Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ČTK: Zisk banky Lloyds TSB loni klesl o 75 %, HBOS ve ztrátě

ČTK: Zisk banky Lloyds TSB loni klesl o 75 %, HBOS ve ztrátě

27.02.2009 13:28
Autor: ČTK

Londýn 27. února (ČTK) - Britské bankovní skupině Lloyds TSB (59,5 GBp, -20,67%) klesl v loňském roce čistý zisk o 75 procent na 819 milionů liber (25,6 miliardy Kč). Banka HBOS (72,1 GBp, 2,85%), jejíž převzetí Lloyds TSB dokončila letos v lednu, pak vykázala čistou ztrátu 7,5 miliardy liber ve srovnání se ziskem 4,05 miliardy liber předloni. Důvodem byl hlavně nárůst rizikových úvěrů v souvislosti s finanční krizí. Vyplývá to z dnešního prohlášení.
 
Společnosti zatím uvedly výsledky odděleně, společně by vykázaly ztrátu. S další ztrátou banky počítají i v letošním roce. Jednají také s vládou o podmínkám pojištění rizikových investic. Vláda vlastní ve sloučené společnosti podíl 43 procent.

Lloyds TSB dodala, že její příjmy za rok klesly o osm procent na 9,87 miliardy liber. Příjmy z úroků HBOS se však zvýšily o 12 procent na 8,2 miliardy liber.

Spojením obou bank vznikl dominantní aktér na britském trhu hypoték a úspor. Vláda toto spojení podpořila, protože HBOS se ocitla kvůli hypoteční a úvěrové krizi ve velkých problémech. Sloučená banka však začíná mít další problémy se zvyšováním počtu lidí a firem neschopných splácet své závazky, protože britská ekonomika klesá. Roste tak počet kritiků spojení a objevují se obavy, že banka bude potřebovat nový kapitál.

Royal Bank of Scotland (24,9 GBp, -14,14%) ve čtvrtek oznámila, že za celý loňský rok vytvořila ztrátu 24,1 miliardy liber. To byla nejvyšší ztráta, jakou kdy britská společnost vykázala, napsaly agentury AP a Reuters.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
08.11.2025
14:35Synchron získal 200 milionů dolarů na méně invazivní technologii, která umožní ovládat počítač myšlenkami
9:04Víkendář: Lidé se bojí vládních dluhů, ale jejich snižování vlastně nechtějí
07.11.2025
18:04Skepse kolem AI, vládní „shutdown“ a obavy z ekonomického zpomalení srážejí trhy  
17:06Několik dolarových příběhů
15:12Od euforie ke skepsi. Trhy znepokojuje finanční náročnost plánů OpenAI po výroku CFO  
13:17Proč drží Čína s USA krok v závodě umělé inteligence? Masivní čipové klastry od Huawei a levné energie
11:45Perly týdne: Máme pomýlené představy o umělé inteligenci?
11:20RMS Mezzanine, a.s.: Vnitřní informace
11:05Akcie pevnou půdu zatím nenacházejí. Slibný úvod v Evropě rychle vyprchal  
10:23Bureš: Maloobchod zvolňuje, spotřeba i tak zůstane hlavním “motorem” ekonomiky
9:22Zbrojní gigant Rheinmetall zvýšil zisk o 18 % a staví nové továrny. Akcie stagnují
8:54Evropa míří k pozitivnímu zahájení, daří se německému vývozu  
8:53Rozbřesk: Koruna nereagovala na zasedání ČNB, slabší trh práce v USA posunul eurodolar výše
8:32Bude Musk prvním bilionářem? Akcionáři Tesly mu přiklepli rekordní plán odměn
6:01Morgan Stanley: Známky spekulace, ale čas na odchod z akciového trhu ještě nenastal
06.11.2025
22:01Výsledková sezona pokračuje s technologiemi centru pozornosti  
17:29Od roku 1950 po současnost: „pravidla“ podle kterých trhy (ne)fungují
17:10ČNB ponechává sazby beze změny, pro nejbližší měsíce potvrzuje stabilitu
15:43Meta je nejlevnější akcií z Magnificent Seven. Příležitost, nebo varovný signál?  
14:30ČNB ponechala sazby beze změny

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data