Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Patria Direct Jizerská 50

Patria Direct Jizerská 50

23.10.2008 14:09
Autor: 

Patria Direct Jizerská 50 se právem řadí mezi nejlepší dálkové běhy v klasickém lyžování na světě. Již několik let je součástí prestižních seriálů Worldloppet a FIS Marathon Cup, přičemž jeho tradice sahá až do roku 1968, kdy se konal historicky první ročník. V rámci Jizerské 50 mají sportovní nadšenci možnost zúčastnit se nejen závodu na 50 km klasickou technikou, ale doprovodných akcí, mezi které patří závod na 25 km klasickou nebo závod na 30 km volnou technikou. Kromě těchto závodů se diváci mohou těšit také na dětské sportovní klání, populární firemní štafetu, hudební festival a slavnostní zahájení v podání historických lyžníků. Jizerská 50 ovládne Bedřichov o víkendu 9. až 11. ledna 2009.

Uplynulý ročník závodu Patria Direct Jizerská 50 se stal „laufařskou“ událostí nejen v České republice ale i celém středoevropském regionu. Nechyběla skvělá atmosféra, zajímaví hosté, výborně upravené tratě. Akce se tak mohla pochlubit rekordním počtem účastníků, který na všech závodech přesáhl 5 tisíc diváků. Letošní ročník má přitom namířeno ještě výše. Patria Direct Jizerská 50 se pojede jen pár dní před zahájením libereckého Mistrovství světa na tréninkových tratích, proto již bude touto dobou v Jizerských horách mnoho profesionálních závodních týmů a opravdových lyžařských hvězd.

42. ročník Patria Direct Jizerské 50 nebude jen o hlavním nedělním závodě na 50 km klasickou technikou. Aktivity, které se budou odehrávat také v Liberci, Jablonci nad Nisou nebo Bedřichově, vypuknou již v pátek závodem Bedřichovská 30 a kromě doprovodných programů se návštěvníci mohou těšit na slavnostní zahájení závodu. Sobota a neděle bude pokračovat dalšími sportovními a společenskými aktivitami, vše v duchu dobré zábavy a hudby. Stejně jako v minulosti pak proběhne vzpomínka na události roku 1970, kdy v Peru tragicky zahynuli na úpatí hory Huascaran pod kamennou lavinou účastníci expedice Peru 1970, kteří celou tradici závodu Jizerská 50 založili.

Více o závodě na www.jiz50.cz

Generální partner Patria Direct si dovoluje pozvat všechny sportovní fandy na tento legendární závod a svým klientům nabízí uhradit startovné v hlavním běhu. Zájemci z řad klientů mohou poslat žádost na J50@patria.cz do konce listopadu.

J50obrazek

J50tabulka


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
21.06.2026
9:07Víkendář: Podle Krugmana „Muskovo Ponzi schéma“ jednou padne, ARK Invest to vidí jinak
20.06.2026
9:04Víkendář: Krugman o investicích do „geniality Elona Muska“
19.06.2026
17:38Trhy, staronová centrální banka a její superautopilot
15:53Výhled Invesco na druhé pololetí: AI dál podpoří trhy, slabší dolar může nahrát akciím mimo USA
15:32J&T Global Finance XI., s.r.o: Oznámení o desáté výplatě úrokového výnosu a splacení jistiny dluhopisu
14:06Gerber: Tesla je bez fúze se SpaceX bezcenná. Pokud investujete s Elonem, nemáte žádná práva, ale zisky ano
13:36Kuba pod tlakem sankcí USA spouští zásadní reformy. Otevírá ekonomiku soukromému sektoru
13:26TOMA, a.s.: Zpráva z valné hromady konané 19. června 2026
12:04Perly týdne: Zlato mířící opět nahoru a ega budující AI infrastrukturu
11:51RMS Mezzanine, a.s.: Oznámení výsledků rozhodování Per rollam valné hromady společnosti
10:56Růstová nálada ochladla. Jednání s Íránem se odkládají, USA útočí na ASML a dluhopisy tíží politika  
10:11TESLA KARLÍN, a.s.: Zpráva z jednání valné hromady společnosti
10:08Eisman: Pozornost se může přesouvat k AI firmám, které nemusí navyšovat kapitál pro své investice
9:33J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Pozvánka na konferenci pro investory
9:27Komerční banka, a.s.: Informační povinnost
9:15WOOD & Company, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.: Manažerská transakce
8:24SpaceX chystá miliardový dluh, USA a Írán odpočítávají dohodu a Amerika dnes "nejede"  
5:54Trh je rozdělený mezi Fed a ropu. Krátké výnosy rostou, dlouhé klesají  
18.06.2026
22:00Akcie na Wall Street poslední obchodní den v tomto týdnu pořádně zabraly  
17:20Zajímavá předpověď nejdůležitější ceny na globálních trzích a jeden návrat ke starému novému normálu

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data