Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Moody's snižuje ratingy Maďarska na A3 z A2

Moody's snižuje ratingy Maďarska na A3 z A2

07.11.2008 16:21
Autor: 

Agentura Moody's (23 USD, -0,22%) Investors Service snížila hodnocení maďarských státních dluhopisů v místní i zahraniční měně a strop pro bankovní vklady v cizí měně na "A3" z "A2". Zprávu přinesla agentura Reuters s tím, že všechny nové ratingy mají negativní výhled.

"Maďarsko mělo po mnoho let poněkud slabší makroekonomické a dluhové ukazatele než srovnatelné země," řekl Jonathan Schiffer, viceprezident Moody's a hlavní analytik pro maďarské závazky. Nicméně "umístění ratingu ve středu kategorie 'A' odráží potenciální výhody další integrace v rámci EU", dodal.
 
"Nemyslím si, že toto (zhoršení ratingu) vyvolá nějakou trvalejší změnu na trhu. Působí rovněž neopodstatněně, protože balíček MMF zajišťuje stabilitu pro příští rok či roky," řekl analytik Matyas Kovacs ze společnosti Raiffeisen. Nevyloučil však, že ke zhoršení ratingu Maďarska přikročí i ratingové agentury Fitch a Standard & Poor's

Forint na zprávu zareagoval prudkým oslabením k euru nad hladinu 270 HUF/EUR a dostal se až na 270,44 HUF/EUR, postupně však své ztráty opět koriguje, aktuálně (16:20 SEČ) obchoduje kolem 266,30.

(Zdroj: Reuters, ČTK)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
10.05.2025
10:06Víkendář: První měkké přistání v historii USA a nejhorší makroekonomická politika prezidenta v historii
09.05.2025
22:01Zámořské indexy uzavřely týden bez větších změn  
17:24Ziskové žně
17:16Trump jako zastánce otevřených trhů? Wall Street ani tak neudržela úvodní zisky  
16:06Hartnett: Růst amerických akcií končí, dejte přednost dluhopisům
14:24Německé banky se připravují na boom v obranném sektoru
13:48Komerční banka, a.s.: Zápis z Valné hromady KB konané dne 24.4.2025
12:31Perly týdne: Asijská krize naruby
12:03Trhy mají snížení cel za hotovou věc. Amerika před jednáním s Čínou odkryla karty  
10:58Ohnsman: Muskovi dochází nápady na záchranu Tesly. Jaké jsou její akciové alternativy?
10:09Trumpova obchodní dohoda: Britské vozy v USA za nižší clo, americké automobilky protestují
10:04Růst maloobchodních tržeb v Česku: Internetové prodeje a pohonné hmoty na vzestupu
9:16Rozbřesk: NBP sice srazila sazby o 50 bps, ale na další agresivní redukce to nevypadá
9:07Čínský vývoz v dubnu rostl více, než se čekalo, vývoz do USA ale klesl
8:51Nový papež, obchodní dohody a úleva pro emisní normy. Evropské futures jsou v zeleném  
6:06Barro: Fiskální výdaje ekonomice příliš nepomohou, ale lze je zaplatit inflací
08.05.2025
22:01Americké akcie rostly po komentářích Donalda Trumpa  
17:09Signály k nákupům…
15:20Trump se opět opřel do šéfa Fedu poté, co ponechal sazby na stejné úrovni. Podle něj je to "hlupák" a "ztroskotanec"
15:08Obchodní bitva začíná. Evropská komise zahajuje konzultace o opatřeních proti americkým clům u WTO

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data