Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Asijské trhy zavírají smíšeně; cena ropy opět v centru dění

Asijské trhy zavírají smíšeně; cena ropy opět v centru dění

19.12.2008 8:51
Autor: Pavol Mokoš, Patria Finance

Asijské akciové trhy zavírají smíšeně, když americké trhy ztratily přibližně 2 % a cena ropy propadla již na 36 USD/barel. Japonská centrální banka přistoupila ke snížení sazeb na 0,1 % z 0,3 % a japonské sazby se tak opět po delší době blíží nule. Japonský Nikkei oslabil o 0,91 %, australský S&P/ASX 200 vzrostl o 0,96 %, korejský KOSPI posílil o 0,43 % a hongkongský Hang Seng ztrácí v závěru 2 %.

Lednový futures kontrakt na americkou ropu oslabil v New Yorku o 9,6 % na 36,22 USD/barel, což je nejnižší cena od června 2004. Další poklesy se nevyhnuly ani barevným kovům, když cena mědi poklesla o 6,3 % na nejnižší úroveň od října 2004. Akcie největší těžební společnosti na světě, BHP Billiton, oslabily o 3,5 % na 29,92 AUD, akcie ropné společnosti Cnooc oslabují o 5,3 % na 7,18 $HK a akcie ropné společnosti Inpex oslabily o 5,9 %.

Pokles ceny ropy však pomohl akciím leteckých společností při spekulacích o tom, že nižší cena ropy sníží náklady těchto společností. Společnost Virgin Blue Holdings, která je druhou největší australskou aerolinkou, prudce posílily o 7,3 % na 0,3 AUD. Největší hongkongské aerolinky, Cathay Pacific Airways, rostou v závěru o 5,6 % na 8,85 $HK.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
18.10.2025
14:51Datacentra žízní po vodě. To je problém pro třetinu Evropy
8:52Víkendář: Pokaždé si lidé říkali, že pracovní místa budou zničena novými technologiemi…
17.10.2025
22:02Wall Street rostla poté, co Trump mírnil svůj postoj vůči Číně  
17:36Ztráta zodpovědnosti je na dluhopisech vidět. Jak je na tom Čína?
16:33Státní dluh na novém rekordu, vzrostl na 3,518 bilionu Kč
16:00VIG kupuje německou pojišťovnu Nürnberger za 1,38 miliardy eur
15:20Ozempic za 150 dolarů místo tisíce? Trumpova slova rozkolísala farmaceutický trh
13:49Evropský obranný sektor zaznamenal nejhorší týden od roku 2020
13:38Inflace v EU vzrostla na 2,6 procenta, v Česku naopak klesla a je šestá nejnižší
12:13Perly týdne: Hranice mezi AI boomem a bublinou
11:34Akcie dostávají ránu z nečekané strany, peníze míří do dluhopisů a zlata  
10:46Spolupráce velkých technologických firem – tentokrát jinak než v devadesátých letech?
9:16Rozbřesk: Trable regionálních amerických bank jsou zpět a výnosy dluhopisů kolabují
9:13Když se objeví jeden šváb... Zions a Western Alliance hlásí úvěrový podvod, banky padají
8:44Další regionální banky USA čelí úvěrovým ztrátám, napětí Čína-USA se zostřuje a ceny zlata lámou nové rekody  
5:54Evropa zaostává za USA už 15 let. Teď se to už zlomí, věří Deutsche Bank
16.10.2025
22:00Zámořské trhy lehce poklesly  
17:46Existují ziskové bubliny?
16:18Investice Alibaby do AI už přinášejí zisky. Nasazuje ji velkém a sází na růst během Singles Day
15:36United Airlines (+72 % od dubna) vykázala vyšší než očekávaný zisk, ale slabší tržby  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data