové modely
13:29Musk koupil akcie Tesly za miliardu dolarů
12:53Týdenní výhled: Fed znovu začne snižovat sazby a problémový Orsted upisuje nový kapitál  
12:43Studie: Globální příjmy světových fintechových firem vzrostly loni o 21 procent
11:33Evropa začíná týden většinou růstově, francouzské dluhopisy setřásají horší rating  
11:31Čína zvyšuje tlak při jednáních s Washingtonem, obvinila Nvidii z porušení antimonopolních pravidel
10:33Jsme v bublině, souzní s Altmanem šéf představenstva OpenAI. Obavy z toho ale nemá
10:06Philip Morris zdvojnásobí investici do kutnohorského závodu na více než 2 mld Kč
8:57USA a Čína jednají v Madridu, evropské trio plánuje satelitní alianci a futures jsou v zeleném  
8:56Rozbřesk: Francouzské vládní dluhopisy nesou vyšší výnos než korporátní dluhopisy velkých francouzských podniků
6:04Morgan Stanley doporučuje: Sázejte na firmy s hotovostním polštářem, které přežijí zpomalení ekonomiky
14.09.2025
14:56Marks: Čas na defenzivnější investice, trhy nejsou černobílé
8:37Víkendář: Jakými způsoby může umělá inteligence podpořit růst technologických firem
13.09.2025
14:50Marks o americké výjimečnosti a velkém optimismu na akciových trzích
9:11Víkendář: Jsou valuace velkých technologických společností iracionální?
12.09.2025
22:00Americké akcie proráží na nová maxima  
17:28Je nízká budoucí návratnost amerického trhu daná věc?
17:05Spojené státy vyzvaly G7 a EU k uvalení cel na Čínu a Indii za nákupy ruské ropy
16:54Spotřebitelská důvěra v USA v září opět klesla

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
4:00Čína - Maloobchodní tržby, y/y
4:00Čína - Průmyslová výroba, y/y
14:30USA - Empire State Manufacturing index